Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet csinálni ilyen...

Mit lehet csinálni ilyen szülőkkel? Nem normális a reakciójuk, ugye? 17/L

Figyelt kérdés

Sziasztok!


17 éves leszbikus lány vagyok, egy éve van barátnőm. Nagyjából egy hónapja elmondtam a szüleimnek, mi a helyzet, azóta másképp néznek rám, folyton templomba rángatnak, azt akarják, hogy menjek el gyónni (nagyon mélyen vallásosak), és folyton azt mondogatják (szerintem már inkább maguknak), hogy ne aggódjak, mert ha eleget imádkozom, elmúlik.

Még mindig nem múlt el (mily meglepő), ezért most kitalálták, hogy szakemberhez kell járnom, aki meggyógyít, és bár próbálják tiltani, hogy találkozzak a barátnőmmel, egy iskolába járunk, ezért ez nem sikerült.


Eleinte komikus volt, de egyre rosszabb lesz, mit tehetnék? Mit mondjak nekik, ha már gyakorlatilag mindent próbáltam? Hajthatatlanok.

(én már egy ideje nem is vagyok vallásos, ezt még nem mertem elmondani nekik)

Májusban leszek tizennyolc, de a költözésen kívül esetleg valami más megoldás? Voltak mások ilyen helyzetben?


Tudom, hogy ez tényleg elég nevetségesnek hangzik, de megelőzve minden ilyen kommentet, higgyétek el, sajnos nem kamu. Ma sokalltam be, mert egyszerűen nem értik meg, hogy ez nem egy betegség.



2016. jan. 17. 16:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
14%

miert nem vagy normalis? nezzuk csak. kezdjuk ott, hogy az emberek mindig ki akarnak tunni a tomegbol, hogy ok mennyire kulonbozoek, ertekesek, EGYEDIEK ( vagyis nem a normalishoz tartoznak), aztan ha valaki azt mondja, nem normalisak, megsertodnek...... ugye? :)

aztan: miota lenne normalis, hogy ket no / ket ffi van egyutt, a NORMALIS ffi / no felallas helyett ? ez lenne a normalis, hogy azonos nemuek vannak egyutt? mert ha ez lenne a normalis, akkor mar kihalt volna az emberiseg.

sokadreszt: szerencsetlen szuleidnek sem volt az alma, hogy a kislanyuk, a p-naert van oda, ami NEM NORMALIS. ok is ugy kepzeltek el, ahogy a tobbi szulo. a gyerekuk felno, csaladot alapit , stb. ezzel ellentetben, te odaraktad nekik a tenyt, hogy te bizony leszbikus vagy, tessek elfogadni. nem megy?? nahat. akkor kedves szuleim ti bizony nem vagytok normalisak.

................ idiota.

2016. jan. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
66%
Na takarodj innen te homofób patkány
2016. jan. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
61%

"Most azon gondolkodunk (még a barátnőm szülei is), hogy beszervezünk egy harmadik személyt"


De nem segítene, ha a szüleiddel összebarátkoznának és a szüleidre jó hatással lennének?...

Esetleg első körben meghívnák a szüleidet magukhoz Veled együtt egy közös családi ismerkedésre?...

2016. jan. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Nevetséges vagy, mondtam én, hogy a te fajtád a kedvencem :D fogj kezet anyámékkal. Remélem, egyszer kerülsz olyan helyzetbe, hogy a fiad/lányod homoszexuális lesz.


Tehát szerinted azért szeretem a barátnőmet, mert egyedi akarok lenni, ez megintcsak röhejes. Van párod? Szereted őt? Gondolom, igen. Nos, ugyanezt érzem én is, csak tudod, én egy azonos nemű iránt. Love is love, tudod, Facebookon volt hashtag, amikor Amerikában elfogadták a melegházasságot.

Miért akarnék ezzel kitűnni, mikor látod, hogy még a saját szüleim is csak alázni tudnak érte? Szerinted bevállalnám, ha nem lennék valóban leszbikus? Hát nem.


Jaj, ugyan már, ezen már nagyon régen túl vagyunk! A középkorban is voltak melegek. Ha tanultál törtit, tudod azt is, hogy a görögöknél meg teljesen természetes volt az azonos nemű szerető, ők csak élvezték az életet.

Sőt, segítek: még az állatok közt is vannak homoszexuális egyedek.

Különben meg egy férfi-nő felállásban is rengetegen vannak, akik nem akarnak gyereket (köztük én sem), nem alapítanak családot, tehát ez az érvelésed megbukott.

2016. jan. 17. 17:36
 15/21 A kérdező kommentje:
17:33, köszönöm! Lehet, hogy segítene, viszont abban sem vagyok biztos, egyáltalán hajlandóak lennének-e találkozni egy ilyen "abnormális" szüleivel, mert "ki tudja, mit csináltak a gyerekkel, hogy ilyen beteg lett", és "ahelyett, hogy csinálnának valamit, még el is fogadják".
2016. jan. 17. 17:38
 16/21 anonim ***** válasza:
17%
sajnos nem csak leszbikus, de ostoba is vagy. :( mar duplan sajnalom a szuleid.
2016. jan. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Én is nagyon sajnálom azokat, akik a közeledben élnek :( add át nekik, hogy részvétem!

ostoba homofób. Semmivel sem vagyunk másabbak nálad, ha látnál az utcán, meg nem mondanád, hogy "más" vagyok.

2016. jan. 17. 17:43
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Az Imák Bobbyért tényleg jó film. Ebben a helyzetben pont tökéletes lenne.

Előttem már leírták,hogy miről is szól,de tényleg én is javasolni tudom. Igaz hogy abban a filmben egy fiúró van szó,de ott is az van hogy megakarják gyógyítani. :(

Nézzétek meg együtt és mond meg hogy veled is megtörténnhet ez ha ennyire gyógyítani akarnak.



De ott van még Fischer Eszter: Meleg a gyerekem?! című könyve is.

2016. jan. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy túlerőben vannak, de esetleg számítana, ha sokat mondogatnád nekik, hogy forduljanak szakemberhez, amiért ennyire képtelenek elfogadni, hogy leszbikus vagy.

A lelki egészség az, hogy kibírjuk saját magunkat és másokat (Popper Péter). Hát ők nem bírnak ki másokat.

mindenféle felnőtt segítségét vedd igénybe, hogy beszéljenek a szüleid lelkére! Más rokonaid is vannak, akik segíthetnének?

2016. jan. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
47%

Kedves kérdező, én a helyedben megköszöntem volna, hogy nem normálisnak nevezett, mert ha szerinte ő a normális akkor én nem lennék az.

Amúgy 11-es, a kiscica elvitte az ékezeteket és a nagybetűket az eszeddel együtt?


A helyzetedhez nem tudok hozzászólni max. annyit, hogy mond el a szüleidnek, hogy az egyház nyit a melegek felé (bár ha vallásosak ezt tudják) és hozzál fel pár történelmi személyt akik melegek voltak. (Szapphó, Nagy Sándor).


Ui.: Sok kitartást, és sok boldogságot a barátnőddel.

2016. jan. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!