Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy édesanya a lányát, hány...

Egy édesanya a lányát, hány éves kora körül kezdi felvilágosítani a menstruációról?

Figyelt kérdés

Két lányom van, még korai a dolog, mert a nagyobbik lányom 8 éves lesz, de a minap elkezdtem ezen gondolkodni.

Meglátta a betétet a dobozban, és hirtelen zavarban lettem, hogy ez mire kell, csak annyit mondtam, hogy zsebkendők vannak benne...


2015. okt. 30. 14:37
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát amikor érdeklődik nem mindunk olyat, hogy" zsebkendő van bene"

Mégis mitől lettél zavarban?


Ne hazudj a gyerekeidnek, a saját szintjükön, amikor erdekli lehet beszélni róla, (tehat ha 5 évesen érdekli, akkor akkor)

Ha te valamit tabukéntvkezelsz, akkor ők is úgy fogjak, és az később okozhat gondot..

8 évesen ha érdekli,nideális, az osztalyom vele 20 éve már menstruált 8-10 közt...

Volt aki azt hotte meg fog halni, mert nem tudta mi van

2015. okt. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
87%

Számomra az a döbbenet, hogy a lányod már nyolc éves,és még nem hallott a menstruációról.


Mindig meg kell mondani az igazat a gyereknek, a saját szintjén. Nagyon nagy butaság volt hazudni neki.


És miért katasztrófa, ha elmondja az öt éves húgának? A legrosszabb módszer álomvilágban, burokban tartani a gyerekeket, hogy aztán egy általad megfelelőnek tartott korban "kilökd a pusztába".

2015. okt. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Nem értem, hogy mi azon a döbbenet, hogy eddig nem meséltem neki a menstruációról.

Én úgy voltam eddig ezzel a dologgal, hogy még várok a témával egy kicsit, hiszen még annyira gyerek...nekem ez volt a döntésem, és nem hiszem, hogy ezen ki kellene bárkinek is akadnia.

ÉS mivel még én magam nem készültem fel, hogy mit fogok majd mondai neki/nekik, ezért lett a pillanatnyi zavarom.

2015. okt. 31. 16:37
 24/29 A kérdező kommentje:
Nem tartom burokban a gyerekeimet, és nem fogom a pusztába sem kilökni!
2015. okt. 31. 16:38
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

De mi az, hogy nem készültél fel, nem egyetemi szintű matekot kell neki elmagyarázni.


Most ettől függetlenül, annyira ki tudok akadni, mikor felnőtt nők, édesanyák szégyenlik, hogy menstruálnak, nehéz napoknak, piros betűs ünnepnek, mikulásnak hívják a menstruációjukat. Nincs ezen semmi szégyellni vagy pironkodni való. Ne neveld bele a kislányaidba, hogy bármiért is szégyellniük kéne a testüket.


Ha nagyon leegyszerűsítem, mindannyian azért vagyunk ma itt, mert az anyukáink menstruáltak. Kevés természetesebb dolog van.

2015. okt. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezeket a témákat is ugyanolyan természetességgel kell kezelni és beszélni róluk, mint arról például, hogy eszünk, alszunk, pisilünk stb. Hiszen ugyanolyan természetesek. Persze mindig a gyerek életkorának megfelelő szinten. Nem kell külön kiselőadást tartani. Ez most pont egy jó alkalom lett volna, amikor megkérdezte a lányod, hogy mire kell a betét, hogy elmondd neki. Hazudni nem érdemes, nem szabad a gyereknek! Általában amúgy is jóval többet hallottak már a suliban a kortársaiktól, mint mi azt gondolnánk.
2015. okt. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nekem nincs lányom, csak egy 3 éves fiam. Nem titkolózom előtte, tudja, hogy anyunak azért van betét a bugyijában, hogy ne legyen piszkos a bugyija. Ha lányom lenne, szerintem ő előtte se titkolóznék.
2015. nov. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Mit kell ezen felkészülni?

Miért lenne baj, ha elmondaná a húgának?

Lehet csak azért, mert nem vagyok anya, de nem értem mi ezekben a rossz. Nem tudom, nekem világ életemben nyilvánvaló volt, hogy van ez a vérzős dolog amitől nagylány leszek majd egyszer. Sose értettem, miért kell ezt titkolni, meg kamuzni a gólyákról meg hasonlókról.

2015. nov. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
21%
én 10 évesen kaptam meg a felvilágosítást, anyukámnak ennyi idősen jött meg és tartott tőle, hogy én is így járok. akkoriban sok lánytól hallottam fura pletykákat, akiknek nővérük volt, tehát sejtettem valamit. szerintem még 1-2 évet várj vele, de ha nagyon kíváncsi, akkor akár most is elmondhatod, szerintem megértené mert a gyerekek sem buták.
2015. nov. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!