Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy győzzem meg anyát hogy...

Hogy győzzem meg anyát hogy engedjen el Prágába? 14/L (többi lent)

Figyelt kérdés

14 éves vagyok apukámhoz utaznék látogatóba(már vagy 5 éve nem láttam),már nagyon rég tervezem és pont most van síszünet szóval suliból sem hiányoznék.Viszonylag jól beszélek angolul(külföldön jártam 1 évig angol suliba)és régebben gyakran töltöttem 3 órát vonatozással egyedül szóval azzal sem lenne baj.(ez az út 6 óra lenne)Pénzügyileg sem lenne sok 40 euró összesen az út oda-vissza.

Nem értem miért nem enged el már egy csomó dolgot mondtam, de légyszi ha bármi jó ötletetek van írjátok le!



2016. jan. 22. 21:40
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
42%

Beszéljétek meg az apuddal, hogy kijön érted az állomasra, más gond nem igazán lehet. Ha esetleg mégis, akkor dobj egy üzenet, én Prágában élek, szívesen segítek, ha esetleg nem jönnének össze a dolgok.

Angolul jóformán mindenki ért, azzal nem szokott baj lenni. Gyönyörű hely, remélem rászeded az anyukádat.

2016. jan. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
13%
Azért mert még egy kis csitri vagy. igaza van.
2016. jan. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

14 évesen egyedül repültem 1200 km-re.

Menj repülővel. Ennyi idősen egy vonatos út is bevállalható első osztályon.

2016. jan. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
42%

Igen, írj egy idegennek az interneten.

Vagy ez csak tesztkérdés, hogy ha elég hülye, hogy írjon, akkor hülye az úthoz is?


Engem nem érdekelne az az apa, aki magától sem jön. Nem érdekel, mennyit dolgozik.

2016. jan. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
35%
Azzal meggyőzhetnéd, ha lenne melletted egy felnőtt kísérő, egy gyerekekre vigyázó hivatásos. Javasold anyukádnak, hogy beszélje meg apukáddal, hogy felvesztek melléd egy "babysittert" rendes, megbízható ügynökségtől. Ezt mondjuk illene apukádnak fizetnie. Ezt ketten megbeszélik, és mihelyst átutalta apukád a pénzt anyukádnak, már intézhetitek is gardedámodat.
2016. jan. 23. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
53%

Tizenöt évesen helyjegy nélkül, egyedül teli vonaton, a táskámon ülve mentem el Brémába, meg vissza. Abszolút nem lehetetlen, az első osztály amúgy is csak hatalmas pénzlehúzás. Prágába tök jó vonat közlekedés van, simán ki lehet bírni. (A mai napig heti kétszer utazok hat órát a legalja osztályon, és teljesen tűrhető.)


Lehet, hogy az eddigi viselkedéseddel nem adtál arra okot, hogy elengedjenek. Mellesleg ha tizennégy évesen valami miatt elkeveredsz, vagy bármi módon a rendőrség igazoltat, akkor a szüleidet rendesen megvághatják, mert ennyi idősen nem szabadna egyedül külföldre utazni.

2016. jan. 23. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
84%

Timcccs!


Unaccompanied minor a szolgáltatás neve. A szulo/kísérő átadása a gyereket x reptéren, onnantól az erre kijelölt személy kíséri egészen a kapuig. A gépen a stewardess figyel rá, leszallaskor újabb hivatalos kísérő, aki gyereket csak annak adja át, akit az utazás előtt a szulo/kísérő kijelolt. Semmi köze a vonaton való utazáshoz

2016. jan. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
60%
De gondoljuk csak át! Az amit az utoldó javasolt, sokkal drágább mint a vonat. Mi van ha nem sikerül elintézni a pénztárcájuk miatt?
2016. jan. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó. Bocs
2016. jan. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
67%
Nem hiszem, hogy a vonatút a gond, inkább a kint töltött idő. Ha apuka dolgozik, napközben vélhetően nincs otthon, a gyerek egyedül császkálna a városban. 14 éves lányt én sem biztos, hogy nyugodt szívvel elengednék így, Prága valóban gyönyörű, de tele van kétes alakokkal, különösen az Óváros tér környékén - nemrégiben voltunk kint, sétálgattunk, nézelődtünk laza távolságban egymástól, a 15 éves gyerekemre 10 perc alatt hárman repültek rá, köztük olyan is, aki helyből droggal kínálta. Ott voltunk, láttuk, azonnal beavatkozunk, ha gáz van, de ha nincs, akihez forduljon, akkor mi van?
2016. jan. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!