Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet elvárni egy felnőtt...

Hogy lehet elvárni egy felnőtt gyerektől, hogy otthon ALUDJON karácsonykor?

Figyelt kérdés
Történt már valakivel olyan, hogy a szülei harminc felé, mikor külön élt már (és még nem volt családja), nem csak azt várták el, hogy hazamenjen a karácsonyi ebédre, hanem azt is, kötelező jelleggel, hogy másnap reggelig ott is aludjon? Mindezt rendszeres kapcsolattartás mellett. Az eszköz persze az érzelmi zsarolás, a nagy szent karácsonyra való hivatkozás, holott a szülők nem vallásosak!

2015. okt. 24. 19:06
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
49%

UI. Itt nem azon van a lényeg, hogy ki hogy karácsonyozik, hanem azon, hogy a kérdezőt érzelmi zsarolással akarják rávenni olyasmire, amit ő nem akar, ami neki nem jó. És ezt nem fogadják el. Ez a baj, nem az, hogy ki hol alszik karácsonykor.


Mint már az előbb írtam, ne hagyd magad, ez csak rajtad múlik. 30 felé meg kell tanulnod nemet mondani.

2015. okt. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
63%

"Felnőtt gyerek"!

Dolgozd fel pszichoterapiaban a gyerekkorodat, es bocsass meg a szuleidnek, mert ugy latom, haragszol rajuk. Zsarolni csak azt lehet, aki zsarolhato. Nem az a megoldas, hogy tehetetlensegedben ismeretlenek velemenyehez fordulsz onigazolasert. Aki pedig neked ellentmond, arra azonnal tamadsz, nem veletlen nincs parkapcsolatod, valoszinuleg nem tudod az indulataidat kontrollalni.

2015. okt. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést miért nem a szüleidnek teszed fel?
2015. okt. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:

Én beszélnék a szüleimmel... Ha nem értik meg, akkor nem. Majd megbékélnek.


Egyébként én 170 km-re élek a szüleimtől, autópályán max két óra, nem a világ vége. Ennek ellenére beledöglenék, ha nem tölthetném itthon a karácsonyt a családom körében. Mit csinálnék egy üres albérletben egyedül? Tuti eret vágnék, pedig egy egészséges értékekkel rendelkező, vidám fiatal vagyok. Nem csak a szentestét fogom otthon tölteni a szüleimmel, hanem konkrétan szilveszterig ott leszek, ha csak a munkám vissza nem szólít előbb.

Semmi természet ellenes nincs abban, hogy a szüleid szeretnék, ha velük lennél. A zsarolással van gond, de ebben mi nem tudunk segíteni.

2015. okt. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 A kérdező kommentje:

Olvasom még a válaszokat, nagyon érdekeseket írtok...


Azt hiszem, az is a probléma, hogy nem konkretizáltam az elején azt, hogy mi az érzelmi zsarolás. Látom, hogy sokan teljesen más családból jöttök, mint én, ezért szerencsétekre nem ismeritek azt a mértéket, amit ez meg tud ütni. :)Hosszabb leírást kellett volna megadnom a kérdésben a körülményekről, csak sajnos első indulatból írtam ki a kérdést, mert már aktívan tervezik, mi lesz az étel karácsonykor...


Példa: Idén anyák napján is meg kellett volna jelennem otthon. (Egyébként havonta többször megyek + ünnepek + ha baj van.)


Előző héten felhívtam őket, hogy nem tudok menni, mert máshogy alakult a program, viszont örülnék neki, ha ők jönnének le ehelyett, és vendégül látnám őket, beszélgetnénk pár órat.


A következő történt: Közölték, hogy hogy képzelem, hogy az ő szép házuk helyett a lepukkant albérletemben ünnepeljük az anyák napját, ahol a konyhabútor sem normális, és nincs konyhaasztal, és rendes konyhaszékek sem. (Minden műanyagból van. Nyilván nem azért, mert nekem így tetszik, hanem mert ez volt itt... És örültem neki, hogy van hova letenni a tányért legalább, ha enni akarok. Talán nem kell részleteznem, ha milliomos lennék, nem ez lenne a helyzet, de nem vagyok. Eleve a munka miatt költöztem. Apránként veszek másfajta bútorokat, mint amik itt vannak, és a ruhásszekrény, meg az ágy fontosabb volt.) Mikor letettük a telefont, még hallottam a háttérben az ordításukat.


Aztán nem jöttek el, és nem látogattak meg, ugyanis megmondtam nekik, hogy ha a berendezés ennyire zavarja őket, nem kell, hogy felkeressenek itt. Sajnos nem tudok azonosulni azzal, hogy valaki azért nem látogatja meg a gyerekét, mert nem tetszik neki a bútor (ami egyébként tiszta, csak olcsó, és nem is az enyém, hanem a tulajé).


Az anyák napjával sem tudok azonosulni egyébként, mert be kell valljam, nem izgat az egész, (szerintem az ember ne egy napon legyen hálás az anyjának, hanem kezelje őt egész évben tisztelettel és normálisan) de az ő kedvükért persze tartjuk, mert én hajlandó vagyok alkalmazkodni hozzájuk. Ők hozzám egy kicsit sem.


Képzeljétek el, ha azt mondom, hogy nem alszom ott karácsonykor, és ezáltal eltérek a "szent karácsony" (nem vallásosak ismét megemlíteném, Jézus szóba se jön egész idő alatt, meg semmi hasonló) percre pontosan előre eldöntött ütemtervétől, ami a legnagyobb ünnepnek számít nekik.


Én azt is elképzelhetőnek tartom, hogy akkor kukázzák az egész ünnepet, mert nem úgy van, ahogy ők elképzelték, az anyák napi események után.


Nyilván ezt nem szeretném, mert nem szeretek békétlenségben élni, és még nekem lenne bűntudatom miatta... Holott az eszemmel úgy gondolom, hogy egyáltalán nincs igazuk abban, hogy egy szemernyit sem alkalmazkodnak hozzám.


Aki szerint egy elviselhetetlen magányos alak vagyok: nekem vannak barátaim, nekik egymáson és rajtam kívül senkijük nincs.


Ez nem akadályozza meg őket abban, hogy az egész találkozót lemondják, ha valami nem úgy alakul, ahogy nekik tetszik.

2015. okt. 25. 16:06
 46/52 anonim ***** válasza:
Az érzelmi zsarolásnál alap, hogy emberek játszmája, tehát nem csak az egyik fél a hibás, hanem mindkettő benne van. Elég éretlen, gyerekes dolog csak a másikra mutogatni, őt vádolni, te is ezt teszed és ők is feléd ugyanezt. Egyikőtök se látja, hogy miben kellene változni. Nőj fel! Ha nem akarsz, nem mész, mit kell ebből ekkora ügyet csinálni 30 évesen? Az lehet a baj, hogy régi sérelmeket hordoztok magatokkal, és sose lett kibeszélve. Nem tudtok kommunikálni, nem szeretitek egymást, a családotok érzelmileg széthullott.
2015. okt. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
54%

nekik egymáson és rajtam kívül senkijük nincs.


Ennek ellenére inkább gubbasztasz otthon egyedül, mint szilveszterkor...

2015. okt. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:

Az érzelmi zsarolásról

[link]


Ismerős az érzelmi nyomás rész "én már mennyi mindent tettem értük" (gondolom, a te döntésed volt, hogy tettél értük, nem a szemükre akarod vetni)

2015. okt. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
#47 "Ennek ellenére inkább gubbasztasz otthon egyedül, mint szilveszterkor..." - szerintem Kédező nincs vele egyedül, én is sokkal szívesebben voltam egyedül akár karácsonykor, akár húsvétkor, mint a b. szüleim társaságában... tudod, a jó társaság az jó, az egyedüllét az semleges, a rossz társaság az meg rossz.
2015. okt. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
Már bocs, de akkor mi van, ha borítják az ünnepet? Magukat büntetik vele, nem téged.. Még lehet észhez is térítené őket kicsit a dolog. De ha gyerekként viselkedsz, persze, hogy annak is leszel kezelve.
2015. okt. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!