Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Melyikünknek van igaza?...

Melyikünknek van igaza? Ahányan vagyunk mind máshogy látjuk a dolgokat.

Figyelt kérdés

17 éves koromtól dolgozom onnantól kezdve mindig raktam félre valamennyit már ami megmaradt, mert kellett kondira. 19 évesen lett komolyabb munkám, itt már 100-110et eltudok tenni/hónap. Ezen kívül, kigazdálkodom a kondit, 3 kisállatot, pár havonta ruhát.


Jelenleg 23 éves vagyok, úgy 30-33 éves koromra szeretnék egy jó állapotú kertes házat, mert vannak terveim amihez kell a porta, tehát a panellakás ilyen téren nem jó.

Anyu szerint jó dolog így elrakni a lóvét, csak kitartás kérdése, Apu viszont csak kinevet, azt mondja ne azért éljek hogy dolgozzak, hanem pont fordítva. Igen és itt jön hogy tegyem tönkre a későbbi éveimet, csak mert nem az lett amit akartam, nyilván Ő erre akar kitérni, mikor pár éves voltam, neki is volt melója külföldön csak hát fiatalon nem ilyeneken gondolkozott hogy építkezés, előre gondolkodás, hogy ma már csak felújítani kelljen meg javítgatni, hanem jó kocsi, drága cigi, pia, amikor meg már hazajött maradt a nagy autó, persze az itteni fizetése alacsonyabb volt kicsivel, de pont az történt hogy hónapról hónapra kijöttünk, mindig maradt 30-40e ft. Amit hirtelen kiadásra kellett fordítani, temetés stb.

Azt mondja hogy csináljam meg a jogsit, vegyek autót és ne legyek buta, a csajt villamossal fogom vinni haza?

Meg hogy a többi ilyen korú gyerek ennyi pénzért limuzinnal járna, mondom neki járjon, nyilván később lehet csak albérleteket fogja cserélgetni.

Persze én is akarok majd kocsit, motort, quad-ot ha már meglesz teremtve a lakhatás.

Én úgy gondolom fontosabbak a saját ügyeim, akivel megismerkedek majd később, elmondom mi a helyzet, ha tetszik neki akkor nem hagy ott, ha pedig igen akkor le van sz**va.

Különben is ma már rizikós a házasság is, éppen ezért a srácnak legyen mindene saját, a csajok meg jöhetnek mehetnek.



2016. febr. 24. 17:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Neked van igazad!
2016. febr. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem butaság azon gondolkodni, hogy kinek van igaza, a lényeg, hogy te mit szeretnél. Ha neked így jó, akkor miért kellene mások kedve szerint élni?


Viszont elgondolkodnék a dolgon, 30-33 éves korig otthon lakni és csak spórolni.. Most vagy fiatal ezeket az éveket soha nem kapod vissza már. Nem azt mondom, hogy szord a pánzt, de elég unalamas élet lehet állandóan otthon ülni és spórolni.

2016. febr. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

De nem CSAK spórol, hanem jól keres, ebből ruházkodik, hódol a hobbijának, sportol, állatai vannak.

Emellett még marad annyi, hogy félretegyen.

Azért ez nem egyenlő a puritán élettel, amikor valaki kenyéren meg vízen él.

2016. febr. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

alapvetően nem vagyok hitelt szorgalmazó ember.de ha összejön pár millió ft önerőd, akkor jobb lenne szerintem megvenni a házat hitelre és annak a törlesztőjét fizetni majd. mert ez nem túl jó kilátás,hogy 30-35 éves korodig otthon élnél. legalábbis nekem nem nagyon kéne ilyen pasi, de szerintem más nőnek sem.

amúgy a többi dolgot tekintve jól gondolkodsz, jó,hogy előre is tervezel. de mondom, ez elég necces hogy még otthon élnél vagy 10 évet.

a jogsi+kocsi ügy a te dolgod. ha nincsen szükséged rá, elvagy a tömegközlekedéssel is, akkor hagyd. de ha jobban megérné kocsival járnod, akkor tedd le a jogsit. kb 150ből már le lehet tenni. ha veszel még utána 300-400ért egy használt kocsit, akkor kb fél éves megtakarításodból kijönne. te tudod,hogy megéri -e.

2016. febr. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nagyjából helyeslem az életviteled, bár szerintem mire megteremted azokat a feltételeket, amikre vágysz, már csak ideiglenes állapotnak fogod tekinteni a párkapcsolatokat, és nem leszel képes bizalmi helyzetet teremteni egy nővel, elvégre ő csak egy kockázati tényezőként szerepel majd az életedben, aki az anyagi elképzeléseid útjába állhat.

Néha a "felépítem magam" típusú emberrel a legnehezebb az élet, mert neki a céljai mindennél előbbre valók, amikből soha nem fog tudni engedni, és soha nem lesz elégedett, amíg meg nem valósít mindent.. ami lehetetlen. Közben a család másodrendű lesz, ami a boldogtalanság előszobája. Nőcskék jönnek-mennek, ahogyan az évek is, de még akkor is a pénzt hajtod majd. Vállalkozó mentalitás.

Apukádra is hallgass, az életed élvezni kell, és a pénzt sem szabad a kapcsolatok elé helyezni. Ésszel kell élni.

2016. febr. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!