Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám 3 napja van itt, a...

Anyukám 3 napja van itt, a plafonon vagyok tőle. Beszéljünk vele? Miért hiszi, hogy rossz anya vagyok, amiért máshogy csinálom a dolgokat, mint ő?

Figyelt kérdés

1 hónapja jöttünk haza a kórházból a 3. babánkkal és mivel nem akartunk most utazgatni Magyarországra, utána vissza haza, ezért anyukám jött babázni. Viszont én már megőrülök tőle.

Mindenbe beleszól a gyerekek körül, ezt nem csináljuk jól, azt csináljuk rosszul, a gyerekek elkényeztetettek, folyton lepasszolom őket, mégis hogy lettem én ilyen rossz anya, mikor ő olyan jól nevelt.

Tegnap mondtam neki, hogy Karácsonykor nem megyünk Magyarországra, mert decemberben elutazunk nyaralni, az ünnepek előtt pár nappal jövünk haza, a picit nem szeretnénk annyira rángatni, azt sem tudjuk, hogy viseli majd a jetlaget. Ezen megsértődött, hogy miért akarunk mi kicsi gyerekekkel utazni, meg ő hiába vár minket szeretettel, sosem megyünk, stb.


Eleinte nem akartam szólni neki, de már nagyon sok az, ahogy viselkedik. Mintha még mindig egy nevelni való kisgyerek lennék.

Viszont azt sem akarom, hogy amíg itt van, addig duzzogjon.

Ti mit tennétek?


2015. okt. 17. 12:07
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem kell mindjárt lehurrogni a kérdezőt. Nem tudjuk milyen ember az anyja és hogy milyen sérelmek vannak a háttérben. Vannak emberek, akikkel nehéz kijönni. Én szeretem az anyukámat, de 1-2 nap után kölcsönösen egymás idegeire megyünk. Nálunk is kényes téma a karácsony, ugyanis 26 éves koromig mindig anyuval és mamával töltöttem. Azt várnák, hogy a férjemmel együtt ott legyünk, anyós detto, mi meg 3asban szeretnénk lenni a Picinkkel. Szóval értem, mi a baja a kérdezőnek...
2015. okt. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Ha tényleg olyan rossz a viszonyotok, akkor menjetek nyaralni nyugodtan. Igaz, ez az ünnep a családról, szeretetről szól elvileg, de ha a gyerekek sem érzik jól magukat, akkor tök felesleges ennek kitenni őket. Semmi rossz nincs abban, hogy ti így akarjátok tölteni ezt az időt, és szerintem jogosan nem mentek. Én tuti nem mennék, és megjegyezném, hogy az én gyerekeim, ha tanács kell, akkor kérdezek tőle, addig hagyjon, boldoguljak én a gyerekekkel. Ha duzzog, akkor duzzog. Engem nem szokott érdekelni, ha valaki azért sértődik meg, mert nem az van, amit ő akar. Nektek legyen jó. Megmondhatod neki, hogy elmentek, utaztok, amikor hazajöttök, pihenni szeretnétek, nem pedig egy újabb úttal fárasztani a gyerekeket. Majd jövőre együtt lesztek....
2015. okt. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Jó neked, h tudsz menni pici babával nyaralni karácsonykor! Mi is gondolkodtunk ilyesmin...


Nem tudom, h meddig marad anyukád, de bírd ki azt az időt vhogy. Szervezz neki esetleg egész napos programokat, addig sincs otthon.

(Anyámmal összezárva én tuti nem bírnék ki 2 teljes napot, ici-pici babás anyukaként még kevesebb türelmem lenne, akkor még annyit sem. Kitartás!)

2015. okt. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Kálium-klorát válasza:
Én ezt az egészet (legalábbis azt, amit Te írtál) megmutattam volna Neki....
2016. febr. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Oké....
2016. febr. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 12-es!


Én is abban nőttem fel, hogy anyám ápolta a nagymamámat. Ennek "örömére" viszolygok az öregektől, a betegektől, szabályosan leblokkolok, és menekülök minden ilyen helyzetből. Szóval te se legyél még biztos semmiben. 45N.

2016. febr. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!