Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám 3 napja van itt, a...

Anyukám 3 napja van itt, a plafonon vagyok tőle. Beszéljünk vele? Miért hiszi, hogy rossz anya vagyok, amiért máshogy csinálom a dolgokat, mint ő?

Figyelt kérdés

1 hónapja jöttünk haza a kórházból a 3. babánkkal és mivel nem akartunk most utazgatni Magyarországra, utána vissza haza, ezért anyukám jött babázni. Viszont én már megőrülök tőle.

Mindenbe beleszól a gyerekek körül, ezt nem csináljuk jól, azt csináljuk rosszul, a gyerekek elkényeztetettek, folyton lepasszolom őket, mégis hogy lettem én ilyen rossz anya, mikor ő olyan jól nevelt.

Tegnap mondtam neki, hogy Karácsonykor nem megyünk Magyarországra, mert decemberben elutazunk nyaralni, az ünnepek előtt pár nappal jövünk haza, a picit nem szeretnénk annyira rángatni, azt sem tudjuk, hogy viseli majd a jetlaget. Ezen megsértődött, hogy miért akarunk mi kicsi gyerekekkel utazni, meg ő hiába vár minket szeretettel, sosem megyünk, stb.


Eleinte nem akartam szólni neki, de már nagyon sok az, ahogy viselkedik. Mintha még mindig egy nevelni való kisgyerek lennék.

Viszont azt sem akarom, hogy amíg itt van, addig duzzogjon.

Ti mit tennétek?


2015. okt. 17. 12:07
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Tudod, mit mondanak a rossz kívánságokról...

Amúgy pedig nem ismeritek a részleteket, a múltamat.

Én sosem fogok úgy viselkedni a gyerekeimmel, ahogy anyám tette velem.

2015. okt. 17. 13:06
 12/26 anonim ***** válasza:
19%
Az én gyerekem abban nőtt del, hogy ápolom a haldokló nagyszüleit, szóval hidd el, nem félek attól, hogy az átok visszaszáll... viszont a ki mint vet, na az be szokott jönni.
2015. okt. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
11%

Nem értem még mindig, miért nem lehet a 3 hónapos purgyét vinni anyuhoz. Ha nyaralni lehet vinni, akkor máshova is, szóval nem adtál rá magyarázatot.

Igaz, nekünk nem tartozol magyarázattal, de téged rossz fényben tüntet fel a dolog, mert az jön ki, hogy nem szeretnéd, ha anyád látná őket.

2015. okt. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
78%

Ja értem már, ezek szerint nem is annyira jó a kapcsolatod az anyukáddal?


Nos, ez mindent megmagyaráz. Ha nem akarsz karácsonykor odamenni, akkor ne menj.

2015. okt. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

" viszont a ki mint vet, na az be szokott jönni."

Igen, valószínűleg ezért van ilyen kapcsolatom az anyámmal.

Évekig tiltott az apámtól, mert annyira haragudott rá azért, mert Ő új életet kezdett.

Tönkretette a kamaszkoromat, a saját boldogtalanságát próbálta rám ragasztani. Aztán jött a csodálkozás, hogy 18 évesen elköltöztem Magyarországról és olyan keveset megyek/megyünk oda, amennyit "muszáj".

Elhiszem, hogy valakinek nagyon jó a kapcsolata a szüleivel, de a miénk sajnos nem ilyen.


Eddig az összes Karácsony, amit ott töltöttünk, katasztrófa volt. Ha nem vagyunk ott, minden jó és nem vagyunk stresszbe. Tavaly sírva mondta a lányom, hogy haza szeretne jönni onnan, mert a testvérem és a gyerekei gonoszkodnak vele. Melyik anya vinné szívesen ilyen környezetbe a gyerekét?

2015. okt. 17. 13:24
 16/26 anonim ***** válasza:
33%

leirom én mit tennék.


Karácsonykor nem mennék sehova, édesanyám jojjon hozzánk. Nem mentunk haza karácsonykor, anyumnak kuldtuk mindig a repjegyet is jott. Ha majd nagyobbak lesznek a gyerekek surubben hazalátogatunk. De nekem nincs szivem huzni-nyuzni egy 3 honapos babát...plusz a 2 gyereket.. (egyébként 6 honapos volt a fiam, mikor eloszor hazamentunk vele Magyarországra, keresztelot tartottunk otthon, kovetkezo alkalommal pedig 1 éves mult, akkor autoval mentunk) Hál'istennek ez nem téma, nem is várja el anyum, hogy menjunk Karácsonykor..

a másik. én alapbol nem mennék el nyaralni 3 gyerekkel, ugyhogy a legkisebb 3 honapos. megvárnám vele a nyarat. anyumnak meg kuldenék egy jegyet Karácsonyra, és megprobálnék vele normális hangnemben beszélni.. (tudom..nehéz. anyum is ilyen...ontja az okosságot, de mostmár eljutottam odáig, hogy azt mondom neki, - tudom anya, hogy jot akarsz, hidd el mi is, talán mások a modszereink, de a lényeg ugyanaz..meghallgatom, bolintok, elgondolkodom a tanácsain, aztán vagy megfogadom, vagy nem)

2015. okt. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
94%
ui. 19 évesen koltoztem kulfoldre, teljesen egyedul..majd egyik országbol a másikba, egyre messzebb. nekem sem volt egyszeru a kapcsolatom a szuleimmel.. évente 2szer jon anyum, mi meg egyszer megyunk. nekunk ez igy megfelel. skypeon meg minden másnap beszélunk.
2015. okt. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Az út már ki van fizetve és semmi gond nem lesz. A másik két gyerekünkkel is utaztunk már pici koruk óta és sehol nem volt gond. Ők is szeretne világot látni, mi is kikapcsolódunk.

Lehet, hogy önzőség, de a Karácsonyt nem szeretném tönkretenni azzal, hogy idehívom anyát. Ilyenkor a gyerekek is kifordulnak magukból, én is idegesebb vagyok. A Karácsonyunkat nyugodtan szeretném tölteni, gonosz megjegyzések és kiabálások nélkül. Meg amúgy sem jönne, hiszen otthon ő a "karácsonyi gépezet" irányítója, hozzájuk megy mindenki, ő főz, stbstb

2015. okt. 17. 13:39
 19/26 anonim ***** válasza:
81%

Nem értem, hogy minek kell gonoszkodni a kérdezővel. Azért mert a ti életetek sz*r és unalmas, attól még másé nem kell, hogy az legyen. Miért baj az, hogy ők nyaralni szeretnének menni? Végül is egy teljesen különálló család, azt csinálnak, amit akarnak. Alaptalan a gonoszkodás a részetekről.

Nem mindenki olyan családcentrikus, mint egyesek. Én sem vagyok az. Ha tehetném, már rég leléptem volna otthonról.


Szóval, kedves kérdező, menjetek nyugodtan nyaralni, legalább az anyukád végre rájön, hogy nem az ő igényei szerint kell alakítani a saját életeteket. :) Sok boldogságot kívánok :)

2015. okt. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

ha a gyerekek jol birják a kiruccanásokat, miért ne? egyébként barátnomék is most Karácsonykor mennek el nyaralni a 3 gyerekkel, bár ott a gyerekek már nagyok,- a legkisebb 5 éves.

én is Karácsony korul utazgattam, mig egyedul éltem..mint irtam is, hál 'istenek az én anyukám rugalmas ilyen szempontbol. sose volt sértodés.

szoval, jo utat Nektek, érezzétek jol magatokat! /teljesen megértelek, hogy nyugalmat akarsz és nem idegbetegeskedést/

2015. okt. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!