Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 25 éves lányom nem akar...

25 éves lányom nem akar itthonról elköltözni, normális dolog ez?

Figyelt kérdés

még főiskolára jár, tanul, mellette magánórákat tart stb. van egy komoly kapcsolata, de esze ágában sincs elköltözni. Mindemellett a barátja is nálunk él: a fiúnak jól fizető állása van, normális, megbízható. a rezsibe, ételbe stb, mindenbe beszáll,+ ritkán is látjuk, mert nappal dolgozik, este pedig edzésen van. ezzel nincs gond, de én már szeretném hogy a saját lábukra álljanak.

Velem van a baj, vagy elvárható lenne, hogy ennyi idősen ne a mi nyakunkon lógjanak?


2015. okt. 6. 18:46
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
84%

Én 29 évesen költöztem el otthonról, és? Pedig volt már barátom, nem is egy, én szívesen bútoroztam volna össze velük, de ők nem akartak, éretlenek voltak még. Idén májusban cuccoltam el a mostani párommal. Anyukámékat nagyon megviselte.

Kérdező, amíg a lányodnak nincs saját keresete, igenis, lakjon otthon. Sajnos olyan világot élünk, hogy pl. a fiúja is bármikor elveszítheti az állását, aztán a közös albérletnek sanyi.

Szabadulnál tőle, de ha teszem fel sikerül, később meg nyavalyogsz, hogy nincs, aki gondozzon, amikor öregen magad alá sz*rsz.

2015. okt. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
4%

Azt azért érezzük, hogy !!25!! évesnnőről van szó? Szégyen, hogy ennyi idôsen nem bírt még lediplomázni, és tűri, hogy eltartott legyen. Normál esetben minimun 2 éve dolgoznia kellene, és külön élnie. Mégis meddig kellene még az anyjának pénzelnie? Mett oké, hogy eltartja, amíg tanul, de azért nem ennyi ideig. Lehet levelezőre menni, ha csúszott úgyis kevés tárgya lehet ( gondolom ez a helyzet), vagy diákmelót keresni ( mondjuk ez komolytalan ennyi idősen, hülyén nézne ki a sok 20 éves között, de ez van).

Nem is értem, ciki, ha a pasija tartja el, de az nem, ha az anyja? Mert ennyi idősen mindkét helyzet elképesztő pofátlanság és nagyon gáz. Szêgyelhetné magát...

2015. okt. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
82%
Nem csak azért lehet 25 évesen még egyetemista mert csúszott.
2015. okt. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

Igazából nem csúszott, hanem posztgraduális képzésre jár. (ráadásul emellett csak részmunkaidős munkát vállalhatna, de a tanulmányai miatt erre jelenleg nincs ideje)

Én értem, hogy fontos neki az iskola, de mi ennyi idősen már családot alapítottunk. Nekem nagyon fura, hogy neki erre nincs igénye.

Van egy 20 éves fiam is, de ő sokkal normálisabban áll a kérdéshez és sokkal "önállóbb".

2015. okt. 8. 19:38
 25/38 anonim ***** válasza:
28%
A phd-hez azért jár vmennyi fizetés nem? Nálunk ELTE BTK-n pl kapnak a doktoranduszok és sokan már házasok, vagy együtt élnek a párjukkal kettesben, esetleg közösen felvett lakáshitel is van.
2015. okt. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
65%

tegnap 11:13


Igazán szánalmas vagy. Ma már nem úgy mennek a dolgok mint régen, amikor 20 évesen már feleség és anya volt egy nő. Én 29 éves koromig laktam otthon, ez akkora tragédia? Nem is tudtam volna elköltözni otthonról, mert nem kerestem annyit, hogy egy albérletet fizetni tudjak. Anyuékkal pedig mindig jó volt a kapcsolatom.


Csak remélni tudom, hogy ezzel a hozzáállással nem reprodukálod Magad.

2015. okt. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
80%
A Kérdezőnek meg annyit üzennék, hogy régen más volt a világ mint most. Mi van, ha 35 éves korában akar majd csak gyereket? Senki nem kényszerítheti, hogy 25 évesen szüljön. Én 29 évesen nem gondolkodom még gyereken (párom 32). És emiatt nem érzem, hogy sz*r ember lennék.
2015. okt. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
7%
Vèleményem szerint akkor is gáz, hogy tűri, hogy eltartsák. Phd-n pedig 100E HUF körül kapnak támogatást, az egy fizetés. Ebből plusz a párja fizetéséből ki kellene jönniük albérlet ben is, nem anyu szoknyáján ülni. A kedves 29 évesen még otthol lébecoló válaszolónak üzenem, hogy én 26 vagyok, életvitelszerűen 14 éves korom óta nem élek otthon (kolis voltam gimiben majd az egyetemen is). Utolsó éves koromtól albérletben élek, mert egyéni tanrendet kértem, és dolgoztam iskola mellett. Ha lesz majd gyerekem, elvárom, hogy ő is önállósodjon mielőbb, természetesen mindenben segítem, ha tudom, de úgy normális, hogy ha egyetemre megy elköltözik.
2015. okt. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ez úgy van, hogy azzal sincs gond ha vki 29 éves koráig otthon lakik, ritka a jó viszony ennyi éves korban mármint az olyanfajta jó viszony hogy az ember együtt tudjon lakni a szüleivel. Én pszichóbolúgy tanultam, elvileg az a felnőtt gyereknek is jót tesz hogy önállósodhat, illetve a magára maradó pár életében is egy új korszak köszönt be amikor újra felfedezhetik egymást. Nem megkövezni való ha vki otthon marad sokáig csak pl sokkal sikerorientáltabb életet lehet élni úgy ha az ember saját szárnyán van, nő az önbizalom, meg hasonlók.. lehet bárhogy csak jó legyen mindenkinek.
2015. okt. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
Ha tényleg megkapja az említett 100 d ft ösztöndíjat, akkor igazad van.
2015. okt. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!