Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vegyészmérnöknek tanulok....

Vegyészmérnöknek tanulok. Itthon készítek szappanokat és dezodorokat, ami a szüleim szerint őrültség, rendszeresen lehülyéznek. Komolyan ilyen nehéz élni hagyni?

Figyelt kérdés

vegyészmérnök bsc-n vagyok, msc-re gyógyszervegyész-mérnöknek szeretnék menni.nagyon érdekelnek a kozmetikumok, így egy ideje itthon készítek magamnak szappanokat(kézmosáshoz,intim tisztálkodáshoz és hajra is külön-külön). emellett a dezodoromat is magam csinálom, valamint fogkrémet és szájvizet is én készítek meg ajakápolót.+testápolót,kézkrémet.

amikor tehetem természetes alapanyagokat használok, semmi káros nincsen benne. a testápolókban vannak gyógyszertári összetevők is, de azok minden bolti krémben benne vannak .

egyedül a szappan készítés igényel némi figyelmet, de kémia gyakorlatokon ennél sokkal összetettebb feladatok vannak, úgyhogy ez se túl nehéz így.


az alapanyagokat és az eszközöket is én vásárolom. (összességében annyiba kerül, mint a bolti kész termékek) és mindig elpakolok magam után.


a szüleim mégis nagyon ez ellen vannak, rendszeresen tartanak nekem fejmosásokat és eléggé tiltakoznak,hogy ezeket itthon csináljam. mert nem bíznak benne,hogy tényleg jók amiket készítek. pl anya olvasta,hogy az illóolajok mennyire károsak, az agyra is negatív hatással vannak.. és hiába mondom,hogy én azeket nem használom, nem hiszenek nekem.

kevés illóolajat használok, de azok 100%-os tisztaságúak, amit anya mondott az tényleg igaz, de azok a gyenge minőségűekre igaz.

olyan is volt,hogy a szappanomat (ami még állt) kidobták,pedig tudták,hogy előtte csináltam, és pihennie kellett 4-5 hetet.. amíg suliban voltam kidobták.. szerintetek ez normális? mi bajuk lehet?


2016. jan. 18. 18:02
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Bárki bármit mond, fantasztikus dolog, amit csinálsz, légy büszke rá :))) ez egy hobby, amit nem mindneki ért, sokan feleslegesnek tartják, mert nem értik, hogy itt az élvezetet az elkészítés jelenti, nem a végeredmény. Azért írom ezt, mert nekem is ez a hobbym, imádom nagyon. Párom nagyon támogat benne, de volt olyan ismerősöm, aki értetlenkedett, hogy miért is jó ez, készen meg lehet venni a boltban, összetevőket bármikor el lehet olvasni és ugyanennyi pénzért találok szép összetevőjű készítményeket. Hiába mondtam neki, hogy imádok keverni kavarni, az csak a jéghegy csúcsa, hogy egészen pontosan tudom, mi van benne és mennyi, meg kifejezetten az én bőrömre/hajamra készül... Hát ez van, nem mindenki érti.
2016. jan. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 pörölycápa ***** válasza:
92%

Az a bajuk, hogy nem értenek hozzá, és féltenek... és ha eddig nem értették meg, nem is hiszem hogy ezek után meg fogják. :( Tudom, nem lenne mitől félniük, és egyébként is, ha nem bíznak abban, hogy tényleg jók, akkor ők ne használják, te meg azt kensz magadra, amit szeretnél. Azzal sem lenne baj, ha eladásra is készítenél, még ha nem is ebből élnél meg, egy tök jó zsebpénzforrás lehet. :)

Aztán meg ha majd elköltözöl otthonról, senki nem fog beleszólni abba, hogy mit kotyvasztasz... :D


Egyébként meg én biokémiát tanulok, és nekem a nagyszüleim vannak teljesen kiakadva azon, hogy egyetemen baktériumokkal, meg rákos sejtekkel, meg genetikailag módosított élőlényekkel foglalkozok. De hát nálunk ők a tenyeres-talpas parasztemberek, úgysem értenék meg, inkább nem is mesélek nekik erről.

2016. jan. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Szintén hasonlót tanulok, elmondom mik lennének az én érveim. Először is, felhoznék általánosan ismert vegyszereket, amik veszélyesek és a suliban használva vannak, pl. metanol, kénsav. Ezeket biztonságosan alkalmazod, akkor nehogy már az illóolajokkal legyen gond. Következő pontként bemutatnám az általuk használt tusfüdő, sampon összetételét, elmondanám, melyik alkotórészt mire lehet és szokták még használni. Utoljára pedig részletesen kitérnék arra , hogy jóformán mindegyik kozmetikum tartalmat egy fragnace szócskával jelölt alkotóelemet. Ezek az illatanyagok nincsenek pontosan meghatározva, bármilyen, ahogy ő fogalmaz, agyra káros hatásúakat tartalmazhatnak. Ellenben te, tudod mit teszel bele, tisztában vagy mindennek a hatásával, míg a bolti termékeknél, ha akarnád sem tudnál erre rájönni.

Remélem majd belátják, hogy tudod mit csinálsz.

2016. jan. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha a bőrbetegségeid javultak az általad gyártott szappanoktól, az egyértelmű bizonyíték.


Ha ezt nem értik meg, csináld titokban, mikor nincsenek otthon.


És gondolj az értékesítésre, mert ha csak egy kicsit adnád olcsóbban, mint a bioboltok, ahol ezer forint 10 dkg bioszappan kb., akkor már élhetnél belőle. Nagyon nagy erre a kereslet.


Én is tanultam egyetemen, és mikor mutattam otthon a produktumot, anyám 100 ponton kötött bele, hogy az hogy rossz. (Neki fogalma se volt arról, amit tanultam.) De tudtam, hogy csak azért csinálja, mert ilyen. Azóta se múlik el alkalom, hogy ne vágnám ezt a fejéhez, ha úgy adódik, meg az összes többi hasonló megnyilvánulását is.


27N

2016. jan. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Ennyire intoleráns bandával csak addig szívnék egy levegőt, amíg feltétlenül muszáj.
2016. jan. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

köszi a hasznos válaszokat:)

amúgy egyértelműen azóta lett jobb a bőrbetegségem mióta nem használok bolti dolgokat a bőrömre. de ezt is letudták annyival, hogy pont most nőttem ki..:D tényleg ki lehet nőni ezt a betegséget, de már jó pár éve meg kellett volna történnie, hogyha kinőttem volna. na mind1

tényleg köszi a tanácsokat:)

2016. jan. 19. 20:10
 27/29 A kérdező kommentje:

amúgy tényleg jó üzlet lenne benne, de egyelőre nincsenek ilyen terveim. + folyamatosan tanulok én is a hibáimból.:)

amúgy a nátrium-hidroxidon kívül semmi "veszélyes" dolgot nem tartok itthon. de azzal már a gimiben is kísérleteztünk kémia fakton. most az egyetemen "durvább" dolgok vannak.

a köpenyemen , amit használok a laborban, az első évben nagy lyukak lettek.beletelt egy időbe, mire rájöttem mi okozta..de más is járt már így, ebből csak tanul az ember, kétszer nem követi el ugyanazt a hibát:)

2016. jan. 19. 20:18
 28/29 anonim ***** válasza:
Nekem olyan fura, hogy a szüleid még csak nem is hallottak róla sosem, hogy azért az, amit te csinálsz, az nem egy olyan megbotránkoztató dolog, sok ember készít házi kozmetikumokat hobbiból, el lehet sajátítani, és tök hasznos elfoglaltság. A munkahelyemen legalább öten foglalkoznak ezzel, pedig nem vegyészek, hanem pedagógusok meg pszichológusok :D Neked meg legalább tényleg van hozzá elméleti tudásod is, így még jobb. Később akár pénzt is kereshetsz vele, neked legalább a végzettséged meglesz hozzá, mert ugye elég szigorú feltételekhez kötik.
2016. jan. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
100%
Tök jó, hogy belevágtál. Én is vegyész vagyok. Mindig olvasgatok recepteket, meg nézem a természetes kozmetikumokat gyártók oldalait, de sosem próbáltam. Folytasd.
2016. febr. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!