Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apam lopott tolem. Mit tennel...

Apam lopott tolem. Mit tennel ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Nem ertekrol, inkabb eszmei ertekrol van szo, konkretan a tesom 8 evvel ezelotti lakzijarol kapott egyedi cimkes palackozott palinka. Apamnak problemaja az italozas, de ilyesmire azert nem szamitottam. Nem ertem, hogy lophat valaki barmit is a sajat gyereketol?? Csaloddott vagyok es felfordul a gyomrom ettol. En reagalom tul?
2015. okt. 16. 23:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy egy ponton túl már nem önként választja, hanem sejtszintű függőség alakul ki, ugyanúgy, mint a narkósoknál. Minimális az esélye, hogy önerőből le tudjon szokni. Nem véletlenül létezik az addiktológus mint orvosi szakág.
2015. okt. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem ez nem lopás értékű dolog,talált egy kis piát, hát megitta.Te sosem ettél apád ételéből?Nem ittál italából? Szerintem ez nem olyan dolog, amit el kell kérni.Másabb, ha pénzről van szó, akkor nyilván kellemetlen ha a családtag szó nélkül kivesz a pénztárcából, hiszen elég ciki, ha a boltban veszed észre hogy hiányzik.Az azért már aggasztóbb.
2015. okt. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező már nem azért, de:

Ha a lopás zavar téged (amit meg is értek), akkor apád alkoholizmusa miért nem?

Az alkoholizmus egy súlyos függőbetegség. Minél súlyosabb, annál nagyobb késztetést és kényszert érez az illető arra, hogy igyon, tökmindegy, hogy mit, csak alkohol legyen. ha nem iszik, vagy rosszul lesz, vagy dührohamot kap.

Itt a legkisebb az, hogy elvette az ajándék pálinkát, sokkal súlyosabb dolog az, hogy apád már a saját gyerekének a dolgait sem kíméli, csak alkoholhoz jusson. Akkor nem csalódtál apádban, amikor az alkoholt választotta?

Szerintem valahogy el kéne vinni apádat elvonóra, vagy valahogy leszoktatni a piáról, mert nem lesz ennek jó vége. (Apám is alkoholista volt, ő bele is halt) Most csak titokban elvette, később meg mit fogsz csinálni, ha neadjisten odáig fajul a dolog, hogy már fenyeget téged, hogy ha nem adod oda neki a piákat, akkor mondjuk megver?


Apád alkoholizmusa sokkal súlyosabb mint az, hogy egy dísz "emlék"pálinkát ivott meg. Ha nem csináltok apáddal érdemben semmit, akkor kb valószínű, hogy az egész készletednek búcsút mondhatsz.

2015. okt. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Csodálom, hogy az nem ad csalódásra okot, hogy apud durván függőbeteg az alkohol miatt. Ha nem tesztek semmit, nem csak az összes emlékitalodat fogja ellopni/meginni, hanem a család is tönkremehet. Igen, túlreagálod, mert jelen helyzetben az abszolút mellékes, hogy azt a piát honnan, kitől kaptad, a fő gond apád alkoholbetegsége, ami kényszeríti őt arra, hogy akár a gyerekétől is lopjon, csak legyen pia.
2015. okt. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Nem arrol van szo, hogy apam alkoholproblemaja kevesbe zavar, mint a lopas, csak en tudom, miken mentunk/megyunk keresztul es hanykor sul a pofam miatta. Arrol van szo, hogy idaig meg nem fajult a dolog, azt gondoltam, van benne gerinc a problema ellenere is, a sajat gyereketol nem lop az ember jobb esetben...
2015. okt. 19. 15:03
 16/18 A kérdező kommentje:
Nincs meg az uveg sem, eltntette, hogy eszre se vegyem, most meg tagadja, hogy jart a szobamba, persze mas nem lehetett
2015. okt. 19. 15:04
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező értsd meg, hogy ez egy SÚLYOS FÜGGŐBETEGSÉG. És apád már olyan stádiumban van, hogy a saját gyerekét is simán meglopja. Nem a tüneteket kell kezelgetni, hanem az okot kell megszüntetni.

Az alkoholfüggőség általában egyre nagyobb mértékeket ölt az adott személyen, és egy bizonyos határ átlépése után már nem számít, hogy kitől vesz/lop, csak pia legyen.

Nem azon kellene csodálkozni, hogy meglopja a gyerekét, hanem össze kéne fogni a családban és kikúrálni apádat, elvonóra vinni, esetleg pszichológushoz, beszélni a fejével, stb. Ha nem csináltok semmit, ez garantáltan súlyosbodni fog, és egyre durvább mértékeket fog ölteni.



"Mit tennel ebben a helyzetben?"


Elvonó, családi összefogás, pszichológus, gyógyszerek, és jó mély beszélgetések apáddal. Mást nem nagyon tudsz/tudtok tenni. Ha hagyjátok, magatokra vessetek.

2015. okt. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
lakzi = lagzi
2015. dec. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!