Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok, ha a kamasz 16...

Mit szólnátok, ha a kamasz 16 éves lányotok csináltatna piercinget (az arcára) és nem szólna nektek csak úgy menne haza egyik nap?

Figyelt kérdés
2015. okt. 7. 20:51
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
22%
Nem értem, hogy lehet ilyen vasdarabokkal menősködni, amikor feltalálták a nemesfémet.Az én lányom is ugyan ezt tette , ennyi idősen, telerakatta magát vassal és tetkót is varratott jó nagyot, fültágítót.Elég hülye volt és az akkori barátja meg még hülyébb, aki ilyenre buzdította.Meg sem kérdezett minket, hogy megengedjük-e.Volt a bankba gyűjtött pénze és ilyenre szórta el.Most betenított munkás gyárban, műszakban a lányom .Az iskolát meg felnőttek között végzi.Ez egyfajta megbélyegzés, amit nem minden munkáltató tud tolerálni.Gépek közé jó lesz, de egy életen át?Nem látja be, hogy azért van előnytelen helyzetben mert elhanyagolta az iskolát és kidekorálta magát.
2015. okt. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
20%
Nincs ennél rosszabb, amikor egy lány sunyi és bujkál, hazug.Nem őszinte a szülőkhöz.A szülő meg méltatlannak érzi ezt a bánásmódot.
2015. okt. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok.

Az én édesanyám és köztem egyébként megvan a 7-es által említett jó fej, baráti viszony. Olyan nekem mintha a barátnőm lenne. Bár piercinget sosem csináltatnék, tetoválást és a már említett hajfestést megcsináltatom/csináltattam, bár édesanyám anno egyértelműen kijelentette, hogy nem. (Drága kötekedő, most itt a válasz a kérdésedre:) Hogy miért nem tettem meg 20 éves koromig? Mert akkor kezdtem dolgozni, és egyértelmű volt, hogy nem az anyám pénzéből fogom két havonta festetni a hajamat. (Azért meg külön én kérek elnézést hogy 20 évesen még otthon mertem lakni.)

Megtehettem volna, hogy előbb festetek, de miből csináltam volna?

A kérdésben említett lánynak szintén kérdéses honnan volt pénze. Ha anyucitól kapott pénz és sutyiba piercinget csináltatott belőle, akkor jogos a szülő kiakadása. Ha zsebpénz vagy diákmunkával megkeresett akkor viszont nem szólnék bele, maximum elbeszélgetnék a lánnyal. Akár tetkó, akár piercing, akár hajfestés. Az ő teste, az ő élete, ezzel is önállóságra tanítod, hogy az ilyen dolgokat ráhagyod. Ha utólag jön rá, hogy elb*szta és nem kellett volna, hát ez van. Figyelmeztetni lehet, de mint már mondtam, a tiltás nem ér semmit. Az csak "csakazértis" effektust szül.

2015. okt. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
82%

Kiszedetném, megkeresném, aki megcsinálta neki, lenne hozzá pár keresetlen szavam, aztán a lányommal is lebeszélgetnék, hogy miért tette a hátam mögött.

Egyébként attól függően, hogy milyen piercinget akar, nem biztos, hogy az piercing zavarna, hanem az eljárása, hogy a hátam mögött tette.

2015. okt. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
78%

Sokan mondják egyébként, hogy attól függ a reakció, hogy a lány titkolta, vagy sem. De ha kerek perec megtiltjátok neki akkor mégis hogy csinálja? Képzeljétek a helyébe magatokat. "Anyám/apám megtiltotta hogy piercingem legyen, én mégis szeretnék egyet. Nem akarok balhét, és ha már megvan tiltani sem tudják, akkor már mindegy." És fogja magát, megcsináltatja. Persze ez a makacsabb gyerek. Az engedelmesebb vár, és vagy elfelejti, vagy megteszi felnőttként.

Az értelmes szülő nem egyből tilt, hanem mérlegel, és megpróbál beszélni a gyerekkel. Szerintem.

2015. okt. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van piercingem, így nem tiltanám, sőt, én magam vinném el, ha szeretne. Ha viszont a hátam mögött csináltatna, akkor a szalont bezáratnám, ahol 18 év alatt szülői engedèly nélkül testmódosítást végeznek. Aztán meg elgondolkodnék, hogy miért nem mondta el, ha szeretne.
2015. okt. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tartom a piercinget az ördögtől való dolognak, szóval az, hogy nem szól, na bumm. Max. azért akadnék ki, ha ízléstelen. Amúgy meg az nem örökre szól, mint a tetkó, ha úgy alakul az élete, hogy már nem tetszik neki, vagy munkához nem érdemes, akkor kiszedi, közelről nem is látszik az a lyuk. Aminél egyedül ki lennék akadva, de azt tiltanám is, a fültágító, mert annak azért komolyabb következményei vannak. Akkor lenne bünti rendesen.
2015. okt. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon kiakadnék, mert nem tiltanám el tőle, és rettentően fájna, hogy kizár az életéből.

Nekem is van (bár nem arcon), szintén 16 évesen csináltattam, és én szóltam róla anyának. Még el is jött velem. Később azonban, amikor akartam még pár fülbevalót, azt mondta, szalonba kell mennem, én meg nem akartam darabonként háromezer forintot ott hagyni egy szúrásért.

Nagy vita lett belőle, úgyhogy átszúrtam magamnak, és megmutattam neki. Sokáig üvöltözött aznap este, de nem szedette ki, azt mondta, maradhat, de ha begyullad, azonnal kiszedem. Persze nem tettem meg, eltitkoltam és kenegettem szépen (akkor még nem tudtam, hogy a fémallergiám miatt gyullad be olyan gyakran, azóta már csak ezüstöt hordok).

Aztán felnőttem, diplomát szereztem, van párom és barátaim, jóban vagyok a szomszédokkal is, egyszóval teljesen átlagos ember lettem, és soha nem kerültem munka terén hátrányos helyzetbe az ékszereim miatt. Pedig mindegyiket megtartottam.

Szóval, ennyit a tiltásról. Ha akarja, úgyis megcsináltatja, és nem is értem, miért probléma az egy szülőnek, ha a gyereke máshogy akar kinézni, mint amit ő elképzelt. Egyébként is, manapság, amikor minden második ember tetovált, butaság azt feltételezni, hogy valaki egy piercing miatt nem kap meg egy állást. Nagyon elit vagy speciális hely kell legyen az, ahol ez megtörténik.

2015. okt. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
17 évesen két fülpiercinggel jöttem haza (osztálytársam bátyja csinálta mert volt hozzá eszköze), de anyut nem avattam be, mivel hirtelen döntés volt a pillanat hevében, hogy most én akkor kemény felnőtt leszek. először elsápadt, aztán elvörösödött, már kezdtem attól tartani, hogy rosszul lesz. robbant is a bomba, tartott egy 10 perces sikítómeccset, de mikor lehiggadt, szépen leültünk megbeszélni. rá néhány évre még követte egy pár, de már akkor szalonba mentem és átgondoltam előtte. a saját példámon tudom, hogy egy tininek nem érdemes túlzottan tiltani semmit, mert nagyon valószínű, hogy úgyis megteszi. lehet, hogy hamarosan úgyis megbánja magától, és kiveszi.
2015. okt. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem zavarna a pc, inkább az, hogy nem mondta el.

Mondjuk én megengedtem volna ha időben szól és elvittem volna egy rendes szalonba, ahol szülői engedéllyel szakember csinálja meg. 16 évesen a szülő tudta nélkül általában rosszabb minőségű helyeken raknak be piercinget,ami könnyen begyullad, stb..

2015. okt. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!