Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy a fiam a...

Normális, hogy a fiam a barátnőjét a tanulás elé helyezi?

Figyelt kérdés
15 éves, elsős gimmnazista a fiam. Lett neki egy barátnője, akivel egy iskolába jár, és az osztályfőnöke panaszkodott, mert az iskolában "nyalták falták" egymást. A házirendben pedig pedig bele van írva, hogy nem szabad ilyet csinálni, fiú és lány között kell lenni minimum 30cm távolásgnak. Ez így le van írva. Illetve elhozta a barátnőjét, és amikor bementem hozzájuk láttam, hogy az ágyba fekszenek és csókolóznak. Több remélem nem volt. Viszont ez a tanulás romlását fogja szerintem eredményezni. Egyébként nem régóta van neki, 1 hete..

2016. márc. 9. 15:51
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
31%
Azért az idegenként kezelés meg az ölében ül egész nap, és azt nézed, hogy másznak egymás szájába (mert az én két kollégám ilyen) közt van elég sok átmenet.
2016. márc. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
27%

Jézusom... ez most komoly, hogy ennyi ember szerint normális az iskolában meg a munkahelyen nyilvános pettinget nyomni? (Ugye senki nem képzeli azt, hogy két tizenéves csak egy cuki szájrapuszit nyomott egymásnak a szünetben...?)

Az egyik előzőre reagálva: nem elvárás, hogy egy pár idegenként viselkedjen egymással a munkahelyen, de az se normális, ha leállnak a folyosón smárolni. Nem lehet kibírni hazáig?

Én most komolyan elképedtem, hogy ennyi ember szerint ez alap meg normális, és mi az hogy nem...

Na megyek, elszívok egy cigit, nem bírom én ezt a stresszt. xD

2016. márc. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
76%
#31, ez tény... bár érdekes módon, én még 50 évesen sem szenvedek a sárga irigységtől, ha meglátok két tizenévest smárolni például a buszon... nem zavar, no, inkább örülök a boldog párnak. Zavarni az ordibáló meg balhézó párok szoktak.
2016. márc. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
86%
#32 "Az egyik előzőre reagálva: nem elvárás, hogy egy pár idegenként viselkedjen egymással a munkahelyen, de az se normális, ha leállnak a folyosón smárolni. Nem lehet kibírni hazáig? " - aha, ahol meg a szülők rontanak be kopogás nélkül a szobába??? (már csak hogy a kérdésnél maradjunk)
2016. márc. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%
Az én iskolámban senki sem fogja vissza magát, de mindenkinek van saját terme, így nem olyan feltűnő.
2016. márc. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
45%
ja, hogy az irigység, ha nem vagyok kíváncsi arra, mások mit művelnek egymással? ezt nem tudtam.
2016. márc. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
64%
#36, egyszerű, ha te nem vagy kíváncsi rá, akkor nem kell nézni, és kész. Én is ezt szoktam csinálni, ha valami olyan kerül az orrom elé, amire nem vagyok kíváncsi. Miért gondolod azt, hogy másoknak kellene alkalmazkodniuk a te elvárásaidhoz?
2016. márc. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
14%
A lány milyen tanuló?
2016. márc. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
97%

15 éves könyörgöm ..teljesen normális,hogy a csajokon jár az esze . És amikor a számítógép előtt ült,akkor is erről álmodozott ,hidd el ..és recskázott éjjel nappal .


A tanulás elhanyagolásán akkor érdemes gondolkozni,ha már megtörtént. Én is állandóan nyaltam faltam a csajomat 15 évesen,és ugyanúgy jó tanuló voltam mellette .


Ami még legalább annyira fontos,ha nem fontosabb,hogy vegyetek neki kotont és mondja el az apja,hogy kell használni megfelelően !! Tehát nem az utolsó percben felhúzni például.

2016. márc. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre nem tény, hogy a barátnőjét a tanulás elé helyezi, eddig kizárólag egy vétséget követtek el, és az a nyilvános enyelgés volt az iskolában. (A 30 cm távolság vicc, ezek szerint egy baráti kézfogás sem történhet, valamint különböző nemű testvérek sem ölelhetik meg egymást?)


A tinédzserkori párkapcsolatok néhány kivételtől eltekintve minden kamasz életének szerves részei, a fiatalok számos szükségletüket elégítik ki általuk. (És most nem - csak - a szexualitásról beszélek!)


Szerintem ilyenkor az a megoldás, hogy bátorítod a fiadat, elmondod neki, hogy bízol benne, valamint abban, hogy össze tudja egyeztetni a tanulást a barátnőzéssel. Szívből, őszintén mondd neki, hogy nagyot csalódnál, ha nem így lenne. Talán így motiváltabb lesz a tanulást illetően, és nem félelemből vagy utálatos kényszerből akar majd teljesíteni.

2016. márc. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!