Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet elvárni egy felnőtt...

Hogy lehet elvárni egy felnőtt gyerektől, hogy otthon ALUDJON karácsonykor?

Figyelt kérdés
Történt már valakivel olyan, hogy a szülei harminc felé, mikor külön élt már (és még nem volt családja), nem csak azt várták el, hogy hazamenjen a karácsonyi ebédre, hanem azt is, kötelező jelleggel, hogy másnap reggelig ott is aludjon? Mindezt rendszeres kapcsolattartás mellett. Az eszköz persze az érzelmi zsarolás, a nagy szent karácsonyra való hivatkozás, holott a szülők nem vallásosak!

2015. okt. 24. 19:06
1 2 3 4 5 6
 11/52 A kérdező kommentje:

8: Semmit nem tudsz arról, hogy mit tettem eddig a szüleimért, és mit nem.


A szeretet jobb helyeken nem abban mérik, hogy ki hol alszik, hanem abban, hogy mennyire vagy ott a másiknak a bajban.

2015. okt. 24. 19:28
 12/52 A kérdező kommentje:
9: Ez is ismerős. Csak vadabb verzióban. Család másik része tíz perc(!) ottlét után: ó, akkor ti mehettek haza, biztos sok dolgotok van még...
2015. okt. 24. 19:31
 13/52 anonim ***** válasza:
71%
Sehogy sz*rd le, én is utálom az ilyen kötelező köröket aminek semmi értelme nincs.
2015. okt. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
49%
De most nem ertek valamit. Milyen messze laksz a szuleidtol? Egy varosban? mert akkor ertem, hogy nem akarsz ottaludni.
2015. okt. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
46%

1-6 vagyok: elég nagy képmutató lennék, ha ezek után azt mondanám hogy nem. :D

24 vagyok, kb 4 éve költöztem el otthonról. Én azt csinálom, amit neked is leírtam a hatos válaszomban. Ezen kívül ahogy a munkarendem hozza, 2-3 hetente hazamegyek hétvégére. Egyébként attól hogy nem jöttek el a rokonok a diplomaosztódra, még egy indok hogy felülemelkedj a hülyeségeiken. Nem vagyok függő anyáméktól, de most őszintén mit csinálnék egyedül karácsony este? Megnézem a fotelban rohadva a reszkessetek betörőket 156-odjára? :D

2015. okt. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
41%

Nem lehet elvárni, nem is szabad. Gyerekem 200 km-re lakik, összes rokonság meg itt,nálunk "csak" aludtak, innen indultak a nagyikhoz ide-oda.

Azóta megunták, karácsonykor wellneszeznek, mert nekik ez a pihenés. Én meg végigbőgöm az összes karácsonyt azóta, nem díszítek fát, nem sütök süteményt, és úúúútálom az egész ünnepet.

Semmi nem kötelező. Csak gondolni kell a másik érzéseire is, hogy annak a szerencsétlennek hogy esik.

2015. okt. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
41%
Szedj fel egy jól megtermett roma fiatalembert, és mutasd be a családnak, hogy ő a szerelmed. Szívesen ott alszol, de lehessen ott ő is veled. Egyből nem fognak ragaszkodni hozzá.
2015. okt. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 A kérdező kommentje:

13: Kösz a támogatást. :)


14: Egy óra autóút oda. Ez az én szememben nem távolság... Még ha az ország két végében laknák, de semmi ilyesmiről nincs szó.

2015. okt. 24. 19:38
 19/52 anonim ***** válasza:
62%

"őszintén mit csinálnék egyedül karácsony este? Megnézem a fotelban rohadva a reszkessetek betörőket 156-odjára? :D"


Viszel laptopot, és pocsékolod az idődet itt. Sokan leszünk.

2015. okt. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
67%

A kérdező eleget tesz a normál elvárt dolgoknak, ott van karácsonykor, együtt ünneppel a családdal. De felnőtt emberként hagy döntsön már úgy, hogy este a saját lakásában és ágyában alszik.

Húsvétkor sem költözik be senki a nagyanyjához miután meglocsolta. Akkor a karácsony miben más?

2015. okt. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!