Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kedves Szülők! Ti elvárnátok...

Kedves Szülők! Ti elvárnátok a nagykorú gyermeketektől (aki tanul még, de mellette dolgozik), hogy adjon bele a közösbe?

Figyelt kérdés
Miközben a gyereknek kell megkeresnie a pénzt a ruhákra, cipőkre, nyelvtanárra, nyelvvizsgára... és egyéb továbbtanuláshoz szükséges dolgokhoz? (s megjegyzem meg él a család, akkor is ha csak a két szülő dolgozik)....

2015. dec. 4. 07:45
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
19 éves, aki szeretne jövőre egyetemre menni, de nem fog menni, ha folyton le kell adnia a pénzét, amit megkeres!!!
2015. dec. 4. 09:28
 12/40 anonim ***** válasza:
95%

Szégyen, hogy a legtöbb embernek csak addig gyerek a gyerek amíg nem nagykorú...aztán mehet gályázni.

Nem is értem aki azt írja , hogy a család megélhetése múlik rajta akkor igen le kell adnia..mi a szart csinálnának ezek a családok ha a gyerek csak 15 lenne? Meghalnának?..ássatok el magatokat.

Logikus, hogy ha rendes család és normálisak a szülők plusz nagyon nagyon a padlón vannak akkor a gyereknek magától eszébe jut segíteni..én sose kértem a gyerektől semmit...18 évig eltartottam miben lenne más ez még plusz pár évig? Cserébe a gyerekem önálló, van karrierje és nincsenek megélhetési gondjai..

2015. dec. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
93%
Semmiképpen sem.
2015. dec. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
96%
Azt se várom el, hogy dolgozzon. Persze ha van ideje és nem megy a tanulás rovására, nem is tiltom meg hogy szerezzen egy kis plusz zsebpénzt.
2015. dec. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
11%
Külön él vagy velem? Ha külön él (akár kollégiumban) akkor biztos, hogy nem.
2015. dec. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
97%
Ilyen felállásban nem várnám el, de vannak más helyzetek is, példának kettő. A szomszédomék kuporgatnak , de a léhűtő 25 éves fiúk még mindig rajtuk élősködik és amit néha keres azt el is költi buli, taxi stb. Egy másik családban az alkoholista , munkakerülő szülők pénzt kérnek a más városban lakó főiskolás gyereküktől a jövőbeli örökség megtartása miatt.
2015. dec. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
96%

En szeretnem megadni a gyerekemnek majd azt, hogy el tudjon indulni az eletben, mert magamrol tudom milyen nehez segitseg nelkul.

Szoval nem varnam el hogy beleadjon, de azt persze igen, hogy ne herdaljon a kozosbol.

2015. dec. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
88%

Eszembe nem jutna. Gondolom addig is túléltünk valahogy, amíg a gyerek nem dolgozott. Ha történik valami (betegség, baleset, munkanélküliség), ami miatt a megélhetés kerül veszélybe, akkor kérnék tőle, de egyébként eszem ágában se lenne. Honnan lesz akkor megtakarított kezdőtőkéje az élethez, ha elszedem tőle?

Már így is tök szuper, hogy magának fizeti a kérdésben sorolt dolgokat, büszke lennék rá, nem pedig lehúznám. Inkább segítenék neki keresni valami jó ajánlatot az egyik banknál, ahol kamatozhat, ne a párnába varrva tartsa a pénzét. :)

Én egyébként nem értem, hogy olyan családokban, ahol megtehetik, miért nem divat a megtakarításos egészségbiztosítás. Nekem születésem óta fizették nagykorúságomig, 18 éves koromban meg visszakaptuk a nem felhasznált összeget (az egészet, sose volt semmi bajom), így kaptam a semmiből másfél milliót, ami nagyon jól jöhet még valamikor. Nem értem miért nem szokás ez...

Nem tudom, sok szülőnek miért csak annyi a gyerek, hogy 18 éves koráig eteti :(

2015. dec. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
90%
Soha nem kérek pénzt! Nincs annál rosszabb, mint amikor minden hónapban látom az arcát, amikor megkapja a fizetését. Még hétvégenkét 1 napot is dolgozik. Inkább mi mondunk le dolgokról, és segítjük. Sokat dolgozik, nincs megfizetve.
2015. dec. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
87%
Addig nem vállalnék gyereket, amíg nem tudok mindent biztosítani neki. Ha diplomázott és rászorul, akkor utána is szívesen segítenék neki minden téren.
2015. dec. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!