Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy édesanya a lányát, hány...

Egy édesanya a lányát, hány éves kora körül kezdi felvilágosítani a menstruációról?

Figyelt kérdés

Két lányom van, még korai a dolog, mert a nagyobbik lányom 8 éves lesz, de a minap elkezdtem ezen gondolkodni.

Meglátta a betétet a dobozban, és hirtelen zavarban lettem, hogy ez mire kell, csak annyit mondtam, hogy zsebkendők vannak benne...


2015. okt. 30. 14:37
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 éves voltam, amikor először menstruáltam és borzasztóan megijedtem, hogy mi ez. (Azt hittem, hogy belső vérzésem van és nagy a baj!) Nem világosított fel az anyukám, mert azt gondolta, hogy bőven van még idő, mert akkoriban a lányok csak 12-14 évesen kezdtek mensizni. Sokkal jobb lett volna, ha elmondja, mert akkor fel tudtam volna rá készülni és talán nem ijedek meg annyira. Szerintem nyugodtan világosítsd fel a lánykád, nem baj, ha elmondja a kis tesónak, hiszen ez vár majd rá is és így legalább felkészülten fogja őt is érni. Egyébként vannak nagyon jó pofa gyerekeknek készült felvilágosító könyvecskék, ahol az ő szintjükön nagyon jól leírják és képekkel illusztrálják ezt a folyamatot.
2015. okt. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
79%

8 évesen a "lassan már késő"-kategória.


Óvodáskoromban "világosítottak" fel.

2015. okt. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

szerintem mondd el neki. persze még nem kell olyan részletesen elmondani mindent.

egyébként kb ennyi idősen az én anyukám is dugdosta a beteteket es amikor megtalaltam azt mondta kicsi vagyok még hozzá. persze tudtam hogy mi az, hiszen a tvben láttam a reklámban.

de kicsit rosszul esett, hogy hazudik nekem. szerintem legyél őszinte, és tényleg 9-10 évesen is megjohet neki.. tudja mi az. szerintem próbálj nyílt lenni

2015. okt. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Én 11 voltam, de anya egyáltalán nem beszélt velem róla, szóval én megijedtem, mert nem tudtam, hogy most mi történik.

Nem ez a jó megoldás, mert ez teljesen természetes dolog és ténlyeg nem kell vele várni addig a napig amig először meg nem jön.

2015. okt. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

8 évesen táborba készülődtem, és aznap mesélte anyumnak a barátnője, hogy megjött a szintén nyolc éves lányának.


Anyum mondta, hogy rakott betétet a táskámba, ha bármi van, nyugodtan szóljak a tanító néninek (mobil még a határban sem volt). Én meg erre mondtam neki, hogy ne izguljon, nekem még nem jöhet meg, mert még nem szexeltem.


Köpni-nyelni nem tudott, aztán rádöbbenhetett, hogy ideje lenne kirángatnia a sötétségből, úgyhogy felvilágosított. :) Nem korai, látod, már ilyen korban is elképesztő tévképzetei lehetnek a gyereknek.

2015. okt. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekeimet születésüktöl kezdve "világosítottam fel", azaz már egész kicskek is öszintén beszéletem a "kényes" témákról is.

(Éppen ezért soha nem volt sem nekik sem nekem kényes dolog)


Az meg kimondottan probléma, ha egy ilyen kérdéstöl zavarba jössz!


Szerintem nagyon is ideje van MINDKÉT gyerekeddel öszintén beszélni, épppen azért, hogy nekik természetes legyen az, ami a világ egyik legtermészetesebb dolga!

2015. okt. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a 8 évesnek már nyugodtan elmondhatod az "ő nyelvén".

Nekem 10 évesen jött meg. Anyám addig egy szót se beszélt erről a témáról, aminek az lett a vége, hogy bepánikoltam, hogy most mi van, és

2015. okt. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

17-es vagyok. Véletlen elküldtem.

Szóval én bepánikoltam, és nem is mertem neki szólni, mert féltem, hogy én csináltam valami rosszat. Visszagondolva vicces. :)


Az biztos, ha nekem egyszer lányom lesz, és elkezd a téma iránt érdeklődni, vagy mint a Te esetedben, rákérdez a betétre/tamponra, akkor én ott helyben leülök vele, és elmondom mi merre.

Nem akarom, hogy majd azt érezze, amit anno én, mert az borzalmas volt.

2015. okt. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. okt. 30. 16:06
 20/29 anonim ***** válasza:
Ez olyan szürreális. Mikor kislányod született, tudtad, hogy egyszer menstruálni fog. És minek dugdosni a betétet? Ez olyan, mintha egy allergiás dugdosná a papírzsepijét.
2015. okt. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!