Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 21. században van ilyen? A...

21. században van ilyen? A szülők a felnőtt gyereküknek megtiltják, hogy az legyen a barátja akit ő választ.

Figyelt kérdés
Én 27 éves vagyok. A barátommal 3 éve vagyunk együtt, de még csak együtt sem aludhattunk soha, mert a vallás szerint az bűn. Barátomat utálják, nem hozzám való szerintük. Állandó vita volt és van a szüleimmel miatta, nem rég emiatt szakítottunk is (barátom besokallt tőlük), 2 hónapot külön voltunk, de azóta titokban megint találkozgatunk. Mikor szóba hoztam, hogy mi lenne ha újra összejönnénk, azt mondták azt egyszerűen nem engedik meg. Azt se, hogy találkozzunk. Legutóbb autóval követtek, hogy hova megyek. Nonszensz az egész...A költözést fontolgatom, erre viszont azt mondták, hogy akkor haza többé nem engednek vissza. Normális dolog ez a mai világba ennyi idősen így viselkednek velem? Szerintük a mai világ erkölcstelen és csak azt akarják, hogy én normális legyek. Itt megjegyezném, hogy jó szakmám van, munkahelyem, nem csavargok és káros szenvedélyem sincs, úgymond minta "gyerek" vagyok.
2016. márc. 28. 10:59
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%

Pedig esetedben két lehetőség van:

1. maradsz, és rettenetes életed lesz, önálló akarat nélkül. Ha szerencséd van, korán elhaláloznak, ha nincs, talán 50 évesen elkezdheted a saját életedet élni, megkeseredve, magányosan, amíg fel nem kötöd magad.

2. lépsz, és a saját életed éled, te magad alakítod. Lehet, hogy lesznek zökkenők, az élet nem habostorta (hogy Virág elvtársat idézzem), de túl tudsz rajtuk jutni, mert mindez a TE döntéseidből fakad. Kicsit beárnyékolja majd, hogy a szüleid többé nem léteznek számodra, viszont lesz párod, akit te választasz, idővel talán családod, ha akarsz, és mindez bőven kompenzálja a szülők hiányát.


Te választasz, melyiket akarod.

2016. márc. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
39%
Már három éve együtt vagytok???? A legjobb ha elköltözöl és majd idővel megbékélnek. Állásod van, van hova menned, van szerelmed. Legkésőbb amikor unoka lesz megbékélnek.
2016. márc. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
100%
Meg fognak békélni. Tudod mikor? Mikor látják hogy nem tőlük függsz. Mikor látják hogy nincs beleszólásuk az életedbe. Mikor látják hogy az érzelmi zsarolásokra süket a füled. Pakolj és költözz! Ha nem engednek vissza mondd hogy nem is állt szándékodban hazaköltözni, de szereted őket és imádkozol értük( ha ez fontos nekik). Köszönöd hogy felneveltek, de boldog családot szeretnél, azzal akit szeretsz.
2016. márc. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
100%
Abban igazad van kérdező, hogy a szülő nevel, csak az már nagyon nem mindegy,hogy hogyan. Azt is megértem,hogy tiszteled, szereted őket,ez így természetes, de az mégsem járja,hogy ennyire rád erőltetik az akaratukat, a vallást, mindent. Be kellene látniuk, hogy egy bőven felnőtt nő vagy és a saját életed kellene élned. Egy normálisan működő szülő-gyermek kapcsolatban a szülők örülnek,ha a felnőtt lányuknak van udvarlója, tűkön ülnek,hogy mikor lesz már unoka, amiben tudják támogatják a gyermeküket és a párját. Mellesleg, ha a vallás szerint bűn egy párnak együtt aludnia, akkor már nem lesz férő hely a pokolban :) Már szinte mindenki bűnös.:) Én a helyedben lennék néznék valami olcsóbb albérletet, hogy minél több pénzt tudjak félretenni, és szépen elköltöznék, vagy egyedül vagy a barátoddal.
2016. márc. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
34%
Ha még ötször megkérdezed, akkor se fogunk tudni segíteni, csak te segíthetsz magadon azzal, hogy elköltözöl. Ne legyél már ennyire életképtelen. Fenyegetnek, hogy nem mehetsz hozzájuk látogatni? Hát én ilyen szülőkhöz nem is mennék.
2016. márc. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%

"Nem gondolom egyébként annak magam, de azzal szemben amit művelnek velem, attól még szeretem őket, és nem akarom elveszíteni őket" - kérdező, már bocsi, de mit szeretsz két ilyen zsarnokon? Vagy stockholm-szindrómád van?

[link]

2016. márc. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 Platypus ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Volt egy ismerősöm, akit hasonlóan nevelhettek, mint téged. A kezdeteket nem láttam, mert nagyapám korú volt, de a végét igen. Az egész életét az anyja irányítása alatt élte le. Nemhogy felesége, de barátai sem voltak, mert teljesen kisajátította a mama. Aztán a mama megöregedett és meghalt. Egész életében irányították, és az írányító nélkül meglett emberként nem volt képes semmit sem kezdeni az életével. Amikor én megismertem, egyedül élt az anyja házában, szó szerint tornyokban álló szemét között, jólfejlett mizantrópiával. Pár éve meghalt, napok után találták meg, mert a szomszéd kihívta a tűzoltókat valami gyanús füstoszlop miatt.


Ezzel valami olyasmit akarok mondani, hogy sehogyan sem tudod megúszni, hogy a saját lábadra állj. Minél tovább hagyod, hogy kisgyerekként irányítsanak, annál nehezebb lesz. A párkapcsolatba beleszólás csak egy tünete annak, hogy ők élik a te életedet. Az önállóságot, a felelősséget a saját életedért gyakorolni kell. Már így is vagy 10 év késésben vagy. Ha tovább húzod, végleg beleragadhatsz a tehetetlenségbe. És a szüleid egyszer mindenképpen magadra fognak hagyni, mert nem élnek örökké. A kérdés, hogy te még képes leszel-e addigra alkalmazkodni az önállósághoz. 27 évesen még van esélyed. 50 évesen már nem sok...

2016. márc. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
83%

Csak egy kis összegzés:

A képlet tökéletesen egyszerű. Mint már előttem leírták, nem olyan bonyolult a helyzet, mint ahogy most érzed.

Tökéletesen kiviláglik 2 út:

1. Elköltözöl és ezzel kockára teszed a (beteg) kapcsolatot a szüleiddel, viszont esélyt kapsz a boldog életre.

2. A szüleiddel maradsz még évekig és közben ezt a kérdést még kiírod 5x, húzod az időt amíg meg nem öregedsz. Nyomorult és kiábrándító életet fogsz leélni. Ebbe beletartozik az a jövő is, hogy találnak neked egy férjet. De attól még az uralmuk alatt leszel és haláluk után az általuk választott férjed uralma alatt.


Sajnos ez ennyire egyszerű. Te biztos, hogy órási érzelmi hullámvasúton ülsz emiatt, de választanod kell. Méghozzá sürgősen.

Ez nem tanács, ez tény, csak kivilágítottuk előtted az életed külső szemlélőként (ami mint tudjuk olykor sokkal tisztább képet ad).

Nagyon kíváncsi lennék, hogy eljutsz-e valaha a döntésig és a szüleid felmentésén túl tudsz-e lépni, hogy önmagad ura lehess, ne pedig egy érzelmi roncs.

Én mindenesetre szorítok.

2016. márc. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
Szerintem te a sok érzelmi zsarolást megszoktad, és mivel soha nem dönthettél félsz tőlük. Pszichológust javasolnék. Felnőtt ember vagy, összeköltözhetnél a pároddal, élhetnél boldogon,de te a zsaroló szüleidtől félsz. Kérdezted már tőlük,hogy milyen életet szántak neked? Azt hogy öregkorodig otthon élj velük vagy mit? Hiába ragaszkodsz hozzájuk, ők nem szeretnek,csak kisajátitanak. Szedd össze magad, mert ha így folytatod nem lesz társad,gyereked.
2016. márc. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Érzelmi hullámvasúton ülök. Lehet szükségem lenne szakemberre is. A kérdést azért írtam ki, hogy kívülállóként abból a kevésből amit leírtam, nektek mi a véleményetek. Meg kellene mutatnom nekik a válaszaitokat, de nem hatná meg őket úgysem.
2016. márc. 28. 13:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!