Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem megoldás, de belefáradtam...

Nem megoldás, de belefáradtam már ebbe, furdal a lelkiismeret de tehetetlen vagyok már?

Figyelt kérdés
16 éves lányommal sose volt felhőtlen a viszonyom. Apjával jól ki jön(mi elváltunk), 2 hetente látják egymást, de tulajdonképpen bármikor feljöhet hozzá. Csakhogy a lányom anorexiás-bulimiás. 14 évesen derült ki, éheztette magát, elvittem orvoshoz, próbáltam vele beszélni, pszichoterápiára járt, jobban lett. Egy ideje észrevettem hogy hánytatja magát, újra sovány, kb 40kg körül lehet 175cm magasságához, csont és bőr. Apjával beszéltem, tudomást sem vesz erről, szerinte nincs semmi baja, most tini, akar tetszeni a fiúknak, meg mikor vele van normálisan(talán sokat is) eszik. Igen ám, csak mikor hazajön az apjától ezt mind kihányja, de az apja erről sem szeretne tudomást venni.
2015. szept. 5. 13:42
1 2 3
 21/21 anonim válasza:

A.) Beszélni az apával, hogy itt a gyerek élete a tét, ha van régi és friss kép, egymás mellé tenni, és sokkolni vele, akár a lányodnál is meg lehet próbálni.


B.) Megpróbálni a lányoddal javítani a kapcsolatot, közös programot szervezni pl. mozi, múzeum, vásárlás stb. és hagyni, hogy ő döntse el mit szeretne. Vagy kérd meg, hogy kísérjen el cipőt vagy ruhát vásárolni, mert nem kinéztél valamit, és nem tudsz dönteni, kíváncsi vagy az ő véleményére is.

Ha valamit nem úgy csinál, ahogy azt te szeretnéd, de nem életbevágóan fontos, akkor ne szólj érte. Ha volt olyan közös program, amit korábban szeretett, olyan dolog, amit közösen csináltatok, megpróbálni "elővenni". Ha azt látja, hogy nem szólsz mindenért, és lesznek kellemesen eltöltött percek/órák, akkor egy idő után talán közelebb enged, megnyílik. Ha valamivel nem értesz egyet vele, mond el ahogy te látod a dolgot, a véleményed, de hangsúlyozd ki, hogy a döntés az övé.Ne érezzen nyomást.


Szerintem egy 16 évesnél már nem megoldás a szigor, sőt azzal még jobban el lehet mérgesíteni a helyzetet.

2015. nov. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!