Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kedves Szülők! Ti elvárnátok...

Kedves Szülők! Ti elvárnátok a nagykorú gyermeketektől (aki tanul még, de mellette dolgozik), hogy adjon bele a közösbe?

Figyelt kérdés
Miközben a gyereknek kell megkeresnie a pénzt a ruhákra, cipőkre, nyelvtanárra, nyelvvizsgára... és egyéb továbbtanuláshoz szükséges dolgokhoz? (s megjegyzem meg él a család, akkor is ha csak a két szülő dolgozik)....

2015. dec. 4. 07:45
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
87%

Engem épphogy kijöttem a suliból, már köteleztek rá, hogy amint fizetésem lesz, le kell adnom belőle. Meg sem kérdezték, hogy szeretnék e tovább tanulni. Van egy érettségim, egy szakmám, és most még egy tanfolyamot végzek munkaügyön keresztül, amiért kapok egy kevés pénzt, de dolgoznom is kell mellette, hogy kijöjjek a hónapban, de félretenni így sem tudok, pedig költözni szerettem volna külföldre a barátommal, ami nem fog menni a nulláról..

És nem mellékes, hogy anyám 10 éve munkanélküli, nem is hajlandó dolgozni menni, viszont tőlem is és az öcsémtől is elvárja a pénzt havonta, meg persze a nevelőapámtól, akinek van munkája..

2015. dec. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
10%
Nem kötelező otthon lakni és beszallni a koltsegekbe. Lehet menni albérletbe és megelni egyedül.
2015. dec. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
19%

a szülő keresi a pénzt a rezsire, kajára, wc papira, gyogyszere, utazásra az élethez szükséges dolgokhoz

igenis fizes pár számlát te önző sza'kupac

2015. dec. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
77%

19 évesen, tanulás mellett nem várnám el, hogy még a rezsibe is pótoljon. (Az már teljesen más tészta, hogy diákmunkásként a saját dolgait azért illő megvenni, vagy legalábbis egy részét. - kozmetikai cuccok, egy két ruha amire nincs éppen eget rengető szüksége, de mégis kell neki stb. - )


Természetesen, ha a család anyagi helyzete rossz, akkor ha nem is várnám el, de jól esne, ha hébe-hóba besegítene egy-egy nehezebb időszakban a rezsifizetésbe. Nyilván az lenne a normális, ha a szülők mindent megtudnának adni a gyermeküknek, aki csak a tanulásra tud így koncentrálni, de azért ne éljünk már álomvilágba, hogy ez mindenhol így van.


Mondom ezt most 20-on évesen, 18 éves koromtól kezdve dolgoztam diákként, hogy ne legyek nagyobb teher otthon.

2015. dec. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
85%

Ha valamit belead, okés, de nem kérnék tőle, annyi lenne a kérés, hogy az ő külön dolgait finanszírozza saját maga.


Nyilván, ha megszorulnánk, akkor igen, a rezsi x-ed részét "kizettetném" vele.

2015. dec. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
62%
22-es 23mas...dugni se volt kötelező ;)
2015. dec. 5. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
22%

Valóban nem, utolsó. De a te logikád szerint akkor ugye 40 évesen is az a dolga a szülőnek, hogy eltartsa a drága gyermeket, aki dolgozik.

Az életben semmit nem adnak ingyen. Úgy nem lehet gyereket nevelni, hogy mindent megadsz neki és neki ez semmibe nem kerül. Nyilván nem kell a teljes fizetését leadnia, de igenis járuljon hozzá a koltsegekhez. Nálunk Pl ez mindig a jövedelem 20%a volt. Én is így nőttem fel és a gyerekem is így fog. Ez nem egy akkora érvágás, amibe belerokkanna és szinte biztos, hogy nem fedezi az otthon lakás feltételeit, de mégiscsak segítség és felelősség vállalás.

Mindig lesz olyan, aki szerint nem helyes pénzt kérni a gyerektől és olyan is, aki szerint ez a jó. Nem kell egyet érteni. Én így gondolom, te meg úgy.

Az ilyen kérdések viszont teljesen értelmetlenek, hiszen mindegy, hogy mondjuk 243 ember szerint nem kell pénz a gyerektől, ga egyszer az ő szülei másként látják

2015. dec. 5. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
65%
És szerinted ki beszél arról hogy a gyerek 40 évesen is otthon van? ...lehet hogy nálatok az van, hogy léhűtökkel van tele a család meg környék ezért téged is lehúztak , de ha értelmes ,normális szülő vállal gyereket, akit tisztességgel , logikával fel is nevel és normális mellérendelt nem alárendelt viszonnyal akkor annak a gyereknek kialakul az egzisztenciája és rohadtul az lesz a célja , hogy minél előbb önállósodjon majd ha szükséges akkor segítsen a szülein, mert egy gyereknek nem parancsolni kell , mert nem szolgák (ezt felejtik el sokan) hanem példát mutatni. De azok akik illemből vállalnak gyereket mert x idő után vagy házasságban "kell" azoknak fingjuk sincs annak a szónak a jelentéséről hogy nevelés. Csak felnő a gyerek mellettük úgy , hogy azt se tudják kicsoda.
2015. dec. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
66%
A 40 éves, meg a 19 éves egyetemista nektek ugyanaz?? Úristen...
2015. dec. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
86%

A jövedelem 20%-a.. igen. Ilyen százalékos leosztás a lehető legrosszabb. Tegyük fel, hogy a gyerekem keres minimált, persze, kevés a 20%-a, de azt leadná nekem, a többiből finanszírozza a saját dolgait. De mi van akkor, ha a fizetése már 200 körül lesz, és annak a 20%-át kérem el? Miért kérjek el annyit? Mivel lesz nekem jobb? Hogy akkor a sajátomból nem kell áldozni a kiadásokra, csak a gyerekét veszem el, és még tudok megtakarítani? Vagy ahogy nő a fizetés, nő az otthoni rezsi ktg is? Na persze, ugyan már.

Aki tanul és dolgozik, és nem mérnök-hallgató vagy programozó-matematikus vagy csókos, az roppant szrul keres. Én látom a gyerekem szomorú tekintetét, amikor fizetés van. Ha elvenném a 20%-át, akkor a havi nyelvtanár óráira nem tudna eljárni, és akkor még egyéb ktg-eket nem is említettem.

És akkor még nem indult el az életben. Én szorgalmazom a legjobban, hogy menjen külföldre, a testvérem kint él, és eleinte segít majd neki. De 1-2 pozícióhoz ott kell a diploma, amihez pályázik, de elmegy mosogatni is ha kell, és szerencsére Ő is menni akar. Egyke, a szívem fog megszakadni, de ott legalább keres.

2015. dec. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!