Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok, ha a kamasz 16...

Mit szólnátok, ha a kamasz 16 éves lányotok csináltatna piercinget (az arcára) és nem szólna nektek csak úgy menne haza egyik nap?

Figyelt kérdés
2015. okt. 7. 20:51
1 2 3 4
 11/32 anonim válasza:
100%
Az én szüleim nem szidnának le egy ilyen miatt, főleg mert nekik is volt. Fiatal kamasz vagyok, mondjuk én pont nem vágyom egy fém darabra, de ha valakinek ez tetszik, akkor miért ne csináltathatna?! Minél jobban tiltják annál jobban akarni fogja. Egy piercing nem a világ vége szerintem, egyszer pedig úgyis megunja és kiveszi.
2015. okt. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
76%

Engem zavarna hogy nem avatott be, de nem fogom kivetetni tekintve hogy mennyibe kerül és mennyire fáj és most mindezt a semmiért.

Persze megkérném hogy legközelebb szóljon, nekem is van piercingem szóval kétlem hogyha valaha lesz gyerekem majd pont ezt fogom megtiltani.

2015. okt. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
24%

megmutatnám barinőm neki lyukas arccal és babával


(szemöldök és száj felett volt piercingje de most babázik, a baba meg belekapna, így kivette és shoppolni kell a képeit...)

2015. okt. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
31%

""Amíg én etetem, és nincs 18, addig én parancsolok"

A legsz*rabb hozzáállás.

Vörösre akartam festetni a hajam, anyám kijelentette, hogy ameddig 18 vagyok és nincs saját keresetem addig nem.

20 évesen a saját pénzemből otthon lakva vörös lettem."


Akkor mégis csak bejött a tiltás, mert 20 éves korodig nem merted befestetni a hajad.

2015. okt. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
81%

"Siman megkerdeznem, hol csinaltatta, majd szepen beperelnem a helyet, mert kiskoru, kellett volna a szuloi beleegyezes.

A befolyt penzbol meg elmennek nyaralni, ket hetre, magara hagyva hogy 6000-bol eljen meg. (es menjen szorakozni is.)

"


Ez tetszik. :D

2015. okt. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
70%

Egyébként én úgy gondolom, hogy egyáltalán nem helyes ez a mai felfogás, miszerint 14 éves kortól gyakorlatilag bármi szabad, mert hát ne tiltsuk a gyereket, mert annál hülyébb lesz... lehet, hogy ez régen bejött, de ma már nem. Pontosan tudják, hogy minden szabad nekik, és meg is csinálják. Tetoválás, piercing, szex, buli, pia, cigi, hajnalig kimaradás, stb.

Mi is kibírtuk még pár évvel ezelőtt, hogy este 11-kor hazamentünk, mindent megbeszéltünk a szüleinkkel, zsebpénzt kértünk, ha kellett valamire... ma meg már ELVÁRJÁK a fiatalok, hogy ők oda és addig menjenek, amíg akarnak, kapjanak heti 10.000 forintot bulizásra meg vásárlásra, tanulniuk meg dolgozniuk pedig véletlenül se kelljen. És mivel mindegyik látja a másikon, hogy annak 14 évesen már nyelvpc-je volt, vagy épp tetkója, akkor már rögtön neki is kell, mert úgy érzik, hogyha nem illeszkednek be minél hamarabb ebbe a tinédzser társadalomba, akkor értelmetlen az életük.

Én imádom a tetkókat meg a piercingeket, de egy 16 évesen egyáltalán nem normális, főleg ha titokban csináltatta meg, és főleg hogy baromi feltűnő helyre került. Nyilván az iskolában is ezzel akar kitűnni, ha már a jegyeivel nem sikerül.

Ha az én gyerekem így állítana haza, szépen higgadtan megmondanám neki, hogy vagy kiveszi, vagy 18 éves koráig el lesz tiltva az iskolán kívül mindentől és mindenkitől. És nem a pc miatt, hanem az iszonyatos tiszteletlenség miatt. Ha 16 évesen már ezt meg merik csinálni, akkor mi lesz később...

2015. okt. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
65%
Nos, nem lehet, bemennék az adott helyre, és számon kérném őket. Nem tehetik meg. A kis 15 éves gyerek meg nyugodtan lepontozhat, szarok bele. Kis csírák.
2015. okt. 8. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
19%
Nem kell itt hőzöngeni a jövő betanított munkásainak, szánalmas az egész. Nyugodtan varjátok magatokat tele.
2015. okt. 8. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
13%
Low class vagytok, de hajrá :D
2015. okt. 8. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
81%
Ez nagyon gáz hozzáállás, ne is haragudjatok. Nekem és a férjemnek is van piercing-ünk, és mindketten diplomás normális emberek lettünk. A szüleink nem tiltották amikor lett, és egyikünk sem volt 18 akkor. Van egy 4 éves lányunk, és ha majd ő is szeretne, nem fogom azt gondolni, hogy pont ezzel rontja el az életét. Ez csak egy ékszer. Ha megunja kiveszi.
2015. okt. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!