Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet elvárni egy felnőtt...

Hogy lehet elvárni egy felnőtt gyerektől, hogy otthon ALUDJON karácsonykor?

Figyelt kérdés
Történt már valakivel olyan, hogy a szülei harminc felé, mikor külön élt már (és még nem volt családja), nem csak azt várták el, hogy hazamenjen a karácsonyi ebédre, hanem azt is, kötelező jelleggel, hogy másnap reggelig ott is aludjon? Mindezt rendszeres kapcsolattartás mellett. Az eszköz persze az érzelmi zsarolás, a nagy szent karácsonyra való hivatkozás, holott a szülők nem vallásosak!

2015. okt. 24. 19:06
1 2 3 4 5 6
 21/52 A kérdező kommentje:

15: Van érdeklődésem a munkán kívül is. Pl., miután visszaértem az ünnepségről, foglalkozhatok egy órát azokkal, bedőlhetek az ágyba, és másnap frissen kezdhetem a napot...


16: Sajnálom, ami veled történt. Nálatok úgy jöhetne létre kompromisszum, hogy vagy elmész velük wellnessbe, vagy minden második évben van wellness, és egyébként karácsony. A család elvileg azért lenne, hogy egymás érdekeit figyelembe vegyük.


17: :D :D :D


19: Meg tudom erősíteni... Szilveszterkor itt voltam, és sokan voltak.


20: Kösz. Jó hallani ilyen véleményeket.

2015. okt. 24. 19:47
 22/52 anonim ***** válasza:
54%

Idejöttél önigazolást keresni?


Most komoly az, hogy pont karácsonykor nem bírsz ki 1 órát a hobbijaid nélkül?


Bár ha te nem érzel belső késztetést, hogy meglátogasd a szüleidet (a leírásodból úgy jön le, hogy neked az ebéd is csak egy kellemetlen kötelezettség), akkor nem tudok mit mondani.


Én 30 felett is 25-én a szüleimnél alszom (vidéken laknak), és örömmel tölt el karácsonykor abban a házban ébredni, ahol a gyerekkoromat töltöttem.

Másnap pedig együtt megyünk rokonlátogatóba.


Én is találhatnék 1000 egyéb elfoglaltságot magamnak, ha keresnék.

2015. okt. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim válasza:
45%

Kedves Kérdező!


Szerintem igazad van. Ha nem szeretnél otthon aludni akkor ne aludj...a szüleid szerintem nem állnak jól ehhez a dologhoz. Valami defektusuk lehet. (Bocsánat)

Nekem még mini a gyerekem de semmi ilyesmit nem fogok ráerőltetni.Próbálj velük erről beszélgetni hátha megvilágosodnak...

2015. okt. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
49%
Kérdező, bakker, úgy lehet elvárni, hogy szeretnék, de ha te nem, akkor ne ALUDJ ott. Nehogy ott ALUDJ! Mert még erőszaktételként élnéd meg, hogy ott ALUDTÁL.
2015. okt. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
34%

Karácsonykor jobban hiányzol a szüleidnek, Karácsonykor jobban hiányoznak a gyerekként elvesztett szüleim. :((

Ha délután mész és reggel jössz -béke van és időd is lesz a nyugalomban a dolgaiddal foglalkozni. A békéért érdemes áldozatokat hozni, mert visszatáplálja az elfogyasztott időt, nyugalomban, békében jobban mennek a dolgok.

*

Ha ez a szép rege

Igaz hitté válna

Óh de nagy boldogság

Szállna a világra.

[link]

*

Már hallom a harangszó hangját,

Anyám.

De jó is itt, e csendes kis tanyán -

Leroskadni...

Már hallom a harangszó hangját...

[link]

2015. okt. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 A kérdező kommentje:

22: Kérdést tettem fel, nem önigazolást keresek.


Hol jött le neked az, hogy az ebéd kellemetlen kötelezettség...?


Mindenesetre örülök, hogy neked kellemes otthon aludni, egészségedre.


A kérdés nem erre vonatkozott, hanem az érzelmi zsarolásra és a kényszerre. ;)


23: Rendszeres viták vannak abból, ha valami nem teljesen pontosan úgy alakul (ezt most úgy értem, percre pontosan), ahogy ők akarják. Kétlem, hogy meg fognak változni ennyi idősen, de kösz.


24: Hangsúlyt helyeztem a szóra, hogy látszódjon, nem az ünnepléssel van probléma, hanem a számomra érthetetlen ottalvással. És igen, akként élem meg, harminc felé az ember már szeretne ott aludni, ahol éppen akar, anélkül hogy több évig kapná érte az ekézést, de látom, neked erre nem lenne igényed. Ilyen is van. :):):)



Még egyszer köszi a nem rosszindulatú válaszokat!

2015. okt. 24. 20:30
 27/52 anonim ***** válasza:
72%

Érdekes, nálam valahogy az önállósodás egyik első pontja az volt, hogy nem hagyom magam érzelmileg zsarolni. Csak rajtad múlik, hogy felveszed-e a 'hisztit' és hogyan kezeled.. asszertívnek kell lenni, csak annak tud bárki a fejére nőni, aki hagyja.


Nálunk is folyamatos volt a zsarolás, amikor elköltöztem pár várossal odébb munka miatt, egy példa, hogy az is elvárás volt, hogy járjak haza hetente segíteni mindenben (takarítás, stb, a szüleim elég nagy kupiban élnek, megszokták, hogy otthon én csinálok mindent, aztán hirtelen sokk volt :D). Azóta mondjuk 2000 km-re költöztem, ha haza is megyek karácsonykor, akkor ott alszom, de ha nem akarnék, semmivel sem tudnának rávenni. Rajtad múlik.

2015. okt. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
70%
Nem lehet hogy még mindig kisgyerekként gondolnak rád ezért nem kérik hanem parancsolják? És az is lehet, hogy féltenek, 1 órás út haza, sötét, csúszós úton egyedül, meg aztán ha úgyis egyedül vagy akkor úgyis ráérsz hazamenni... Lehet így vélekednek.
2015. okt. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
70%
Nem értem a szüleidet. Én próbálnám mininalizálni a veled töltött időt...
2015. okt. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
55%
De most nem értem mi a bajod? Felnőtt ember vagy azt csinálsz amit akarsz. Érdekes, nekem a szüleim nem tudnak parancsolni. Hogy miért? Mert nem vagyok egy akaratgyenge szerencsétlenség.
2015. okt. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!