Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el neki, hogy...

Hogyan mondjam el neki, hogy ne romboljam le lelkileg, de vegye a lapot?

Figyelt kérdés
Edesanyukamnak ma van a szuletesnapja. Nevelofateromal beszelgettem kettesben arrol hogy mivel lepje meg anyukamat. Beszelgetes kozben megivott par sort es szetgombolta az ingjet, aztan azt szerette volna hogy tapogassam...es gondolom hogy aztan meg miket...nem szeretnem koknretan ezt elmondani edesanyamnak. Sokszor iszik nevelofaterom es mar volt belole parszor veszekedes. Es volt is hogy idoszakokra abba hagyta az ivast. Szeretnem lagyan ra vezetni edesanyam arra hogy beszeljen az alkohol fogyasztasrol nevelofaterommal, es hogy ereztessem vele hogy valami indok van amiert mondom. De nem szeretnem hogy rosszabbra gondoljon es a konkretumot sem elmondani. Csak valamit amivel ereztetem vele hogy komoly a dolog, de ne rontsam el a szuletesnapjat sem...(20/L)

2015. szept. 17. 07:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

6-os vagyok:

Oké, köszönöm, hogy leírtad - így már értem :-)

Nem állt szándékomban hibáztatni az áldozatot, csak megszoktam azt, hogy amit itt leírnak, az csak az egyik szemszög.


Aztán lehet, hogy igazad van, de sajnos személyes rossz tapasztalatom íratta ezt velem valószínűleg:

amikor férjhez mentem, akkor egy darabig egy légtérben laktunk (1 szoba alkóv) 3-an, anyám rendszeresen járkált lenge öltözékben, szét-szét nyíló köntösben, hiába szóltam neki, s egyik alkalommal arra jöttem haza, hogy a férjem ölében ül meztelenül, kellőképpen részegen mindketten. Természetesen elváltam.

Hát ezért... Mert az éremnek mindig 2 oldala van.


A kérdezőtől meg bocs, ha megbántottam volna vagy úgy érzi, meggyanúsítottam - nem állt szándékomban, csak azt akartam jelezni, hogy ne is adjon táptalajt ilyen dolgoknak. Nem arra gondoltam, hogy szándékosan, hanem akár apróságnak gondolva - egyszóval figyeljen oda az apróságokra is :-)

Na, de nem is magyarázom tovább a bizonyítványom :D

utolsó, mégegyszer köszönöm - tényleg nem értettem.

2015. szept. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
68%
Az "áldozat" vagy kamuzik, vagy nagyon álszent... bármelyik fiatal nő, akire rövid időn belül másodszor mászik rá a mostohaapja, az nem ahhoz kérne segítséget, hogy hogyan mondja el ezt LÁGYAN az édesanyja születésnapján, hanem vagy azonnal ribilliót csap, vagy arról ír ki kérdést, hogy a pasast hogyan állítsa le. Egy áldozat nem lenne ilyen tapintatos.
2015. szept. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!