Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti hány évesen engedté...

Szülők! Ti hány évesen engedtétek vagy engednétek meg a lányotoknak, hogy ott aludjon a barátja nála? És hány hónap járás után?

Figyelt kérdés
2015. aug. 26. 10:50
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
64%

Én ugyan még nem vagyok szülő, de már tervben van a gyerekvállalás, így gondoltam leírom, én hogy látom :)


Szerintem ennek nem kellene törvénybe foglaltnak lennie.

Most lefektethetem, hogy 17 évesen, és másfél év járás után fogom ezt megengedni neki, de annak mi értelme lenne?

Különbözőek vagyunk, különböző személyiséggel, értelmi fejlettséggel, értékrenddel...


Ha tudom, hogy a lányom értelmileg egy 6 évessel egyenlő, akkor nyilván erősebben fogom egészen addig, míg jogilag nem felel magáért. Rengeteg kérdést olvastam már, ahol a kiskorú, leendő anyuka úgy gondolta, hogy majd a szülei jól eltartják unokástul... na ilyet aztán nem.

Ha ismerem annyira, hogy képes felelősen védekezni, és nem esik teherbe 2-3 hónapon belül, akkor engedném neki, MIUTÁN megismertem eléggé a srácot.

Ez a része nem bizalmi kérdés lenne, az ebben a témában a lány reszortja... inkább kényelmi :) Nem szeretek idegen embereket a házba engedni, pláne éjszaka kerülgetni őket. Arról meg szó sem lehet, hogy minden második héten új fiúnevet kelljen megtanulnom.

Amíg a gyerek gyerek, a dolog szóba sem kerülhet. Igyekszem majd ebben a szellemben is nevelni. Egy 13 éves pl. akárhogy csűrjük-csavarjuk, gyerek, még ha fizikailag már nem is az. Így 14 évesen még nem, 15 évesen a fentiek alapján talán engedném már, persze nem egy fél hónapos kapcsolatban. Nálam a 16 a bűvös szám, valahogy ekkor nem érezném kényelmetlennek a témát, de majd úgyis adja magát a helyzet.


Persze, lehet jönni azzal, hogy szexelni napközben is lehet, de az együttalvás mégiscsak intimebb dolog, jobban késztet a szexuális élet megkezdéséhez, mintha csak a nappaliban nézik a tévét.

2015. aug. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
50%

Kedves #50 "utolsó, akkor lássuk jól értelmezem-e. Nagyobb bűnnek tartod azt ha egy 16 éves gyereket eltiltanak a szextől, mintha mondjuk egy gyilkos megöli az anyukádat? mert ezt írtad. " - nem egészen, én ugye kifejezetten az ilyen (nézetem szerint súlyosan fasisztoid) jog alkotóiról, és alkalmazóiról beszéltem, nem az egyszeri szülőről.

És így bizony vállalom az összehasonlítást, mert pont azt akartam mondani, hogy aki ilyen módon tesz erőszakot egész generációk, százezrek és milliók életén, az bizony szerintem alávalóbb, mint a "mezei" rabló vagy gyilkos... aki egy vagy két ember életét teszi tönkre.

2015. aug. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
11%
utolsó. lehet rosszul tudsz valamit de 14 év a beleegyezési korhatár magyarországon. Nem hiszem hogy ezt még lejjebb kéne vinni, én inkább feljebb tenném. Vagy pedig ehhez megfelelő nagyságú kötelességeket is szabnék ki mellé.
2015. aug. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
85%

... így van, 14 év... érdekességképp az első magyar Btk, a Csemegi-kódex óta:) (nem rémlik, hogy mást írtam volna bárhol is:))

(egyébként újabban -két éve - ha az idősebb fél 18 év alatti, akkor 12 valójában... ami megint nem egy novum, mert előzőleg meg azal a jogtechnikával volt kezelve, hogy 12-14 év kor között a dolog nem köztörvényes volt, hanem magánvádas, ezt váltotta fel a mostani, korhatáros jogtechnika...)

Én se feljebb, se lejjebb, nálam egy jogrendszer akkor számít tisztességesnek, nem diktatórikusnak, ha ez a két, mindenhol számszerűsített paraméter, a szexuális beleegyezési korhatár (jog) illetve a büntetőjogi vétőképes kor (felelősség) közel van egymáshoz.

Nálunk szerencsére pont azonos ma is, meg azonos is volt az elmúlt 70 évben mindenkor.

2015. aug. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
91%

Azokkal értek egyet, akik a körülményektől teszik függővé.

Nem lehet minden 18 évesre sem azt mondani, hogy annyira felnőtt lenne, viszont van olyan 16 éves, aki jóval érettebb a koránál és nem csak testileg.

Nem mellesleg azért sok konzervatív szülő csak ebben a kérdésben konzervatív, ami viszont nem fair szerintem.

Persze mindenkinek megvan a saját értékrendje, de ismerek egy olyan családot, ahol a 17 éves lány gyerek ahhoz, hogy egyáltalán barátja legyen, de már az elmúlt két nyáron dolgoznia kellett és otthon is rengeteg házi munka az ő dolga, hiszen felnőtt... Az ilyen gondolkozás azért elég igazságtalan, mert ha az egyik dologhoz felnőtt, akkor nem kellene gyerekként kezelni a másik dologban sem.

2015. aug. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim válasza:
88%
18 evesen a szulo mar nincs hatassal a gyerekerere a torvenek szerint mikor mar felnottkoru. Amugy a mai vilagba ha csak a szex miatt nem alhatnak egyutt vagy akarmi is tok mind1 mivel 14,15, eves korukba mar a 80%-a elvesziti a szuzesseget. Inkabb nem engednetek el oket bulikba mert ott be ginazzak a pcsaba es vagy 8-an fogjak agyba vinni egyszerre. De persze az nem gond csak ha a baratja akit szeret stb ott szeretne aludni vele.
2015. aug. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
0%

Nekem először olyan 18-19évesen engedték meg a szüleim,elsőéves voltam az egyetemen.Míg gimis voltam átjöhetett az akkori barátom (2.5évig jártunk) suli után vagy hétvégén,de nem aludhatott ott és én se nála.


25/N

2015. aug. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
29%
Még nem voltam 10 éves amikor Megjött, de 10 évesen már érettnek éreztem magam testileg és lelkileg is. Szerelmes is voltam egyik osztálytársamba, ez olyan gyerekkori első szerelem volt. Sokat játszottunk együtt, sőt egyszer adott egy szájra puszit is. Anyám nem engedte, hogy nála aludjak, mondjuk eszembe se jutott. Maradi volt, ezért csak 18 évesen engedte meg. Azóta ez a gyerekkori barátom teljesen eltűnt, így 20 év távlatából nem is emlékszem rá.
2015. aug. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim válasza:
19%
Nem értem az embereket! Az ottalvás nem egyenlő a szexel!!!Attól ,hogy ott alszik nem biztos ,hogy szexelni fognak.Lehet filmet néznek,összebújnak és alszanak.Nem tudom ebbe mi a felháborító.
2016. júl. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 Kései Sirató ***** válasza:
0%

"Még nem voltam 10 éves amikor Megjött, de 10 évesen már érettnek éreztem magam testileg és lelkileg is."

Gyereket nem akartál szűlni 10 évesen?

Most hány éves vagy, 11?

2016. júl. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!