Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim elvették a pénztárcá...

A szüleim elvették a pénztárcámat, amiben minden iratom benne volt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A gondom az,hogy 23 éves vagyok,kapnak rám ellátást magasabb összegű családi pótlékot rehabilitációs ellátást,ami bár nem hivatalosan van,mert kicsikori betegségem van. Amit rám kapnak azt ők kezelik 1 éve elköltöztem,de se veled se nélküled kapcsolatom van a páromat ők egyáltalán nem szeretik de nem ez a lényeg. Nincs jövedelmem mert a pénzt ők kezelik és ha én kérekis belőle vitával adnak vagy nemis adnak. Eddig soha nem kaptam tőlük belőle max ruhát vettek ezt azt. Aztán most hazajöttem és a pénztárcámat ugymondd anyukám kivette a táskámból és azt mondja,hogy én elhagytam. Menni szeretnék dolgozni,hogy legyen jövedelmem és normális életet élni,de nem engedik azt mondják menjek 4-6 órába mert akkor ellátást elveszik amit ismétlek ők kapnak. És megmondtam anyunak,hogy elfogok menni innen és hogy dolgozni fogok mire hazajöttem eltűnt a pénztárcám amiben utazási kártyám mindenem benne volt és letagadja hogy nála nincs. Tanfolyamokra küldenének ami 4-6 óra de dolgozni apszurd nem engednek. Semmim nincs mert minden iratom a tárcámban van bizonyitani sajnos nem tudom,hogy nála van ezértis kérnék tőletek tanácsot hogy mit tegyek mi a teendő ilyenkor segitsetek!

2015. dec. 1. 19:11
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
64%
A 4-es válasszoló írta hogy "ha nincsenek otthon a szüleid,kutasd át a lakást",remélem sikerül valahogy jobb belátásra bírnod őket. Sok sikert!
2015. dec. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Az lesz de még ami a poén jár stoma zsák .. amivel élek azt sem engedik elvinni,ha menni szeretnék el! Mert hogy az marad. De összepakolok elmegyek és feljelentést teszek a rendőrségen,mert már kértem szépen nem adta akkor ezzel befejeztem!
2015. dec. 1. 19:54
 13/32 anonim ***** válasza:
88%

Apád ingyenélő, majd kénytelen lesz dolgozni, ha nem kapják a segélyeidet,nem fog belehalni egy kis munkába.

Így van, jelentsd fel őket,mást nem nagyon tehetsz.

Mostohaanyád.... így már érthető, miért ilyen szemét.

Sok sikert, és kitartást kívánok neked :)

2015. dec. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
20%
Őszintén sajnállak... Elég szo. pás ez a szitu a mostohaanyádnak pedig visszahajlítanán a lábát (mindkettőt) egyesével, ujjait átaszúrnám egy késsel,mind a tízet, levágnám a nyelvét és hogyha ebbe nem halna bele kidobnám egy pusztán, ahol senki sincs, senki sem látná, hogy éhen haljon vagy ekvérezzen.
2015. dec. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
89%
banyek ennyi évesen nekem saját számlám volt, mert alap, hogy a munkámhoz saját számla dukál, arra kéred az ellátást(mert a tied banyek!!!)szülőket feljelented és egy zsaruval átkutatod a szobát ahol valszeg van a cucc.de minderről nekik egy szót se, mert akkor csak keresztbe tesznek neked.a zsákról is szólj a zsaruknak és kicsit drámázd is túl, különben a kisujjukat sem mozdítják.
2015. dec. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
87%
Akkor is, basszus, 23 éves vagy, kérvényezd, hogy ezentúl a te bankszámládra érkezzen a pénz, és probléma letudva. Erről meg már 18 évesen kaptál értesítést.
2015. dec. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Kapsz annyi pénzt, hogy kezdetnek legalább egy szobát tudjál bérelni? Ha igen, akkor ezeket az ellátásokat a saját számládra kérd. A rendőrségre is kell menned új papírokért, ha nem tudod őket visszaszerezni.
2015. dec. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
65%
Nem mertem az eddigi kommenteket végigolvasni, se türelmem, se időm nincs ehhez. Viszont: indulj a gyámügyhöz. Jelentsd be, minden egyes atrocitást, amit elkövettek. Mivel elköltöztél, azt ők kötelesek lettek volna bejelenteni, s a pénz a te számládra kellett volna kerüljön! Tessék menni betanulómunkásnak, gyárba, áruházba. Igen, a családi pótlék bukta lenne, de lenne helyette kereseted, ami legalább a minimálbér, tisztán úgy 80 rugó. Mérlegelj, s cselekedj annak megfelelően. Ne hagyd, hogy terrorizáljanak!
2015. dec. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
56%
lopásnál minden iratot ingyen meg csinálnak.
2015. dec. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
15%
Hogy lehet valaki 23 évesen ennyire életképtelen? o.O
2015. dec. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!