Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem igazságtalan az egyik...

Nem igazságtalan az egyik gyereknek megengedni, a ásiknak eg nem, hogy a barátjával/barátnőjével aludjon, pusztán azért, mert az egyik fiú, a másik lány?

Figyelt kérdés

Kicsit érthetetlena kérdés, de megpróbálom elmagyarázni.

A szüleim az öcsémnek (17) simán megengedik, hogy a barátnőjénél aludjon (4 hónapja járnak), de nekem (18, lány) nem engedik, hogy másfél év kapcsolat után a barátomnál aludjak.


(Költözz el és hasonló válaszok sajnos nem segítenek, mert csak jogilag vagyok nagykorú, eltartani magam nem tudám, mert tanulok.)


Arra hivatkozik anyukám, hogy mivel szerinte még nem akarunk összeházasodni, ezért nem aludhatunk együtt. Nem mintha a tesómék házasodni akarnának..

A terhességtől sem kéne féltenie, mert a.) tudom, hogy mi a védekezés, b.)nappal is teherbe lehet esni.


Mi a ebben a logika? Nem csak szerintem igazságtalan, ugye?


2016. jan. 1. 15:44
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
78%
behalok, a Chrome helyesírásellenőrző aláhúzza azt, hogy "szűzen". mondd meg anyádnak, hogy ez már helyesírásilag se elfogadott :D
2016. jan. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Ülj le velük, és próbáld meg velük értelmesen megbeszélni a dolgot. Mondd el nekik, hogy nagykorú vagy, védekeztek, és másfél éve együtt vagytok. Ne hisztizz, ne emeld fel a hangod, és ne háborogj, csak próbáld meg őket észérvekkel meggyőzni. Előbb utóbb sikerülni fog, most még féltenek és aggódnak érted, hiába túlzás, de ezt is meg lehet érteni.

SOk sikert! :)

2016. jan. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
69%

Az egész élet igazságtalan, remélem, ezt nem tőlem tudod meg:S


Persze, logika nincs benne.

Régi beidegződések viszont vannak:S

2016. jan. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Menj el, és ha nyavalyognak, meg fenyegetőznek, közöld velük, hogy jó, de ha kiraktok, úgy nem nagyon jövök többet.


Persze, beszélj meg mentsvárat - engem is zsarolt a mostohaanyám egyetem alatt végig ilyennel, egyszer ki is zárt, én meg addigra rég ledumáltam nagynénémmel,ha gáz van, megyek hozzá lakni.

De annak az ostobának is csak a szája járt, ténylegesen kitenni nem mert, szerintem a szüleid élvezik, hogy hatalmuk van feletted, ne hagyd magad!

2016. jan. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:

Az én szüleim se engedik h itt aludjon a párom, akivel fél éve vagyunk együtt. De semmi gond, mert egy koliban lakunk a párommal .D Ott szinte vele lakok 8szobatársait nem zavarja, mert csak alszunk (ha ők is ott vannak) és takarítok náluk :DD ) visszatérve. A szüleim nem tudják h vele élek hétközben. Így nem engedik h karácsonykor itt aludjon.az ok egyszerű a legidősebb gyerek vagyok. S nem tudják elviselni h felnőttem :DD

20L

2016. jan. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Na, azóta valtozott valami?
2016. márc. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
Járd ki qt iskolát utána gondolkozz ilyenen. 18 éves koromig én se aludtam senkivel együtt, sőt az iskola befejezéséig sem.
2018. aug. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
ezzel a mentalitással, gondolom, azóta sem
2018. aug. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!