Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem kellett volna...

Csak szerintem kellett volna már anyumnak legalább a menstruációról felvilágosítani? 13\L

Figyelt kérdés
anyum nagy felvilágosítása másodikban volta annyi h a homoszexualitás bűn.naggyából ennyi?Csak szerintem nem normális?
2015. aug. 29. 19:56
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
44%
Engem sem világosított fel anyukám, mert nem igényeltem. 9-10 évesen jóformán mindent tudtam már például az orális szex jelentéséről, stb, hála néhány ismerősnek és az internetnek. Tájékozódj te is, a mai világban elég csak beírnod a gugliba az adott dolgot, ami érdekel, és minden fontos információt megtalálsz.
2015. szept. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
16%

Nem tudom, hogy egyáltalán olyasmire, amit "felvilágosításnak" neveznek, szükség van-e. Hiszen szépen lassan, fokozatosan minden előkerül a környezetből, könyvekből, iskolából, amit lépésenként meg is lehet beszélni.

Milyen felvilágosítás kellett volna? Biztos láttad, hogy időnként -aztán rájöttél, hogy havonta- az anyu mondjuk tampont használ, elő kellett, hogy forduljon, hogy véresféle fehérneműt vagy akármit láttál rajta vagy mosni. Biztos mondott is valamit a saját bajával kapcsolatos mizériákkal. Vagy, hogy most éppen nem szívesen csinál ezt vagy azt, mert megvan a baja, vagy akárhogy hívja.


Mi lett volna "normális" szerinted? Hiszen úgy néz ki nincs is szükséged rá.


Másodikban, 7 évesen meg igazából nem kellett volna melegségről beszélnie, kivéve, ha te hoztad föl, vagy az iskolában. Az a nem normális, ha már normális-nemnormálisról beszélünk.


Nem is értem, hogy hogy merül föl, hogy amit az anyád csinál, az normális-e vagy sem. Neki az, neked meg ő az anyád. Ez van, becsüld meg, kritizálás helyett. Majd anyaként csinálhatod máshogy.

2016. ápr. 16. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már rég kellett volna, ez alap dolog lenne egy anya részéről, főleg ha amúgy normális a kapcsolatotok. Én még kb. 8 éves koromban véletlenül rányitottam anyukámra és láttam, hogy véres a wc, ő akkor mondta el, hogy majd pár év múlva nekem is lesz ilyen és hogy mitől van. De erről később is beszéltünk, mikor először megjött, akkor szóltam neki és adott betétet, segített abban is, hogy mit csináljak.

Nem is értem az ilyen szülőket, mint a tiéd, azt gondolja talán, hogy az iskolában megtanítják ezt? Persze volt felvilágosító óra, de jobb egy szülővel megbeszélni ezt. Gondolom akkor a szexről és a védekezésről sem beszélt, aztán az ilyen szülők csodálkoznak és vannak legjobban kiakadva, ha hazamész terhesen. Ha egyébként jó a kapcsolatotok, akkor lehet, hogy csak nagyon zárkózott ilyen téren, bár kétlem, hogy a saját lánya előtt ennyire zavarban lenne. Én a helyedben magamtól nem hoznám ezt fel, hisz egy anya dolga lenne, inkább tájékozódj könyvekből, internetről, stb. Később viszont elég rosszul fog neki esni szerintem, hogy nem tud az ilyen dolgaidtól, de azt magának köszönheti majd.

2016. júl. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

23-as vagyok 22esnek annyi:

Az rendben van, hogy esetleg látta, hogy véres anyuka fehérneműje, de mégis szerinted honnan kellett volna tudnia, hogy mitől? Arra is gondolhat, hogy anyukának valami betegsége van, ami egyedi vagy bármi más. Azért ezt szerintem nem kellene ennyivel elintézni, hogy "úgyis látta", nem árt elmagyarázni az okát, hogy miért van, belül mi zajlik le ilyenkor.

2016. júl. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

17.22


Onnan, hogy amit lát az ember, arról beszél is,nem? A gyerek meg főleg, kérdez, mindenfélét, és lépésenként, ahogy érdekli, ami éppen akkor konkrétan érdekli, meg is tudhatta.


Nem kampányszerűen a fejére borítva, amikor még nem is érdekli, meg nem és érti esetleg.

2016. júl. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!