Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elegem van abból, hogy anya...

Elegem van abból, hogy anya szerint nekem kötelességem vigyázni az öcsémre. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A párommal èlek, nekem is pici babám van.

Viszont anya elvárja ès szerinte kötelessègem vigyázni a 8 èves öcsèmre.

Mikor megmondtam neki, hogy ez nem így van ès nekem nincs erre se időm se energiám akkor megsèrtődik ès napokig nem is beszèl velem.

Az nem opció, hogy átjön hozzánk mert hangoskodik ès csak számítógèpezik.

Nagyon elegem van már ebböl.



2015. aug. 18. 15:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
78%
Anyád egye csak meg egyedül, amit főzött...A leírás alapján egy elkényeztetett, neveletlen kis bunkóról van szó, akivel nem bír senki. Hát nem is a te kötelességed. ki meg azzal jön, hogy leszel még te is gondban a gyerekfelügyelet kérdésében az vajon mire tippel, hány éves a nagyi, ha most egy 8 évest nevel? Nyilván még javában dolgozni fog, mire az unokának lesz szünidős problémája, egyébként megilyen mentalitású embertől különben sem lehet visszasegítésre számítani...örülni fog addigra, ha megszabadul a saját kései kölkétől, nemhogy az unoka miatt vegyen majd ki szabikat....
2015. aug. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
71%
Nem te szülted, hanem anyád, oldja mag, ha már vállalta. Nehogymár felnőttként neked kelljen kínlódni vele. Amikor teherbeesett, miért nem gondolt erre? Úgy gondolta, hogy majd a nyakadba sózza, aztán te meg csinálj a saját életeddel amit akarsz? Nem normális az ilyen szülő...
2015. aug. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
75%

Te kedvesen felajánlottad, hogy néha átviheti hozzátok. Ha ez nem megfelelő, akkor ennyi. Azért nehogy már elvárja tőled azt, hogy te rohangálj hozzájuk a kisbabátokkal... HA tényleg ezt gondolja, akkor súlyos problémák vannak nála, és nem is foglalkoznék azzal, hogy mikor és mennyi időre sértődik meg, hiszen tudod, hogy neked van igazad.


Felajánlottad, ők nem élnek vele, akkor ennyi. Te meg örülhetsz neki, hogy nemet mondtak, emellett pedig tiszta lehet a lelkiismereted.

2015. aug. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Megmondanám neki h ok, de jövő héten meg te vigyázol az enyémre... Egyből békén hagyna, egy csecsemőhöz éjszaka is kell kelni stb.
2015. aug. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Mondtam neki, hogy ezt ne várja el tőlem. Nekem is gyerekem van, főznöm kell, mosnom, takarítanom.

Nem úgy megy, hogy napokig a saját háztartásom felrugom ezèrt.

Egyszerűen nem èrdekli, szerinte kötelessègem. Szerintem meg nem.

Mikor mèg suliztam akkor is a dèlutánjaim ezzel voltak elcseszve, hogy rá kellett vigyáznom. Csak akkor nem tehettem semmit.

De már akkor is ment a vita ezzel kapcsolatban.

2015. aug. 18. 20:42
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

#11 nagyon találóan megfogalmazta! Anyád egye meg, amit főzött! Amúgy, ha jól értem, apukád is megvan, ott lakik, tehát a két felnőttnek kéne megoldania.


ELŐSZÖR neveljék normálisra a gyereket, és UTÁNA egy normálisan viselkedő gyerek majd ellesz úgy is, hogy csöndben kell lennie a baba miatt és számítógép hiányában nem tud játszani. És akkor majd vállalod a felügyeletét.


Szerintem indításnak a kérdező megmondhatná szüleinek, hogyha az iskolai napközibe beíratták volna, akkor el lenne helyezve a gyerek. Ha engedtek a hisztijének, az az ő problémájuk, ne vele akarják megoldatni.

2015. aug. 19. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
89%
Szerinte kötelességed...nem fejtem ki, hogy mennyire nem az, mert már sokan megtették előttem. Hol érdekeljen téged a pampogása? Éljen csak abban a tudatban, hogy kötelességed, neked nem fáj...Amilyen mentalitása van, te sem számíthatsz tőle segítségre, úgyhogy attól nem kell félni, hogy majd neked nem lesz kihez fodulnod, szóval, mit tegyél: telefont ne vedd fel, s sz..d le nagy ívben. Ha magától nem fogja fel, hogy mennyire abszurd, amit művel, akkor kár is magyarázni...Ezen te ne idegesítsd magadat. Így jár az, aki ész nélkül vénségére lebabázik, aztán nem bírja már idegekkel megnevelni, utána meg a fejére nő, és mindneki hibás, csak ő nem...
2015. aug. 19. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
2%

ez egy családi vészhekyzet,

szeptemberig 2 vagy 3 hét van addig mért nem tudod megoldani

bezzeg mikor majd a te gyereked mellé kell bébisziter ugorjon mindenki

2015. aug. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
26%
#17: te is egy 15 éves lehetsz, akik szerint a szülő csak egy robot, hogy fényesre nyalja a rengeteg egóval rendelkező gyerek seggét.
2015. aug. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
5%

"Így jár az, aki ész nélkül vénségére lebabázik"


A primitívség az nagyon jelen van :(

2015. aug. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!