Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti hány évesen engedté...

Szülők! Ti hány évesen engedtétek vagy engednétek meg a lányotoknak, hogy ott aludjon a barátja nála? És hány hónap járás után?

Figyelt kérdés
2015. aug. 26. 10:50
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
30%
Én soha nem engedném meg, de kijátszik úgyis... :D
2015. aug. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
62%
#32... még jó hogy...:))))
2015. aug. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
45%
Én a saját otthonomban szeretem otthon érzeni magamat és ezt kizárja, ha vadidegent kerülgetni a reggeli kv szürcsölgetése közben, kellemetlen a mosdót használni stb. Komoly kapcsolat estén örömmel látnám, mint leendő családtagot, de az jellemzően nem a tinikapcsolatok sajátossága. ha elmegy egyetemre, és már nem itthon lakik, akkor azzal alszik együtt és annyit, akivel akar, de haza ne hozzon akárkit.
2015. aug. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
32%
Én amondó vagyok, hogy amíg kiskorú valaki, addig ne foglalkozzon nagykorúaknak való dolgokkal. Ezt követően meg a szülők erkölcsi értékrendjétől és a gyereknevelés mikéntjétől is erősen függ a dolog. Egy erkölcsi tekintetben is megfelelően nevelt gyerek (akár lány, akár fiú) el tudja dönteni, hogy mi az, amit megengedhet magának, azaz feltétlenül ki kell-e élnie szexuális vágyait, mihelyt a késztetés jelentkezik vagy még várhat.
2015. aug. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
12%
még nincs, mert kicsi. De nem értem én ezt a dolgot. Ha diákmunkázni küldöm, nem megy, mert ő még gyerek 16 évesen, de a pasija már aludjon itt, ahhoz már elég nagy. Hogy is van ez? Egy tini kapcsolat nem az együtt alvásról kell szóljon. Járkáljanak el, szexeljenek, mert hülye nem vagyok, tudom hogy megteszik, de az együtt alvás az már egy magasabb szint, nem gyereknek való.
2015. aug. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
28%

35-ös.

Vhol 16 vhol 18 másutt pedig 21 éves krtól lehet törvényesen szexelni. 18 vagy 21 évig kiskorú vki.

Melyik gyerek erkölcsösebb érettebb vagy belátóbb? A törvények által még kiskorúnak bélyegzett,de törvényes keretek közt szexelő 16 éves,vagy a nagykorúnak számító 18 éves esetleg a más országokban már 3 éve nagykorúnak számító 21 éves?

Mikor jön el a nagykorúak dolgával foglalkozásának ideje? 18-21 éves korban?

És amely ország,állam a kiskorúak dolgának is tekinti a töcskölést azzal mivan?

Törvényes keretek közt szexelhet a 21 éves is 16 évesen,aki átutazik másik országba,vagy államba és ott teszi meg,mivel az adott tartózkodási helyednek megfelelő törvények vonatkoznak rá.

Mely ország,vagy állam törvéynei erkölcsiesebbek,érettebbek,elfogadhatóbbak számodra?

Azé,mely két évvel felnőtté válásod előtt engedélyezi a töcskölést,vagy azé,mely 18 éves krotól,esetleg a 21 éves töcskölés,és felnőttéválás?


Egyébként ez a 18 és 21 éves felnőtté válás onnan ered,hogy 21 éves korban fejezi be a test a fejlődést. De 18 éves kortól már besoroznak. Szó mivel hogy ne gyerekek kerüljenek besorozásra onnan ered a 18 év rengeteg országban itt Európában és másutt.

2015. aug. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
77%

Van egy barátom. 15 éves korában egy 21 éves csajjal összejött. Együtt aludtak,és dugtak is. Most 19 éves a faszi,és együtt vannak.

Nem minden tini párkapcsolatra illenek az általános sztereotípiák,miszeritn nem való a szex a gyereknek,és hamar szétmennek stb.

2015. aug. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
63%

Igaz, hogy mèg elèg messze vagyunk ettől.

De úgy gondolom ha majd a lányomnak 15-16 èvesen lesz barátja akkor fèl èv járás után megengednèm.

Ez persze nagyban függ az ő ès a barátja viselkedèsètől.

Szertnèm a barátját ismerni, jó kapcsolatot kialakítani velük.

Ha ez megvan ès nincs rossz hatással rá a fiú akkor nem látom akadályát.

2015. aug. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
85%
Nem teljesen ertem, nehany szulo miert feltetelezi a sajat lanyarol hogy egy ordas nagy ribi...
2015. aug. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Szerintem ez nem kor függvénye. Azt csak Te tudod, hogy lányod mennyire érett, mennyire felelősségtudatos, mennyire készült fel egy kapcsolatra.

Abba úgysem tudsz beleszólni, hogy pl mikor bújnak össze, hiszen ha erről van szó, a szülőt nem kérdezik, "szobát nem kérnek". A kérdés inkább arról szól, szerintem, hogy Te mikor tudod elfogadni, hogy a lányod próbálja bontogatni a szárnyait, s mikor tudsz egy idegent elviselni a házadban.

Én előtte közös vacsorát, bemutatást kezdeményeznék azért, csak, hogy lássam, hogy a lányom kivel van, na nem mintha lenne bármi beleszólásod is, hiszen nem tudod korlátozni, max azt fogod hinni.


16 évesen halálosan szerelmes voltam. Nálunk mindig tabu téma volt a pasitéma. Ekkor beszéltem róla. Én csak bemutatni szerettem volna. Nem engedték. Soha nem jöhetett hozzánk. Nem ottalvást akartam, csak bemutatást a jó kis konzervatív szüleimnek. Nem engedték. Engem sem engedtek hozzá. A tiltások csak hazugságokat s kapcsolatunk megromlását eredményezte. A párkapcsolat is tönkrement, nyilván kevés embernek jön össze elsőre... de nem bántam meg abból a két évből semmit. Évekkel később amikor újra hajlandó voltam nyitni az emberek felé, csodálták, hogy félek a témától odahaza. A mai napig félve megyek pedig már évek óta ismerik, szeretik, elfogadják a páromat. Valahogy bennem akkor egy gát alakult ki, hogy szüleimmel nem tudtam megosztani a dolgaimat. A mai napig nem megy, azt hiszem, ez nem feltétlen az én hibám.


Ha javasolhatok valamit, semmiképp se legyél elutasító, és semmiképp se legyél kioktató stb se, de a ló túloldalára se ess át. Ismerd meg, ez a legfontosabb. A többit úgyis az élet hozza, de a lányoddal való kapcsolatod ne engedd, hogy megromoljon csak ezért.


Jó döntést kívánok!

2015. aug. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!