Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kedves Szülők! Ti elvárnátok...

Kedves Szülők! Ti elvárnátok a nagykorú gyermeketektől (aki tanul még, de mellette dolgozik), hogy adjon bele a közösbe?

Figyelt kérdés
Miközben a gyereknek kell megkeresnie a pénzt a ruhákra, cipőkre, nyelvtanárra, nyelvvizsgára... és egyéb továbbtanuláshoz szükséges dolgokhoz? (s megjegyzem meg él a család, akkor is ha csak a két szülő dolgozik)....

2015. dec. 4. 07:45
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
3%
Akkor ne kérd el, utolsó. De az én gyerekemet én nevelem, úgy, ahogy én azt jónak látom, a te gyereket meg te neveled úgy, ahogy te jónak látod. Én nem tartalak ezért rossz szülőnek és neked sem kellene elítélni azt, aki máshogy csinálja. Én így nőttem fel, nekem így nagyon megfelelt.
2015. dec. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
3%
Amúgy meg ha havi 200at keres, nyugodtan mehet albérletbe is, nem kell, hogy otthon lakjon, hiszen fenn tudja tartani magát.
2015. dec. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%
Akárhogy is nézzük, a gyerek továbbtanulását megakadályozni, azért hogy fizessen a rezsibe, elég nagy állatság. Oké, kicsit könnyebb lesz néhány évig. De amikor majd nyugdíjasok lesznek a szülők (ha még lesz olyan), és már tényleg szükség lesz a segítségre a gyerek részéről, majd akkor nem tud semmit sem csinálni, mert 18 éves kora óta betanított munkás, és saját magát sem bírja eltartani. Egy dolgot lehet ezzel elérni, konzerválni a csóróságot a családban.
2015. dec. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
69%
Igen, takarodjon el otthonról, nehogy még véletlenül lehessen félretett pénze!!
2015. dec. 6. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
29%

Igen, neveled ahogy akarod. Gondolom ha már elmúlt 18 és jól keres a kölyköd, akkor már takarodhat is otthonról. Gratulálok. Szegény gyerek.

Lehet, neked így a helyes. De remélem, a gyereked azt tanulja meg ebből, hogy milyen szülő ne legyen.

2015. dec. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
84%
Csak akkor értenélek meg, ha leveszed 20%-kal, ha azt félre rakod neki és azt később odaadod neki. Ne felejtsük el, hogy régen más volt minden, egy fiatal felnőttnek ha nincs támogatás, nem tud elindulni diploma után sem az életben, vesz fel hitelt vagy diákhitelt és soha nem lesz biztonságérzete. Ne érts félre, elfogafom a véleményed, csak nem tudlak megérteni. Már nem az van, amiben mi felnőttünk...
2015. dec. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%

Batyam egyetemista es egesz nyaron dolgozott meg kap is osztondijat de a szuleim sose kertek h szalljon be a reszibe v tudomisen mibe. O csak hetvegente jon haza, hetkozben bent alszik es megveszi maganak a konyveit, ruhait, kajat stb... Az egyetlen amibe be kell szallnia az az ha megyunk vhova repulovel mert olyankor neki kell fizetnie a jegyet.

Sztem ha egy csalad meg tudja oldani a gyerek penze nelkul akk nem etikus elkerni mert neki meg boven kelleni fog az onallo elet kezdesehez

2015. dec. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
87%

Én 21 éves lány vagyok, mivel érettségi után kevesebb pontom volt, mint kellett volna, így beálltam dolgozni. Nem keresek olyan túl jól, így félretenni is nagyon nehéz, úgy hogy én állom a költségeimet (telefonszámla, bérlet, ruhák, néha a kaja is) és így esélyem sincs egyetemre gyűjtögetni. Így kell kerülőt tennem, nyelvvizsga stb a plusz pontokért, hogy megcélozhassak egy államilag támogatott szakot. De! Ez mellett, mivel albérletben vagyunk, szoktam hazaadni, van amikor én vásárolok be vagy megveszem a tisztálkodási szereket, befizetem a tv, net csekket. A kajajegyem (8000) az anyáéknak megy alapból, plusz néha kapok mosóport, kéztörlő, wc-papír azok is ugye mennek a közösbe, de még mindig van amikor hónap végén adnom kell pénzt, amit szerettem volna félretenni, de ugye oda kell adnom. Karácsonyra kaptam prémiumot, a felét hazaadtam, hogy azzal IS beszálljak az ünnepi főzés, sütés egyebekbe. Mellette csinálom a jogosítványt és néha azt érzem, hogy azt sem kellene, mert van hogy így nem tudok adni pénzt, sok elmegy a jogsira.

Szóval nem tudom, hogy hogyan lenne a jó, hogy segítsek is, de tudjak is félretenni. :(


21L

2015. dec. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Ha megél a család és nem bulizásra szórja el a gyerek, hanem tényleg gyűjt, akkor nem kérnék.

De ha kenyérre is alig jut, illetve a gyerek minden hétvégén elissza a fél fizetését a discoban, akkor kérnék.

De olyan megoldást is csinálnak sokan, h elkérik a rá eső részt, de elteszik és ha kirepül a gyerek, akkor visszakapja egy összegben.

2015. dec. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 Drk91 ***** válasza:
28-as, ott a pont. A hangsúly itt a mellérendelt-alárendelten van... elég sokan ezt felejtik el. és igen, engem is lehet fikázni :D
2015. dec. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!