Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van jogom haragudni emiatt a...

Van jogom haragudni emiatt a szüleimre? 20L

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Furcsa kérdést teszek most fel, 20 éves lány vagyok, de elmondhatatlanul fáj ez a dolog. Amióta az eszemet tudom, szőrös vagyok. Nem,nem kis szőke pihék,hanem erős,fekete és mindenhol. Már ovis koromban is szőrös volt a kezem-lábam, bár akkor még nem érdekelt,hiszen kicsi voltam. Általános iskolában már gyönyörű partyszemöldökkel rendelkeztem,az egész osztályban én voltam a legszőrösebb még a fiúk közül is. Iszonyatosan éreztem magam minden egyes tesiórán, vagy nyáron, amikor rövidnadrág és póló volt az elvárt viselet. A hajam is olyan drótszerű volt, göndörkés,de inkább hasonlított egy szénaboglyához.

Ezek miatt az önbizalmam a béka fenekét se közelítette meg, borzasztóan szégyelltem magam, és bajuszom is nőtt. Egy ideig anya vitt magával a kozmetikushoz szőkíttetni a bajszom, dehát attól még ott volt, és sárgán világított.

Osztálykirándulások, táncórák, strandolások mind hatalmas traumákat okoztak nekem.

Ezután megismerkedtem a borotvával, 11 éves lehettem körülbelül, és mindenhol elkezdtem borotválni magamat, miközben utáltam az egész testemet.

Rengeteget csúfoltak, Chewbacca, vegyél borotvát, borotváld már le a karod, szőrösebb mint egy férfinak, neked bajszod van? kijelentésekkel.

Középsuliban a szőr annyira nem érdekelt, mivel rengetegszer borotváltam magam. Ekkor jöttek elő a pattanások. Hatalmas, hetekig tartó undormányok. A hátam tiszta pattanás volt. Ordítani tudtam volna a fájdalomtól,amikor az iskolatáska nyomta a vállaim... hihetetlen fájdalmaim voltak, önbizalmam szintén nulla volt ekkor is.


Most 20 évesen lett egy komoly kapcsolatom, (előtte is voltak barátaim, de azok még komolytalanok voltak).

Mivel óvszert egyikünk sem szeretett használni, ezért fogamzásgátló tabletta mellett döntöttünk, volt pár utam vele a nőgyógyászhoz. Mivel látta az orvos hogy pattanásos vagyok, elküldött vérvételre, és Uh-ra, kiderült hogy PCO-s vagyok.


És itt jön maga a kérdés. Hogy nem vittek el a szüleim egyszer sem orvoshoz? Látták,hogy tiszta szőr vagyok, látták hogy 20 éven keresztül bőgtem egy csomót, hogy hogy nézek ki, hogy nincs emiatt önbizalmam, hogy nem merek strandra menni, hogy mennyi fájdalmam van.

Akit nem érint ez a probléma, talán meg sem tudja érteni, hiszen "az csak szőr,nem nagy ügy, gyantázd le" hozzáállása van sok embernek. De higgyétek el,hogy borzasztó ezt átélni.

Egyszerűen nem értem,hogy hogy volt képes a saját apám is ezzel csúfolni évekig? Mit tehettem volna, 7-8 évesen állítsak be az orvoshoz,hogy szőrös vagyok?! Ez nem az anyám dolga lett volna, hogy kézen fog és elindulunk valamilyen irányba,hogy legalább megtudjuk mi a bajom?


2016. jan. 7. 21:26
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Pontosan tudom, miken mentél keresztül, majdnem mintha csak az én történetemet írtad volna le. Gyerekkoromtól fogva nagyon szőrös voltam, vagyok (csak már tudom, mit hogy kell szőrteleníteni), 24 éves vagyok, de kimenni a strandra is 1 napos készülődést jelent, hogy a szőrtelenítést elvégezzem (még az orromon is van! nem beszélve a hasról és a hátról)... mégis, voltam többször nőgyógyásznál, de nem derült ki semmilyen ok. Nincs PCOS-em, nem vagyok hormonzavaros, pedig 24 évesen még mindig a pattanásokkal küzdök. Abban viszont igazad van, hogy a szüleid lehettek volna figyelmesebbek és elvihettek volna orvoshoz, velem is meg kellett volna tenniük, nem tették, inkább csak anyám cikizett folyton, hogy bajszom van meg hasonlók. Én is neheztelek rájuk ezek miatt, sosem lesz (bár sok minden más miatt sem) olyan a kapcsolatom velük, mint amilyennek egy szülő-lány viszonynak lennie kell. Nyugodtan neheztelhetsz rájuk, idővel majd enyhül a haragod és megtanulod kezelni ezt a betegséget is.
2016. jan. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
91%
Annyit még kifelejtettem, hogy bennem is örök rossz emlék marad, mikor annak idején, 12-3 éves koromban a villamoson két srác állandóan huszárnak meg szőrösnek csúfolt mindenki füle hallatára. Idővel pedig más ostoba gyerekek is átvették a gúnyneveket és ők is elkezdték. Ilyen traumákon nem tudom, túlteszi-e az ember magát valaha is. Engem mondjuk az a tudat nyugtat, hogy leszőrtelenítve, alakra, kinézetre verem a legtöbb nő társamat ebben a korban, ennyi hiba meg talán még belefér.
2016. jan. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Minden jogod meg van rá, hogy haragudj. Elméletileg a szülőknek az a dolguk, hogy megvédjenek. Ennyi bántást elviselni és még az apukád részéről is.. Lehet, hogy valójában ez a probléma a legkisebb. Ahol ennyire nem figyelnek a gyermekre, ott általában több probléma is van. Sajnálom.
2016. jan. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!