Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám nem szeretne gyerektartás...

Apám nem szeretne gyerektartást fizetni azon a néven hogy nem tartom vele a kapcsolatot, de igazából nem is hagyja hogy tartsam vele a kapcsolatot. Ezzel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Pl ha nem rejtett számról hívom akkor nem veszi fel, kicsöng végig. 3× is. Rejetett számról híváskor érdekes módon felveszi, akkor hallgathatom a szokásos dumáját, nincs pénze, nekem csak a pénze kell, csak akkor hívom ha kell valami, stb..

Egy időben javult a helyzet, akkoriban sűrűbben voltam nála látogatóban, akkor is hallgathattam mert hogy én milyen ritkán vagyok ott. Mondtam neki, hogy akkor küldjön egy SMS-t ha hazaért (kamionozik), egyszer sem szólt.

Azt már megszoktam 18 év alatt hogy apám az gyakorlatilag az év 360-364 napjában nincs, szülinapomra kapok egy sms-t meg ilyesmi. Mostanság (utóbbi 2 hónap) már nem is hívom, nincs arra szükségem hogy én érezem magam szarul, mert nem törődik velem, meg hallgatsam a kifogásokat, meg hogy milyen rossz vagyok én.

Most olyat akar hogy a gyerektartást elvetetni, mert hogy én nem tartom a kapcsolatot vele (gondolom gyűjt az "élete szerelmének" új autóra mert már nem adnak neki hitelt. mert a háztartásba nem elég egy ford focus ~10 év, seat toledo, suzuki swift ~18 év, opel corsa ~18 év, 2 emberre).

Én pedig elsőéves egyetemista vagyok, arra nem volt képes hogy felvigyen 60km-re beköltözéskor.

Jelenleg úgy vagyok vele, ha már apának nem alkalmas, akkor legalább azt a sóravalót (13k) fizesse (így nem kell annyi diákhitelt felvenni).

Azzal nem lehet valamit kezdeni, hogy ő sem szeretné/nem is nagyon hagyja hogy tartsam a kapcsolatot vele?


2015. okt. 24. 23:03
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
63%

18 éves kor után már nem jár a gyerektartás. 18 éves kor után ha nappali tagozatos diákként tanulsz tovább akkor a rokontartás jár, ez esetben már nem olyan szigorú a jogszabály. Míg a gyerektartás kötelező, még akkor is ha nincs a szülő és a gyermek között kapcsolat, addig a rokontartásnál a szülő kérheti a megszüntetését hivatkozva a kapcsolattartás hiánya miatt.

Ha habár kérvényezi a rokontartás megszüntetését (amit megtehet), kifogják vizsgálni, hogy kell vagy sem fizetnie.

Ilyenkor figyelembe veszik, hogy mennyire tartjátok a kapcsolatot (és itt a te verziód lesz apád verziójával szemben) figyelembe veszik, hogy egyetemistaként el tudod-e tartani magad, vagy a másik szülő mennyire tud támogatni.

2015. okt. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Jelenleg nagyapám 100k és anyám 60k (közalkalmazott minimálbér vagy mi) fizetés, mamám 0 nyugdíj.

Ezek mellett siránkozik apám, hogy a havi 200-ból nem tudnak 2-en kijönni.

2015. okt. 25. 00:24
 13/30 anonim ***** válasza:
24%

A tartásdíjat nem érinti a kapcsolattartás.

A szülő az, aki tartja a kapcsolatot, a gyerek alárendelt ebben a helyzteben, csak magának róhatja ezt fel az apa, ha nincsen kapcsolat.

A hatóság behajtja a tartásdíjat, nem fogja nézni, hogy van-e kapcsolattartás.

Egyébként is egyből gyanús lesz nekik, hogy van egy szülő, aki nem tartja el a gyerekét, és még neki áll feljebb, a gyereket hibáztatja ezért. ebben a szituban senki nem fogja az apa pártját, ebben biztos lehetsz.

2015. okt. 25. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
53%

Utolsó!

Nagykorú esetében bizonyhogy figyelembe veszi, van e kapcsolattartas és ennek hiányában bizony megszuntethetik a tartasdijat.Felnőttként ugyanis a gyerek kötelesség és joga is a kapcsolattartas.


Kérdező!

Ha nappali tagozaton tanulsz, valószínűleg megitelnek rokontartast, de arra készülj fel, hogy ez egy elég alacsony összeg lesz, kB A fele a gyermek tartasdijnak

2015. okt. 25. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
20%

Fiatalon vagy nem rokkant

Elmesz szepen diakmunkara ha tanulni akakarsz.

Ha elvarod hogy meg 5 evig masok tartsanak eleleg eletkeptelen vagy.

Most mar felnott vagy felelos a sajat eletedert a tanulas nem kifogas.

Apadat pedig latogasd hatha akkor fizet.

2015. okt. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
32%
Miért lettem lepontozva ? Csak mert írtam ,hogy ne kelljen neki az apja pénze? 16 éves korom óta diákmunkán dolgoztam apám nem is pénzelt utána nem is vártam.Amit nem adnak szeretetből csak bajt hozz.
2015. okt. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Műszaki egyetem mellett vicces dolog a diákmunka :D

Nyáron meg ugye nincs albérlet, ebben a városban meg kb 30-35 ezret lehet összehozni nyaranta :D

2015. okt. 25. 12:12
 18/30 anonim ***** válasza:

14-es!


"Utolsó!

Nagykorú esetében bizonyhogy figyelembe veszi, van e kapcsolattartas és ennek hiányában bizony megszuntethetik a tartasdijat.Felnőttként ugyanis a gyerek kötelesség és joga is a kapcsolattartas. "


Bocs, de első kézből tudom, hogy AZ az igaz, amit ÉN leírtam, hiába pontozol le és írod le az elenkezőjét.

Nekem 25 évig volt az életem az apám miatt a bírósági ügyek, akit nem is láttam, nem volt az életem része, sőt, még azután is, mert amikor már dolgoztam is próbált tőlem pénzt szerezni a bíróság által.

2015. okt. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

14: "Kérdező!

Ha nappali tagozaton tanulsz, valószínűleg megitelnek rokontartast, de arra készülj fel, hogy ez egy elég alacsony összeg lesz, kB A fele a gyermek tartasdijnak"


Ez sem igaz.

Én ezzel ellentétes határozatot kaptam a bíróságtól többször is.

2015. okt. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
0%

Felnott emberek es elvarjak szuleik penzeljek oket

Hihetetlen.

2015. okt. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!