Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim elvették a pénztárcá...

A szüleim elvették a pénztárcámat, amiben minden iratom benne volt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A gondom az,hogy 23 éves vagyok,kapnak rám ellátást magasabb összegű családi pótlékot rehabilitációs ellátást,ami bár nem hivatalosan van,mert kicsikori betegségem van. Amit rám kapnak azt ők kezelik 1 éve elköltöztem,de se veled se nélküled kapcsolatom van a páromat ők egyáltalán nem szeretik de nem ez a lényeg. Nincs jövedelmem mert a pénzt ők kezelik és ha én kérekis belőle vitával adnak vagy nemis adnak. Eddig soha nem kaptam tőlük belőle max ruhát vettek ezt azt. Aztán most hazajöttem és a pénztárcámat ugymondd anyukám kivette a táskámból és azt mondja,hogy én elhagytam. Menni szeretnék dolgozni,hogy legyen jövedelmem és normális életet élni,de nem engedik azt mondják menjek 4-6 órába mert akkor ellátást elveszik amit ismétlek ők kapnak. És megmondtam anyunak,hogy elfogok menni innen és hogy dolgozni fogok mire hazajöttem eltűnt a pénztárcám amiben utazási kártyám mindenem benne volt és letagadja hogy nála nincs. Tanfolyamokra küldenének ami 4-6 óra de dolgozni apszurd nem engednek. Semmim nincs mert minden iratom a tárcámban van bizonyitani sajnos nem tudom,hogy nála van ezértis kérnék tőletek tanácsot hogy mit tegyek mi a teendő ilyenkor segitsetek!

2015. dec. 1. 19:11
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
56%

23 éves létedre lehetne annyi eszed, hogy a saját lábadra állj, ha már ennyire hátráltatnak a szüleid. Mi az, hogy utánad kapnak pénzt? 18 éves elmúltál, szóval már semmit nem kaphatnak utánad, szerintem kamu kérdés...

Viszont tételezzük fel, hogy igaz; ebben az esetben fenyegesd meg anyád, hogyha nem adja vissza az irataidat záros határidőn belül, akkor feljelented őket. Ha továbbra sem akarja, tedd meg a feljelentést és indítványozd az új okiratok kiállítását.

A másik, ami miatt szerintem kamu a kérdés. Azt írod, hogy nem dolgozol, nincs jövedelmed, akkor mégis miből van fizetve a TB-d?

2015. dec. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
80%
Jó, hogy leírtad, hogy 23 éves vagy. Különben nem gondoltalak volna annyinak.
2015. dec. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Nem kamu,mivel kiskorom óta bélbetegségem van többször voltam rá műtve,ami sikertelen volt jobban mondva (stoma) és erre kapok ellátást,magasabb összegű családi pótlékot valamint rehabilitációs ellátást a kormányhivataltól. De ezt nem én kezelem mert azzal érvel édesanyám (ők intézték,hogy járjon) de ehhez énis kellettem,mert ha nem volnék beteg egy árva ft-ot nem kapnának! Szeretnék dolgozni és saját életet élni de nem velük,mert mindenben visszafognak.


Kedves második kommentelő!

Igen 23 vagyok csak vicc az egész és az idegtől alig látok,hogy hogy lehetnek ilyen szülök a világon. Minthogy segitenének és támogatnának,visszafognak!

2015. dec. 1. 19:30
 4/32 anonim ***** válasza:
98%

Egyértelmű, azért nem engednek teljes állásban dolgozni,mert akkor elbuknák a zsét,a segélyeket.

B+ már ne haragudj.

Milyen szüleid vannak neked?

Ilyen emberek miért vállalnak gyereket?

Iratok nélkül nem fogsz tudni melót intézni,nem csoda,ha elvették.

Ilyen nincs.

Komolyan mondom,bevezetnék egy pszichológiai kérdőívet,aki gyereket vállal, annak ki kellene töltenie.

Önző, elmebeteg egyének nem vállalhatnának gyereket.

Jó,lehet hülyeség, kicsit kiakadtam a kérdésen...

Legalább dolgoznak a szüleid?

Ha igen,mikor nincsenek otthon, kutasd át a lakást, hátha megtalálod. Sokat nem tehetsz,amíg otthon laksz sajnos, csak jópofát vághatsz az egészhez.

Esetleg mond anyádnak,tanfolyamra beiratkoznál, akkor kénytelen lesz előszedni a papírjaid.

Legfeljebb kicsit átbaxod, de mindegy.

Ha megvannak a papírok,tudsz melót intézni.

2015. dec. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
39%
És a bélbetegség az agyadra is ráment,hogy nem tudsz kiállni magadért?Utálom az ilyen életképtelen fiatalokat.Itt mindenki leírja,hogy jelentsd fel,költözz el,stb.,de csak a kifogások vannak a kommentjeidben.Csá!
2015. dec. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
62%

Egyértelmű, azért nem engednek teljes állásban dolgozni,mert akkor elbuknák a zsét,a segélyeket.

B+ már ne haragudj.

Milyen szüleid vannak neked?

Ilyen emberek miért vállalnak gyereket?

Iratok nélkül nem fogsz tudni melót intézni,nem csoda,ha elvették.

Ilyen nincs.

Komolyan mondom,bevezetnék egy pszichológiai kérdőívet,aki gyereket vállal, annak ki kellene töltenie.

Önző, elmebeteg egyének nem vállalhatnának gyereket.

Jó,lehet hülyeség, kicsit kiakadtam a kérdésen...

Legalább dolgoznak a szüleid?

Ha igen,mikor nincsenek otthon, kutasd át a lakást, hátha megtalálod. Sokat nem tehetsz,amíg otthon laksz sajnos, csak jópofát vághatsz az egészhez.

Esetleg mond anyádnak,tanfolyamra beiratkoznál, akkor kénytelen lesz előszedni a papírjaid.

Legfeljebb kicsit átbaxod, de mindegy.

Ha megvannak a papírok,tudsz melót intézni.

2015. dec. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

tegyél feljelentést az irataid eltűnése miatt!

készíttess új iratokat!

kérd az utánad járó pénzt saját bankszámlára!

menj el dolgozni!

ennyi


meg növessz egy párat, mert rádfér! [link]

2015. dec. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Anyukám dolgozik! Apum nem ...

Az a baj,hogy valaki mindig bennt van a szobában vagy levan a szoba csukva és nem tudok mit tenni ...

Lenne hová mennem 1 éve már itt sem élek csak most összekaptunk a párommal és hazajöttem. ...

Eygszerüen nem birom felfogni,hogy mennyi mindent ural a pénz. Mostoha édesanyám egyépként nem vérszerinti ...

Szeretnék normális életet élni,attól,hogy beteg vagyok,hisz nincsen semmi olyan baj,hogy ne tudnék ezzel dolgozni,és ők mindentől visszaszeretnének fogni. Hiába mondom a tanfolyamot ezt azt nem adja azt mondja nála nincs.

De ilyet nem tehetnek meg!



Kedves második válaszoló!

Ha te járnál ebben a cipőben,akkor nem lenne kedved ilyen idióta és morbid dolgokat irni! Örülj,hogy te nem élsz bélbetegséggel nem holmi fogyatékos,letardált hülye kommentjére vagyok kiváncsi,hanem aki értelmes és normális választ tud adni,mivel nem vagyok mindennapos ebbe a szituációba!

2015. dec. 1. 19:47
 9/32 acelsziv ***** válasza:
100%

Bemégy a rendőrségre és feljelentést teszel ismeretlen tettes ellen, hogy ellopta a tárcádat megemlítve, hogy anyád gyanús.

Egészségbiztosítóval beszélsz, hogy a te számládra érkezzen a pénzed.

2015. dec. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
52%

#7

Az a probléma, hogy szerintem új iratokat sem tud intézni,mert pénze nincs,iratok nélkül pedig melót sem,xar ügy.

Mond meg anyádnak,ha nincsenek nála az irataid, akkor adjon rá pénzt,hogy újakat csináltathass.

Vagy, ha köti az ebet a karóhoz, márpedig nála nincs,mást nem tehetsz,átkutatod a lakást,remélhetőleg nem magánál hordja.

2015. dec. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!