Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el otthon, hogy...

Hogy mondjam el otthon, hogy cigizek?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, és 2015 nyarán kezdtem el cigizni, mert minden ismerősöm is cigizett, és mindig megkínáltak. Cigire még kb 2-3x költöttem pénzt, mert mindig adtak. De nem folyamatosan dohányzom azóta, mert volt olyan hogy hetekig nem, aztán 1-2 szál. De mostanába suli után mindig elszívok 1-2 szálat (osztálytársak adják). Na és a lényeg: Voltam az egyik haveromnál, aki lazán cigizett otthon az annyjával, engem is megkínáltak (mielőtt valaki jönne nem, nem etnikumok, és nem is zúrős család, a fiú jó tanuló, versenyekre jár, normális családja van) és az annyjával cigiztem a teraszon.. Szóval elgondolkodtam azon, hogy talán el kéne itthon mondanom (apum nevel) Apám húgától tudom, hogy apum 14-15 évesen kezdte a cigizést, és 45 évesen szokott le egyik napról a másikra. Szóval ilyen szempontból szerintem megértené, viszont amikor szóba jött és mondtam hogy az osztályom nagy része cigizik, akkor mondta mert buták, meg honnan van pénzük rá, hogy veszik meg stb. Egyszóval nem tudom mit csináljak elmondjam-e neki, vagy ne mondjam el? Azon is gondolkodom, hogy lehívok pár haveromat hozzám hogy az udvaron gyújtsanak rá apám szeme láttára, és engem kínáljanak meg egy slukkal. Ti elmondanátok?

2016. febr. 28. 17:54
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Mindig másmilyen szívok.. Kék Pall Mall, fekete Benzon.. De Marbit is szoktam.. Amilyen adnak, de holnap fekete benzon dohányt veszek egyik barátommal.
2016. febr. 28. 22:03
 22/27 csoki66 válasza:
Bukj le direkt. Legegyszerűbb.
2016. febr. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Fater, anyu..., fejlődés ellenes, logikátlan idióta vagyok.
2016. febr. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Igyál inkább alkoholt, annak legalább van értelme mert feldob, de a cigizés... általában csak menőzésből csinálják, aztán rászoknak és úgy maradnak. Alkoholt ihatsz úgy otthon, hogy nem veszik észre, a ciginek viszont érzik a büdös füstszaga...
2016. febr. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
Elmondhatod. vállalnod kell a következményeket. Ez erős szituáció,mivel 15 éves vagy...De teljesen átérzem a helyzeted én is 15éves vagyok és hetente szívok pár szálat el,de nem mondtam el itthon sose mert anyukám nagyon érzékeny erre a témára. De mivel neked édesapád cigizett,hát...Talán megértené. Ha meg nem,akkor is kaphatsz egy kis verést,de legalább megtudnád hogy hogyan áll hozzá és akkor eszerint eldöntheted hogy lerakod-e a cigit vagy folytatod. Biztos nem fog megdícsérni de ha meg tudjátok beszélni...Vigyázz nagyon,beszélj szépen,állj elő: 'Apu,szeretnék elmondani neked valamit.' És lehetőleg jó kedvében próbáld közölni vele.:) Sok sikert!
2016. márc. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
15 évesen szerintem még nagyon fiatal vagy ahhoz hogy a szüliddel vagy a szüleid előtt cigizz. bár én is 15-16évesen kezdtem, kb 17 évesen tudta anyukám is, de otthon soha nem gyújtottam rá. apukámnak kb olyan 19 éves koromban mondtam el, és azóta is cigizek otthon, előttük. de ezt 15 évesen nem tolerálták volna. Ha mindenképp el akarod nekik mondani akkor inkább szóban, és ne úgy hogy előttük gyújtasz rá mert az nagyon kiverheti a biztosítékot. én se engedném a 15 éves gyerekemnek hogy otthon cigizzen.
2016. márc. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Varga Péte4 ***** válasza:

Én ötven éve cigizek. Nagy marha voltam, mikor én is 15 évesen, nagyjából hasonló okok miatt, mint Te, rászoktam.

Azóta többször próbáltam leszokni, volt úgy hogy 4 évig nem szívtam, mégis "visszaestem".

Úgy látom, még az elején vagy, most kéne abbahagyni.

Egy idő után a cigi nem élvezet, hanem szükséglet lesz, egyre nehezebb lesz abbahagyni. Aki netán ezért cikizne, az egy korlátolt bunkó, nem kell adni a véleményére.

2016. márc. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!