Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 25 éves lányom nem akar...

25 éves lányom nem akar itthonról elköltözni, normális dolog ez?

Figyelt kérdés

még főiskolára jár, tanul, mellette magánórákat tart stb. van egy komoly kapcsolata, de esze ágában sincs elköltözni. Mindemellett a barátja is nálunk él: a fiúnak jól fizető állása van, normális, megbízható. a rezsibe, ételbe stb, mindenbe beszáll,+ ritkán is látjuk, mert nappal dolgozik, este pedig edzésen van. ezzel nincs gond, de én már szeretném hogy a saját lábukra álljanak.

Velem van a baj, vagy elvárható lenne, hogy ennyi idősen ne a mi nyakunkon lógjanak?


2015. okt. 6. 18:46
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
94%
Ha nincs keresete, hogy koltozzon? Akarmikor szakithat a baratjaval es akkor mi van?
2015. okt. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
78%

jééééé de fura, itt gyk-n és az életben inkább a fordítottja a gyakoribb probléma: menne az ember csak nincs miből hogyan és hát marad a feszült együttélés a szülőkkel

Keress rá a mama-hotel szindrómára, gyakori probléma amúgy mostanában h még azok a felnőtt gyerekek sem repülnek ki, akik megtehetnék.

Esetleg ha jó a viszonyod lányoddal, megkérdezheted, de nem számonkérően, csak úgy általánosságban hogy ő mit gondol az önállósodásról, a romantikus kettesben élésről..

Egyébkéánt még az si lehet h közbe spórolnak amin csak tudnak, hogy később normális albérlet adódjon, netán lakásvétel, nem?

2015. okt. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem az általad leírt helyzetben normális. Mégis miből tartsa el magát, ha nincs keresete? Ha a pasija tartaná el abból hosszú távon nem sülne ki jó.
2015. okt. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
93%
Amíg tanul és nincs munkahelye, normális keresete, addig ragaszkodnék hozzá, hogy velem lakjon. Akár úGy is, hogy néznem kell a barátját, barátnőjét. Engem nem zavarnának. Csak akkor engedném el a gyerekem ha el tudja magát tartani, mert nem lehet tudni mikor kapja meg a másik féltől, hogy ingyenélő stb. Biztonságban akarom tudni a gyerekem, ennyi, nem több.
2015. okt. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
78%
Milyen szülők vagytok? Minek vállaltatok gyereket, ha kidobnád? Igaz, segédmunkásként, már biztos nem lenne otthon, gondolom arra büszke lennél.
2015. okt. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
98%
Mi úgy oldottuk meg az önállósodást,amikor albérletbe költözött a párjával, hogy a lányom részét mi fedeztük teljes egészében amíg tanult. Nem vártuk el a fiútól, hogy ő tartsa el a lányunkat.
2015. okt. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
79%
Az nem lenne a normális, ha pasija tartaná el, de még az sem ha összeházasodnának és akkor is csak a srác keresne.
2015. okt. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
83%
Én 29 éves koromig otthon (anyukámmal) laktam a párommal. Utána viszont megtehettük, hogy saját lakásba költözzünk, ami valószinüleg lehetetlen lett volna, ha albérletben élünk több évig. Sosem volt gond az együttlakásból, nagyon jó a kapcsolatunk. Főiskola alatt fel sem merült az elköltözés, hiszen túl sok jövedelmem nem volt és otthon inkább a tanulásomat támogatták.
2015. okt. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
43%
Egy kicsit olyan érzésem van, hogy azt várod, álljanak
2015. okt. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
84%

Egy kicsit olyan érzésem van, hogy azt szeretnéd, álljanak a saját lábukra, de mivel a lányod még nem keres, tartsa el a párja.


Szerintem teljesen normális, hogy ha tanul, és nem keres, akkor még otthon lakik. Mégis miből élne meg? A barátjának nem kötelező ott laknia, ha zavarna, ezt megmondhatnád nekik, de mivel keveset van ott, és beszáll a költségekbe, igazából ez sem olyan nagy probléma.

2015. okt. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!