Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 21. században van ilyen? A...

21. században van ilyen? A szülők a felnőtt gyereküknek megtiltják, hogy az legyen a barátja akit ő választ.

Figyelt kérdés
Én 27 éves vagyok. A barátommal 3 éve vagyunk együtt, de még csak együtt sem aludhattunk soha, mert a vallás szerint az bűn. Barátomat utálják, nem hozzám való szerintük. Állandó vita volt és van a szüleimmel miatta, nem rég emiatt szakítottunk is (barátom besokallt tőlük), 2 hónapot külön voltunk, de azóta titokban megint találkozgatunk. Mikor szóba hoztam, hogy mi lenne ha újra összejönnénk, azt mondták azt egyszerűen nem engedik meg. Azt se, hogy találkozzunk. Legutóbb autóval követtek, hogy hova megyek. Nonszensz az egész...A költözést fontolgatom, erre viszont azt mondták, hogy akkor haza többé nem engednek vissza. Normális dolog ez a mai világba ennyi idősen így viselkednek velem? Szerintük a mai világ erkölcstelen és csak azt akarják, hogy én normális legyek. Itt megjegyezném, hogy jó szakmám van, munkahelyem, nem csavargok és káros szenvedélyem sincs, úgymond minta "gyerek" vagyok.
2016. márc. 28. 10:59
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
90%

Ugyanezt a történetet olvastam tavalyi és tavaly előtti dátummal.... ha mindkettő ez a kérdező, akkor bukta az egész, minden évben ki fogja írni és nyugtatja magát, hogy igazam van, ez nem normális. Nem velem van a baj.

De ugyanúgy marad és 50 évesen látjuk majd kiírva ugyanezt a kérdést:

50 évesen normális, ha a szüleim nem akarják, hogy elköltözzek?

2016. márc. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:
Én most regisztráltam ide kb 2 hete.
2016. márc. 28. 13:44
 33/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell megmutatnod a válaszokat, és nem azért, mert úgysem hatná meg őket, hanem azért, mert ezzel megint tőlük várod a döntést, továbbra is azt jelzed, hogy fenntartanád ezt a függő kapcsolatot velük, csak hátha jobb lesz egy kicsit.

Tényleg menj el pszichológushoz, ha úgy érzed, nincs elég erőd kilépni ebből a szituból.

2016. márc. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
Akkor bocsi kérdező! Csak pont ugyanez a helyzet volt még két másik kérdésnél , de örülök, hogy nem te voltál, mert akkor még van esélyed:)
2016. márc. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:

mert a vallás szerint az bűn - a 21. szazadban nincs ilyan, csak azoknal akik az 1500-as evekben vannak agyilag.

Szerintük a mai világ erkölcstelen és csak azt akarják, hogy én normális legyek. egyiketek se normalis. ok mert turbokeresztenyek, te meg hagyod magad.

nagyon durvan kimostak az agyad ha eddig nem nyilt ki a csipad.

2016. márc. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kérdést kell nekik megmutatni kérdező, hanem neked megfogadni a tanácsokat!

Látod, mindenki egyet èrt. Olvasd el a belinket kèrdést is, ha nm te írtad, mert ugyanaz a sztori. Ugyanazok a válaszok.

Egyértelmű a helyzet!


Kívánom, hogy legyen erőd lépni!

Magadért!

2016. márc. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:
Nem hittem volna, hogy ilyen helyzetben más is van még rajtam kívül, köszi a linket! Azt gondoltam, ilyen ókori szinten, mint ahogy az én szüleim vélekednek a dolgokról, ez egyedülálló.
2016. márc. 28. 16:13
 38/44 anonim ***** válasza:
71%
Miért nem szeretik a barátodat? Úgy értem van valami amit szóvá tettek hogy nem tetszik nekik? Amíg otthon laksz soha nem fognak felnőttként kezelni... Ha elköltözől és látják hogy önálló vagy azonnal meg fog változni a hozzáállásuk! (Jó esetben) Én is így voltam, tapasztalatból beszélek :) Ha van munkád, esetleg a párodnak is akkor miért ne? Tudom először nehéz leválni a szülőkről de utána azt fogod mondani hogy jobb külön :)
2016. márc. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
40%

minek írod ki kéthetente? jó botránkoztatni a népet?

minden alkalommal leírják,hogy mi a megoldás. te mégsem teszel semmit. akkor meg is érdemled a sorsod.

ha lenne egy kis eszed,akkor összepakolnál, kivennél egy albit a barátoddal. a szüleidnek meg nyilván el kell mondani. ha nem értik meg és kitagadnak miatta, így jártak.

az nem szülő,aki a lassan harminc éves gyerekét úgy kezeli,mint hogyha egy 15 éves kamasz lenne. már rég nem vagy az. te felelsz a döntéseidért. ergo szerintem már nem a szülőket kéne okolni. másnak is vannak ilyen szülei. de ők összecsomagolnak már 18 évesen és nem hagyják,hogy tovább irányítsák az életüket.

mert nem normális, hogy nem engedik meg azt sem,hogy párod legyen. könyörgöm ennyi idősen már az lenne a normális,hogyha férjnél lennél, esetleg gyerekek is lennének. nem az,hogy otthon élsz a gyerekszobádban és úgy ugrasz ahogy a szüleid fütyülnek.

én is csodálkozom,hogy képes ezt a párod 3 évig eltűrni. ő sem lehet valami nagy fogás. de jobb mint a semmi, legalább kitart melletted. ne veszítsd el..

2016. márc. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%
Szüleid Jehova tanúi? Ha igen akkor tudom, hogy mit is jelent a kiközösítés. Biztos, hogy nagyon rossz ha a saját szülei nem ismerik meg az embert és soha többé nem számíthat rájuk, de ez a legrosszabb ami történhet? Vagy ennél is rosszabb így leélni egy életet ahogy most élsz? Ezt kérdezd meg magadtól és dönts. Vannak egyáltalán kapcsolataid a szektán kívül is? Ők is segíthetnek és ha kiszabadulsz onnan biztos lesz idővel egy-két barátod. Próbáld felépíteni a saját életedet minél hamarabb.
2016. márc. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!