Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van jogom haragudni emiatt a...

Van jogom haragudni emiatt a szüleimre? 20L

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Furcsa kérdést teszek most fel, 20 éves lány vagyok, de elmondhatatlanul fáj ez a dolog. Amióta az eszemet tudom, szőrös vagyok. Nem,nem kis szőke pihék,hanem erős,fekete és mindenhol. Már ovis koromban is szőrös volt a kezem-lábam, bár akkor még nem érdekelt,hiszen kicsi voltam. Általános iskolában már gyönyörű partyszemöldökkel rendelkeztem,az egész osztályban én voltam a legszőrösebb még a fiúk közül is. Iszonyatosan éreztem magam minden egyes tesiórán, vagy nyáron, amikor rövidnadrág és póló volt az elvárt viselet. A hajam is olyan drótszerű volt, göndörkés,de inkább hasonlított egy szénaboglyához.

Ezek miatt az önbizalmam a béka fenekét se közelítette meg, borzasztóan szégyelltem magam, és bajuszom is nőtt. Egy ideig anya vitt magával a kozmetikushoz szőkíttetni a bajszom, dehát attól még ott volt, és sárgán világított.

Osztálykirándulások, táncórák, strandolások mind hatalmas traumákat okoztak nekem.

Ezután megismerkedtem a borotvával, 11 éves lehettem körülbelül, és mindenhol elkezdtem borotválni magamat, miközben utáltam az egész testemet.

Rengeteget csúfoltak, Chewbacca, vegyél borotvát, borotváld már le a karod, szőrösebb mint egy férfinak, neked bajszod van? kijelentésekkel.

Középsuliban a szőr annyira nem érdekelt, mivel rengetegszer borotváltam magam. Ekkor jöttek elő a pattanások. Hatalmas, hetekig tartó undormányok. A hátam tiszta pattanás volt. Ordítani tudtam volna a fájdalomtól,amikor az iskolatáska nyomta a vállaim... hihetetlen fájdalmaim voltak, önbizalmam szintén nulla volt ekkor is.


Most 20 évesen lett egy komoly kapcsolatom, (előtte is voltak barátaim, de azok még komolytalanok voltak).

Mivel óvszert egyikünk sem szeretett használni, ezért fogamzásgátló tabletta mellett döntöttünk, volt pár utam vele a nőgyógyászhoz. Mivel látta az orvos hogy pattanásos vagyok, elküldött vérvételre, és Uh-ra, kiderült hogy PCO-s vagyok.


És itt jön maga a kérdés. Hogy nem vittek el a szüleim egyszer sem orvoshoz? Látták,hogy tiszta szőr vagyok, látták hogy 20 éven keresztül bőgtem egy csomót, hogy hogy nézek ki, hogy nincs emiatt önbizalmam, hogy nem merek strandra menni, hogy mennyi fájdalmam van.

Akit nem érint ez a probléma, talán meg sem tudja érteni, hiszen "az csak szőr,nem nagy ügy, gyantázd le" hozzáállása van sok embernek. De higgyétek el,hogy borzasztó ezt átélni.

Egyszerűen nem értem,hogy hogy volt képes a saját apám is ezzel csúfolni évekig? Mit tehettem volna, 7-8 évesen állítsak be az orvoshoz,hogy szőrös vagyok?! Ez nem az anyám dolga lett volna, hogy kézen fog és elindulunk valamilyen irányba,hogy legalább megtudjuk mi a bajom?


2016. jan. 7. 21:26
1 2 3 4
 11/33 Lina63 ***** válasza:
12%

Bocsi, de ha már anyud elvitt kozmetikushoz, miért nem irnyitott tovább?? Öcsém kegyetlenül pattanásos volt 12-13 évesen, anyu elvite kozmetikushoz aki közölte, hogy ez nem az ő szakterülete, mert bőrgyógyász kell.

Amúgy, ha valaki szőrösebb az sem utal betegségre.

Mint előttem is irták általánosban többet találkozik a gyerek dokival, akkor őt is lehet hibáztatni, vagy akár védőnőt is.

2016. jan. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
16%

Semmi értelme haragudni.

Az ő korosztályuk abban nőtt fel, hogy van, aki szőrös, van, aki nem.

A szőr, pattanások mögött nem kerestek betegséget, mert általában nincs is. Kamasznál teljesen normális, ha egy koron túl is megmarad, akkor érdemes orvoshoz fordulni.

De a szőrrel nem igazán szokás...

2016. jan. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
48%
szerintem a legnagyobbat a háziorvos hibázta aki nem gondolt erre!
2016. jan. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
93%

Jogos éppen van, csak értelme nincs. Mondjuk apukád csúfolása nagyon durva.

Én is eléggé szőrös vagyok, a szőröm konkrétan durvább, mint a férjemé, pedig ő sem egy csupasz csiga. Nekem pl. nincs mögötte betegség (2 szülés során azért kiderült volna...), szóval nem feltétlenül az.

A menstruációd normális (volt)?

2016. jan. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
*Jogod
2016. jan. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
93%
Én is nagyon szőrös vagyok,főleg a lábam nagyon durva és tele volt az arcom règebben aknèval,amire gyógyszert szedtem hónapokig.Kb 2 éve nálam is kiderült,h PCOS-em van,nem tudom azóta mi lehet a helyzet.Szintèn 20/L.
2016. jan. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
79%

Előző vagyok.

Ezt azért írtam le,hogy tudd nem vagy egyedül az ilyen dolgokkal.Sajnos nem jó dolog tudom.Neked hogy jöttek rá,hogy PCOS-es van?

2016. jan. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem nem a szüleid hibája. Régebben egyáltalán nem volt a köztudatban a pcos. Én is csak pár éve hallottam róla először.

Ha senki sem hívta fel erre a figyelmüket, pl. egy orvos, akkor nem hibásak, hogy nem jutott ilyen eszükbe.

2016. jan. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
44%
25 éves vagyok, édesanyám háziorvos. Ő olyan 10 éve hallott először róla. Olyan 5 éve tudják biztonsággal mondani, hogy na valakinek ez a baja. Tehát szerintem emiatt ne hibáztasd a szüleidet. Max apukádat, amiért csúfolt. Ez nem szülőhöz illő viselkedés... de azért ne, hogy nem rohangáltak veled orvoshoz. Manapság se tudják nagyon sokan, hogy egyáltalán van ilyen betegség, sőt, hogy mik a tünetei...
2016. jan. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Engedjetek meg pár idézetet:

"A PCO-szindrómás nők jellemzően vérzészavarral küszködnek. Menstruációjuk a normálisnál sokkal ritkább, vagy egyáltalán nincs. A legtöbb nő emiatt keresi fel orvosát, és az alapos kivizsgálás során derül fény a betegségre."


"Bár a férfi hormonok okozta külső "jelek" (túlsúly, szőrösödés, zsíros, pattanásos bőr) alapján is felmerülhetne a PCOS gyanúja, inkább az a jellemző, hogy vérzészavarral, esetleg fogamzási nehézséggel keresi meg a nő az orvosát."


Forrás: [link]


Tehát a legtöbb esetben akkor derül ki a betegség, amikor menstruációs problémák vagy vérzészavarok jelentkeznek.


Ismét idézek:

"A panaszok alapos kikérdezése, a vérvizsgálat, valamint hasi illetve hüvelyi ultrahang rendszerint elvezet a diagnózisig. A hormonszintekben (pl. LH- vagy luteinizáló hormon, férfi nemi hormon, stb.) általában nincsenek nagyon durva eltérések a normálishoz viszonyítva, sőt, ha valamelyik szintje jelenősen emelkedett, az a PCOS ellen szól."


Én abban sem lennék biztos, hogy a nőgyógyász sejtette a betegséget, bár ezt nem tudhatom, találkozhatott már vele, lehet hogy a pattanásos kiütések miatt rendelte el. Nem sok embernek van tudomása erről a betegségről, sokan normálisnak tekintik a kezdeti tüneteket, vagy legalábbis nem tulajdonítanak nekik komolyabb problémát. Az erős szőrösödés egyes nőknél jellemző lehet, a pattanások pedig tinédzser korban szinte minden fiatalt érintenek, így a betegség rejtve maradhat, amíg belső szervi panaszok nem jelentkeznek.

2016. jan. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!