Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 25 éves lányom nem akar...

25 éves lányom nem akar itthonról elköltözni, normális dolog ez?

Figyelt kérdés

még főiskolára jár, tanul, mellette magánórákat tart stb. van egy komoly kapcsolata, de esze ágában sincs elköltözni. Mindemellett a barátja is nálunk él: a fiúnak jól fizető állása van, normális, megbízható. a rezsibe, ételbe stb, mindenbe beszáll,+ ritkán is látjuk, mert nappal dolgozik, este pedig edzésen van. ezzel nincs gond, de én már szeretném hogy a saját lábukra álljanak.

Velem van a baj, vagy elvárható lenne, hogy ennyi idősen ne a mi nyakunkon lógjanak?


2015. okt. 6. 18:46
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
0%

[link]

Ajanlom figyelmedbe nagyon sok jo otlet van benne

2015. okt. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
76%

tegnap 22:42

Nem lébecoltam otthon, mert dolgozom 18 éves korom óta és mindig adtam a szüleimnek is pénzt, pedig nem kerestem sokat. Pont azért nem mentem el otthonról ilyen sokáig mert nem tudtam volna fizetni egy albérletet, idegenekkel nem akartam összecuccolni, a párjaim pedig még éretlenek voltak az összeköltözéshez. Amúgy pedig...érdekes, hogy a mediterrán országokban, pl. Olaszországban nem divat az, hogy csak mert felnőtt valaki, elköltözik. Ott pl. van olyan is, hogy együtt él több generáció, családos emberek a szüleikkel. De mondjuk az olasz nép jóval családcentrikusabb, mint a magyar....

2015. okt. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
85%
A Kérdező pedig nyugodtan zavarja el a fiatalokat, legfeljebb ha idős és beteg lesz, majd bevágják egy elfekvőbe, ahol jó esetben kétnaponta cserélik a sz*ros lepedőt alatta. Reméljük hogy nem így történik, de számoljon ezzel. Ismerősömet ugyanígy elzavarta az anyja, most egy hospice-ban éli utolsó heteit és bánja, hogy anno így viselkedett. Soha nem a gyerek dobja el a szülőjét!
2015. okt. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
68%

Meglepő ilyet olvasnom.

Az én felmenőim inkább akadályozzák a leválást, mert arra van igényük, hogy velük legyek. Az elköltözést sem engedték 200 méternél messzebbre. Itt lakunk az egész család egy kupacon, pár száz méterekre egymástól, mind külön lakásban egyesével, és napi több órát együtt vagyunk, és vagyonilag is egy egységet képezünk, nincsen enyém-tied.

2015. dec. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
Hogy alakult azóta?
2019. nov. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 Savlekotő ***** válasza:
Ki lökitek őket az utcára mert már nem funkcionál,nem titeket másol,önnáló lény,aztán sírtok ha később évi egyszer nyitnak rátok ajtót a gyerekeitek.
2020. máj. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim válasza:

Atya ég. Ez valami borzalom ami itt megy. Oldalakon keresztül vitatkoztok azon, hogy gond-e vagy nem gond, hogy valaki hol él. Mi a jó édes anyátok közötök van hozzá ki merre mit hol és mikor?

Nektek gond, hogy a szüleivel él vagy neki gond? De teljesen mindegy, hogy ki mit gondol, az ég világon senkinek semmi köze hozzá.


Vitatkoztok azon bmeg, hogy idegen emberek mikor mit csinálnak. Itt ripacskodik az egyik hogy ő már milyen önálló volt 14 évesen bla bla, meg hogy ez meg az lenne a normális. Ki a rákot érdekel, hogy te milyen szipi-szupi vagy?


Hol van ez leírva? És ha még le is van írva valahova, honnan tudod, hogy igaz?


21. században élünk, elfogadjuk a melegeket, transzokat, még azt is aki mondjuk egy kamionnak érzi magát lelkileg, már lassan egy egész világ mindenkit el akar fog, de ha a saját véreddel akarsz együtt élni, aki a világon mindenkinél jobban szeretett, nevelt, etetett, itatott, tanított, támogatott anyagilag, húzzon el, csak mert más szerint gáz? Ezer idegenek véleménye miatt akik azt se tudják, kicsoda, és hogyan él, vagy hogy szeretne?


Ez a legnagyobb rákfenéje a maj világnak... Ha kicst is eltérsz a "társadalmi normáktól" akkor te egy élettelen szánalmas kis csicska nyominak számítassz, mindegy hogy milyen családban nőttél fel, van e betegséged, van e lelki vagy pszichés bajod, van e pénzed, vagy párkapcsolatod, ezek tökmindegy dolgok. Ha nem úgy élsz, mint mindenki más, akit az ucca nevelt fel, senki vagy.


Csak jelzem minden jelenlévőnek, hogy ugyanabban a földben fogunk mind elporladni, mindegy hogy mikor költöztél el otthonról, vagy milyen sok dologért megküzdöttél. Ha vége van, már tökmindegy, a kutyát ss fogja érdekelni, hogy valaha voltál :)

2020. máj. 26. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim válasza:
Előző vagyok, észre vettem közben, hogy egy 6 éve tartó vita lett megújítva, de a véleményem ugyanez maradt.
2020. máj. 26. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!