Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet csinálni ilyen...

Mit lehet csinálni ilyen szülőkkel? Nem normális a reakciójuk, ugye? 17/L

Figyelt kérdés

Sziasztok!


17 éves leszbikus lány vagyok, egy éve van barátnőm. Nagyjából egy hónapja elmondtam a szüleimnek, mi a helyzet, azóta másképp néznek rám, folyton templomba rángatnak, azt akarják, hogy menjek el gyónni (nagyon mélyen vallásosak), és folyton azt mondogatják (szerintem már inkább maguknak), hogy ne aggódjak, mert ha eleget imádkozom, elmúlik.

Még mindig nem múlt el (mily meglepő), ezért most kitalálták, hogy szakemberhez kell járnom, aki meggyógyít, és bár próbálják tiltani, hogy találkozzak a barátnőmmel, egy iskolába járunk, ezért ez nem sikerült.


Eleinte komikus volt, de egyre rosszabb lesz, mit tehetnék? Mit mondjak nekik, ha már gyakorlatilag mindent próbáltam? Hajthatatlanok.

(én már egy ideje nem is vagyok vallásos, ezt még nem mertem elmondani nekik)

Májusban leszek tizennyolc, de a költözésen kívül esetleg valami más megoldás? Voltak mások ilyen helyzetben?


Tudom, hogy ez tényleg elég nevetségesnek hangzik, de megelőzve minden ilyen kommentet, higgyétek el, sajnos nem kamu. Ma sokalltam be, mert egyszerűen nem értik meg, hogy ez nem egy betegség.



2016. jan. 17. 16:40
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
51%

...es ugy kepzeltek el, ahogy a tobbi szulo. a gyerekuk felno, csaladot alapit , stb - 11-es, a szülő NEM azért vállal gyereket, hogy az Ő álmát beteljesítse, hanem, hogy a SAJÁT életét élje.


Én hetero vagyok, mégsem akarok családot, sem szülni, hanem inkább utazgatok, stb. Apám is max.megjegyezheti, de le kéne már állnia róla, hogy ezt meg azt csinálod, mert én vagyok a szülőd. ÉS?!

Sajnos sok ember még mindig ott tart, hogy megszültelek, légy hálás - miért is, kérte a fs.z -, és az van, amit én mondok, vagy elmehetsz.

Hát, akkor el is megyek, de úgy, hogy többé nem látsz.


Kérdező: nem kell foglalkozni vele, én elmennék VELÜK pszichomókushoz, és megkérném, ugyan, mndja már el nekik, hogy nem beteg vagy, hanem veleszületett > ergó valamelyikük azért tehet róla, hozta azt a gént - hadd fogjanak padlót.

2016. jan. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!