Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám nem szeretne gyerektartás...

Apám nem szeretne gyerektartást fizetni azon a néven hogy nem tartom vele a kapcsolatot, de igazából nem is hagyja hogy tartsam vele a kapcsolatot. Ezzel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Pl ha nem rejtett számról hívom akkor nem veszi fel, kicsöng végig. 3× is. Rejetett számról híváskor érdekes módon felveszi, akkor hallgathatom a szokásos dumáját, nincs pénze, nekem csak a pénze kell, csak akkor hívom ha kell valami, stb..

Egy időben javult a helyzet, akkoriban sűrűbben voltam nála látogatóban, akkor is hallgathattam mert hogy én milyen ritkán vagyok ott. Mondtam neki, hogy akkor küldjön egy SMS-t ha hazaért (kamionozik), egyszer sem szólt.

Azt már megszoktam 18 év alatt hogy apám az gyakorlatilag az év 360-364 napjában nincs, szülinapomra kapok egy sms-t meg ilyesmi. Mostanság (utóbbi 2 hónap) már nem is hívom, nincs arra szükségem hogy én érezem magam szarul, mert nem törődik velem, meg hallgatsam a kifogásokat, meg hogy milyen rossz vagyok én.

Most olyat akar hogy a gyerektartást elvetetni, mert hogy én nem tartom a kapcsolatot vele (gondolom gyűjt az "élete szerelmének" új autóra mert már nem adnak neki hitelt. mert a háztartásba nem elég egy ford focus ~10 év, seat toledo, suzuki swift ~18 év, opel corsa ~18 év, 2 emberre).

Én pedig elsőéves egyetemista vagyok, arra nem volt képes hogy felvigyen 60km-re beköltözéskor.

Jelenleg úgy vagyok vele, ha már apának nem alkalmas, akkor legalább azt a sóravalót (13k) fizesse (így nem kell annyi diákhitelt felvenni).

Azzal nem lehet valamit kezdeni, hogy ő sem szeretné/nem is nagyon hagyja hogy tartsam a kapcsolatot vele?


2015. okt. 24. 23:03
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Oké, akkor milyen munkalehetőségeket tudsz ajánlani Miskolcon, amiből meg lehet élni, és marad idő és energia az egyetemre is.
2015. okt. 26. 21:57
 22/30 anonim ***** válasza:

A te eledet a te sorsod a te feladatod.

Senki nem fogja neked talcan kinalni a megoldast hiszen abbol nem epulsz.

Ha tenyleg. Okos vagy megoldod

2015. okt. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Na akkor mostmár erkölcsileg többek lettünk, és mindent megtudtam amit eddig is tudtam.

Ez az egész egyetem pont erre az apám nem szeretne fizetni problémakörre épült, sőt ha az van szerintem diákhitel is megoldható.


De mielőtt az elkövetkezendő 10 évre eladósítanám magam, szeretném megtudni, hogy amennyiben idáig fajul a helyzet, a fentebb említett dolgok számítanak-e vagy sem. Egyáltalán mire lehet számítani ez esetben. Mit lehet tenni meg ilyesmi.

2015. okt. 28. 02:08
 24/30 anonim ***** válasza:

En megertelek az en apam is ilyen ambar en idossebb vagyok.

Nem tudom hogy jogilag meddig jar a gyerektartas de azt hiszem addig amig nappalin tanulsz. Az hogy o nem akar fizetni nem ugy megy hogy o kitalalja h te nem keresed uh nem fizet. Kotelezo fizetnie nem ugy megy ez. Vagy irasban lemond rolad...na akkor ugy tudom hogy nem kell fizetnie.


Nem szent iras de en ugy tudom hogy jelenleg igy van szabalyozva.

2015. okt. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

lemondas nincs

a kerdezo nagykoru nem gyerek igy nem kovetelhet semmit egy szulo nagykorusagik kotelezheto a geyreket eltartani utana mar csak elvarhato lenne de nem kotelezheto

2015. okt. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Amíg nappali tagozaton tanulsz köteles gyerektartást fizetni,annak ellenére hogy nem tartjátok a kapcsolatot. Ha esetleg anyudnak a jelenlegi férje ( ha van ) a nevére vesz abban az esetben nem kell az apának füzetnie.
2015. nov. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy "nevére vesz", utolsó. Teljes hatályú apai elismero nyilatkozat van és örökbefogadás. A kérdezel egyik sem játszik, lévén nagykorú. ..,
2015. nov. 9. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

23: Olvasd már el a válaszokat...

És annak nyomán fordulj (a gondviselőd forduljon) a megfelelő hatósághoz!

2015. nov. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

1 a gyerektartás nem csak addlg jár amig betölti a 18at! Hanem amlg nappali tagozaton tanul,ha pl 25 éves korában méj tanul akkor is jár!

2 ha lemond a gyerekről ,mert nem érdekli akkor is fízetnie kell.!

3 abban az 1 esetben nem kell fizetnie ha anyud férje!! a nevére vesz!

4 ha esetleg azt mondaná h nem az ő fia vagy,apasági tesztre kötelezik ,amit a vesztes fél fízet ( nem olcsó )

5 anyudnak kell beadni a keresetet gyerektartás miatt a bíróságom.

6 nektek ez teljessen ingyenes,kivéve ( értelemszerűen ) ha ügyvédet fogadsz.

7 ha nincs saját ügyvéded lassabban zajlanak a dolgok.

8 onnantól kezdve hogy be lett adva a kereset visszamenőleg ki kelli fízetni.

9 a havi keresetének a 20% a jár 1 gyerek után,ha több gyerek van max a fizetése 40% át vehetik el tőle,amit osztanak a gyerekek között.

Azt nem értem miért nem adtátok be már rég a bíróság felé a keresetet!? Ingyenes tanácsadásra be kell menni éi felveszik a jegyzőkönyvet. Ott elmondják a továbbiakat!

Ami jár az jár!

2015. nov. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
36%

Ha ennyire utalod apadat, hogy el vagy nelkule es nem Nagyon erdekel, csak a penze, mert mi az hogy tiz evre eladositod magad a diakhitellel, akkor gondolj arra mindenekelott, hogy apad, amikor anyaddal gumi nelkul kefelt es anyad sem szedett baszpirint, es te meg nem folytal le apad laban, akkor apad 20+ evre adositotta el magat egy olyan szemelyert, mint te, aki tenyleg csak a penze miatt keresed ot. (Ha neked adna az egyik kocsit, mindjart jobban szeretned, mi????)


No vagyok, kilenc evvel ezelott elvaltunk, egyikunk sem fizet tartasdijat mert heti valtasban egyutt neveljuk oket, a koltsegeket osszeadjuk es elosztjuk ketfele, es a gyerekeink egyforman ragaszkodnak es szeretnek mindkettonket.

2016. jan. 3. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!