Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 21. században van ilyen? A...

21. században van ilyen? A szülők a felnőtt gyereküknek megtiltják, hogy az legyen a barátja akit ő választ.

Figyelt kérdés
Én 27 éves vagyok. A barátommal 3 éve vagyunk együtt, de még csak együtt sem aludhattunk soha, mert a vallás szerint az bűn. Barátomat utálják, nem hozzám való szerintük. Állandó vita volt és van a szüleimmel miatta, nem rég emiatt szakítottunk is (barátom besokallt tőlük), 2 hónapot külön voltunk, de azóta titokban megint találkozgatunk. Mikor szóba hoztam, hogy mi lenne ha újra összejönnénk, azt mondták azt egyszerűen nem engedik meg. Azt se, hogy találkozzunk. Legutóbb autóval követtek, hogy hova megyek. Nonszensz az egész...A költözést fontolgatom, erre viszont azt mondták, hogy akkor haza többé nem engednek vissza. Normális dolog ez a mai világba ennyi idősen így viselkednek velem? Szerintük a mai világ erkölcstelen és csak azt akarják, hogy én normális legyek. Itt megjegyezném, hogy jó szakmám van, munkahelyem, nem csavargok és káros szenvedélyem sincs, úgymond minta "gyerek" vagyok.
2016. márc. 28. 10:59
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:
Utolsó igazad van, félek a reakciótól és a fenyegetésektől.
2016. márc. 28. 11:32
 12/44 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ez az, hogy nem kellene félni ezektől, ha van munkahelyed, simán élhetnéd a saját életed, elmennél a barátoddal közösen egy albérletbe, ott ahogy tudnátok úgy gyűjtögetnétek a pénzeteket, később vennétek egy saját lakást, élhetnéd az életed, úgy, ahogy te akarod. Talán ez egy kicsit úgy hangzik, mintha azt írnám,hogy fordíts hátat a szüleidnek, de az sem megoldás,ha állandóan az ő utasításuk szerint élsz, a boldogságról meg álmodozni sem mersz. Az ilyen esetekről mindig Stephen King Carrie című műve jut eszembe.
2016. márc. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 acelsziv ***** válasza:
83%

Nőj fel és költözz el. Ha meg ugatnak miatta sz a rd le. A te életed. 27 évesen ideje volna már a saját lábadon állnod.

(Ha belegondolok, hogy ilyen idősen a párommal már a saját lakásunkban laktunk...)

Szerinted, ha ez így megy tovább akkor mi lesz a vége? Hol fosz találni olyat, aki nekedis és nekik is megfelelő? Mi lesz az életeddel? Egy kicsit élni is kellene amíg fiatalnak mondhatod magad. És a gyerek? Majd egy olyannak akarsz gyereket szülni akit időd sem volt megismerni, mert szorított a biológia?

Növessz gerincet és cselekedj.

2016. márc. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
100%
Úr Isten, ez nem semmi. Ne hagyd magad, felnőtt vagy. Költözz el..nem akarnak többé látni? Akkor így jártak, valószinű nagyon "szerethetik" a saját gyerekük ha be is tartják ezt...akkor meg? Menj és éld az életed.
2016. márc. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
33%
Nyilván a szülőket kell okolni,ha 27 évesen a 'gyerek" döntés,-és életképtelen...Én megfordítanám.A 21.században tényleg ennyi félresikerült,ostoba életképtelen felnőtt van?Normális,hogy,nem mernek szembeszállni a szülőkkel,kilépni a szoknya alól?Bezzeg ahhoz van elóg merszük,hogy idegenek szidják őket,és internetre is kiírják a hülyeségeiket.Költözz el,ne panaszkodj!
2016. márc. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Le kell győznöm a félelmeimet. Tudom, hogy senki nem lenne nekik elég jó hozzám, mindenkit kritizálnak, és valószínű, hogy vénlány maradnék, mert ezt egy férfi sem viselné el. Barátaim már mondták, hogy csodálkoznak, hogy a párom eddig kitartott mellettem ilyen körülmények között.
2016. márc. 28. 12:10
 17/44 anonim ***** válasza:
2016. márc. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
95%

Durva, hogy egy szülő mennyire meg tudja nyomorítani a gyerekét. A mai világban konkrétan te vagy az aki nem normális.

Elképesztő, hogy így kicsináltak téged, hogy 27 évesen rettegsz és feláldozod az életedet a szüleid kénye kedvére. Persze ez részben a te hibád is, hiszen nem 17 hanem 27 éves vagy. Magadba kell nézned és kitalálnod valamit az életedre, nincs mese, vagy ebben a gödörben fogod leélni az életedet és 60 évesen egyedül vagy egy rémes férj mellett fogsz ott sírni ahol senki se lát.

Egy másik életből sokkal könnyebb tanácsokat osztogatni, de az egyértelmű, hogy ez nem normális ami nálatok folyik és ezen egyedül CSAK TE változtathatsz. Helyetted senki nem teheti meg. TE választottad a szüleidet a barátod helyett (hisz ezért hagyott el). TE választottad a régi életet az új élet helyett. TE döntesz úgy, hogy engedsz a zsarolásnak. Lépned kell vagy itt fogsz ragadni egy életre.

(Sokat segítene, ha elmennél egy szakemberhez akivel meg tudod beszélni a félelmeidet, és hogy merre szeretnél előremozdulni)

2016. márc. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Mivel a szülő nevel, valószínű, hogy szerepet játszik abban, ha a gyereke felnőtt létére ahogy írtad "életképtelen" lesz. Nem gondolom egyébként annak magam, de azzal szemben amit művelnek velem, attól még szeretem őket, és nem akarom elveszíteni őket (és ugye a fenyegetés, hogy többé nem engednek látogatóba se haza, és ahogy ismerem őket ez így is lenne).
2016. márc. 28. 12:15
 20/44 A kérdező kommentje:
Ez a 15-ös hozzászólónak szólt.
2016. márc. 28. 12:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!