Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vegyészmérnöknek tanulok....

Vegyészmérnöknek tanulok. Itthon készítek szappanokat és dezodorokat, ami a szüleim szerint őrültség, rendszeresen lehülyéznek. Komolyan ilyen nehéz élni hagyni?

Figyelt kérdés

vegyészmérnök bsc-n vagyok, msc-re gyógyszervegyész-mérnöknek szeretnék menni.nagyon érdekelnek a kozmetikumok, így egy ideje itthon készítek magamnak szappanokat(kézmosáshoz,intim tisztálkodáshoz és hajra is külön-külön). emellett a dezodoromat is magam csinálom, valamint fogkrémet és szájvizet is én készítek meg ajakápolót.+testápolót,kézkrémet.

amikor tehetem természetes alapanyagokat használok, semmi káros nincsen benne. a testápolókban vannak gyógyszertári összetevők is, de azok minden bolti krémben benne vannak .

egyedül a szappan készítés igényel némi figyelmet, de kémia gyakorlatokon ennél sokkal összetettebb feladatok vannak, úgyhogy ez se túl nehéz így.


az alapanyagokat és az eszközöket is én vásárolom. (összességében annyiba kerül, mint a bolti kész termékek) és mindig elpakolok magam után.


a szüleim mégis nagyon ez ellen vannak, rendszeresen tartanak nekem fejmosásokat és eléggé tiltakoznak,hogy ezeket itthon csináljam. mert nem bíznak benne,hogy tényleg jók amiket készítek. pl anya olvasta,hogy az illóolajok mennyire károsak, az agyra is negatív hatással vannak.. és hiába mondom,hogy én azeket nem használom, nem hiszenek nekem.

kevés illóolajat használok, de azok 100%-os tisztaságúak, amit anya mondott az tényleg igaz, de azok a gyenge minőségűekre igaz.

olyan is volt,hogy a szappanomat (ami még állt) kidobták,pedig tudták,hogy előtte csináltam, és pihennie kellett 4-5 hetet.. amíg suliban voltam kidobták.. szerintetek ez normális? mi bajuk lehet?


2016. jan. 18. 18:02
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudják hogy pontosan mit is csinálsz, nem értik ezért félnek. Ez természetes reakció tőlük, próbálj velük beszélni, mást úgysem csinálhatsz.. vagy megértik vagy nem. Emberi nyelven magyarázd el hogy pontosan mi is az amit te művelsz, ha jössz a kémiai blablával nem fogják érteni. Régen tanultak már kémiát :D csúnyán kifejezve magam, az ő szintjükhöz képest magyarázd a dolgokat. Ami neked egyértelmű dolog nekik lehet hogy kínai.. sőt :) sok sikert és jó kotyvaszgatást, kitartás ;)
2016. jan. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
94%
Ez most kb. olyan mintha a villanyszerelő fater megmondaná a gépészmérnök fiának, hogy amit CAD-ben tervezett az nem fogaskerék hajtás hanem eperpuding. Semmi értelme, nekik is látni kéne hogy te jobban értesz hozzá, elvégre az egyetemi tanulmányaid is jó alapot adnak hozzá. Az meg hogy nem hallgatnak meg nevetséges. Én a helyedben végigmennék a cuccaikon egy alkoholos filccel, és aláhúzgálnám azokat az alkotó elemeket amik károsak. Persze mikor megmutatnám már úgy hangzana hogy ezektől lehet megdögleni. "Nem hiszed? Szerinted mit tanítanak a vegyészmérnököknek, kovalens kötést?"
2016. jan. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

a nagyszüleim háziszappant vesznek évek óta az egyik barátjuktól. az állati zsiradékból készült. nekem az szárítja a kezemet, de pl a nagyszüleim azzal mosnak ruhát, kezet, hajat évtizedek óta. szóval nekik bevált. de nem ők főzik.

anyáéknak főleg az a bajuk, hogy én csinálom és félnek,hogy káros dolgokat öntök össze.

pedig tényleg odafigyelek rá miket használok, alapanyagokból a jó minőségűket veszem meg.

egy szappan kb 200 forintra jön ki. jó, boltban is ennyi körül van, de a bio szappanok, amik hasonló alapanyagokból vannak mint az enyém, azok a sokszorosába kerülnek.

és atiópiás ekcémás is vagyok.mióta én csinálom a kézkrémemet és a szappanomat azóta nem olyan csúnya, egészen vissza van húzódva. amíg drogériás cuccokat használtam, telente az egész könyököm és tenyerem lángvörös volt, valamint nagyon viszketett,feszült.

jó, nem tűnik el tőle, de tudok normális életet élni, nem kell társaságban dugdosni a kezemet és nyáron is hosszú felsőben járni.

mégse örülnek neki a szüleim, inkább hátráltatnak..

21L

2016. jan. 18. 19:15
 14/29 A kérdező kommentje:
hiába mondom,hogy a bolti termékekben mennyi káros anyag van, nem hiszik el, mert hogy akkor nem árulnák. :)
2016. jan. 18. 19:18
 15/29 anonim ***** válasza:
93%

Nem írtad, mivel foglalkoznak a szüleid, de a sejtésem az, hogy akármivel is, az a vegyészettől nagyon távol van. Szerintem félnek ettől a szakmától, ágazattól, azt hiszik, még kárt teszel magadban.

"anya olvasta,hogy az illóolajok mennyire károsak, az agyra is negatív hatással vannak" - És gondolja anyukád, hogy abban a szappanban, samponban, krémben, amit a boltban megvesz, nincs illóolaj? Ja, az színes, szagos, márkás, akármilyen csomagolásban van, ahhoz biztos több a bizalma.

Összefoglalva: nem ismerik azt, amit csinálsz, nyilván annyit sem tudnak a vegyészetről, mint te és félnek tőle. Talán ha meglesz a diplomád és szakember leszel, másképp állnak a témához. Ha meg elköltözöl tőlük, nem is fognak tudni beleszólni.

2016. jan. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
95%

Bocs, hosszan írtam a választ, később olvastam, hogy mi a véleménye a szüleidnek a bolti termékekről.


Az én anyám bezzeg hogy örült volna egy ilyen gyereknek, mert ő is vegyész végzettségű. Néha ő is kotyvasztott otthon ezt-azt. Lehet, hogy szerettünk veszélyesen élni, de nem paráztuk a házi cuccaitól. :)

2016. jan. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
90%
soha a büdös életbe nem értem meg,hogy ha valakinek van egy értelmes,jó tanuló,és e mellett kreatív gyereke akkor azt minek kell leszólni.Elhiszem,hogy egy tenyeres-talpas parasztember semmibe nem nézik a házi szappant (földműves őseim vannak mielőtt valaki nekem esik) de ezt akkor sem nyilvánítanám ki.
2016. jan. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

"mar ertem is miert nem irsz a privatokra. egy ostoba no vagy, aki csoda hogy egyetemre jart mer ilyen felfogassal az ezoteriasok kozott lenne a helyed. ha karos lenne a szappan akkor az EU betiltana. te csak maradj meg a fozesnel a fuszereket keverd a konyhaba, de a politika es a jogba ne szolj bele, a fakanal jobban all neked."



NEM kaptam egy privátot se tőled, se a másik kommentelőtől. valószínűleg már volt szerencsém más kérdésben a privát üzeneteitekre , ami szintén roppant értelmes volt..úgyhogy valószínűleg le volt tiltva tőletek érkező levél.

2016. jan. 18. 19:37
 19/29 anonim ***** válasza:
Az ilyen szülővel sok mindent nem tudsz tenni, egyelőre bírd ki, ha majd külön élsz, akkor nem tudnak beleszólni :)
2016. jan. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Mondd meg anyádnak, hogy elkezded el is adni őket, mert van rá kereslet. (Nem mellesleg, a nagyüzemi szappan anyud szerint hogyan és miből készül?) Nálunk melóban árulja az egyik csaj, nem én vagyok az egyetlen vásárlója.

Amúgy én pl szappanból csak ilyen házi fajtát használok.

2016. jan. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!