Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim nem hagynak békén,...

Szüleim nem hagynak békén, azt hiszik anorexiás vagyok. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Semmi mániám nincsen, csak lefogytam. Edzéssel, egészséges étkezéssel.

Ugyanilyen magas és vékony voltam 13 évesen is, (160 cm, 48 kg)

Olyan 2-3 éve direkt hízni akartam, mert zavart hogy kicsik a melleim. Nem nőttek szinte semmit, idővel pedig az kezdett el zavarni hogy olyan töttyedt-löttyedt a karom, lábam, fenekem meg narancsbőrös, ezért inkább erősíteni kezdtem. 55-56 kiló voltam körülbelül. Aztán valamiért megtetszett a karcsúság és letettem a cukros ételeket, gyakrabban tornáztam otthon és egészségesebben is ettem. Itt már fikáztak, hogy "na mi van diétázol" és anyám rakta elém a nagyobbnál nagyobb adagokat, sőt még csokikat is vett "csak úgy" és letette az asztalomra.

Ez már a téli szünet óta így volt, most olyan 50 kiló vagyok és minden nap beszólnak hogy egy járó-kelő csontváz vagyok meg hasonlók és ma reggel hallottam a szobámból apám arról panaszkodni hogy "semmit nem eszem" miközben tegnap az orra előtt mikróztam egy mélytányérból púposodó spaghettit amint valamiért épp üvöltözött velem.


Az öcsémet is kritizálták mikor elkezdett rendszeresen edzeni és egészségesen enni hogy ő biztos mániákus meg ilyenek.

Mindig azt hiszik hogy valaki beszólt nekünk és mi így akarunk kompenzálni, meg hogy félünk a hízástól.


Azt sem tudják szerintem mi az anorexia, de én biztos nem vagyok az, nem is tudnék az lenni. Így érzem most jól magam. Vékony vagyok de látszanak is az izmaim, nem lóg rajtam a bőr, az arcom sem pufi, de nem vagyok gyenge.

Mit tegyek hogy befejezzék a káromlást?

Járjak előttük bő pulcsikba?!



2016. márc. 30. 14:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
6%

160 cm 48 kg az pont jó! A szüleid hülyék!

Lehetséges, hogy ők vannak elhízva, és hogy erről eltereljék a figyelmet, másokat lekövéreznek? Ha ez a helyzet, te meg nyugodtan kövérezd le őket!

Én kissé sovány vagyok, nem szoktam senki tömegére megjegyzést tenni, amíg mások is békén hagynak nekem. Viszont volt már olyan, hogy egy rendesen elhízott ember beszólt, hogy milyen sovány vagyok. Én meg visszaszóltam neki, hogy ő meg fogyhatna egy kicsit. Olyan ideges lett, jó volt nézni. :D

2016. márc. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
14%

160/50-nel elég nehezen lehet valaki kórosan sovány, eleve itt nincs igazuk másoknak, de mivel nincs komoly (s a leírás szerint semmilyen) mentális és étkezési zavar, az anorexiához abszolút semmi köze a kérdezőnek (márpedig az kell hozzá, soványság pont nem, kövéren is lehet az ember anorexiás, persze ez elmúlik).


Edzeni és megszabadulni a feleslegtől jó dolog, csak így tovább! De sajna rengeteg embernél ilyen a család. Aki nem fogy semmit, csak izmot szed fel és tisztán étkezik, arra is keményen beszólnak néhol... De ha a pár kiló felesleggel rendelkező lány csinosodik, az főleg vörös posztó egyesek szemében. Meg is van ennek a lélegtani oka, több is, de ezt nem taglalom. Sajna kicsi az esély, hogy változtatni tudj rajta, de idővel bizonyára megunják valamelyest...


Az olyan véleményekkel sem kell törődni, hogy 160/60 lenne a jó. Nincs azzal baj, ha nincs különösebb felesleg, de fiúknak is komoly idő tud lenni, míg ennyire kigyúrják magukat, lányoknál pedig pláne, kevesen is akarnak ennyire kigyúrtak lenni, az a helyzet. 160/50 mellett is izmos, fitt, formás tud lenni egy nő, akkor is, ha nagy a melle... Nem kell hozzá nagy súly.

2016. márc. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
17%
(Most nem tudom, hogy a vörös posztó egyesek szemében egyértelműen hibás összemosás, a szálkát szokás emlegetni ilyenkor, vagy belefér... Na mindegy. A megértést nem zavarja.)
2016. márc. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

Eloszor is nem a kg a lenyeg. .. 58 kg vagyok tiszta izom . Probald ki az Insanity-t. Izmot szedsz magadra napi 20/30p. 2. Anyam is ezzel jott. H anorexia. Kozben pedig eszem csak nem a lisztes cukros xart.mutass nekik BMI erteket h a magassaghoz normal a kg-od.... a szulok mindig is sovanynak latnak :D naluk inkabb "ducinak" kell lenni..... nehez lesz veluk megertetni sajna... sok sikert.

20N

2016. márc. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Még az 55-56kg sem lenne sok a magasságodhoz. Én 151cm magassággal 50-52kg vagyok kb. nincs rajtam semmi fölösleg, már csak azért se, mert én fogyásra vagyok hajlamos, és kb. 3-4 évvel ezelőtt még 44-46kg voltam. A ruhaméretem 1 számot nőtt csak (vagyis már jó rám mondjuk a 34-es nadrág, és nem bő, szóval el lehet képzelni, milyen lehettem korábban...), most ezzel a testsúly-magasság aránnyal van jó alakom, és nem vagyok se sovány se kövér, zsírra nem tudok hízni, csak sporttal, izommal tudom ezt a szintet elérni, tartani.

Viszont pl. ha nagyon elkapok valami betegséget, akkor piszkosul gyorsan fogyok több kilót akár egy nap alatt is. Ezért jutott eszembe, hogy nálad ez nem állhat-e a háttérben. Szerintem a családod megijedt a több kiló súlycsökkenéstől, és ha iskolás vagy (írtad az iskolai szünidőt, az dolgozó felnőtteknél nincs, nem tudom, hány éves vagy), és nem vagy kimondottan kövér gyerek, semmi szükséged fogyásra, mert sokat árthat a fejlődő szervezetnek, ha nem indokolt, és a családod aggódhat, hogy valami baj lehet, ezért szólnak.

Nekem a sportolással növekedett a testsúlyom úgy, hogy én tényleg soványságból indultam.

2016. márc. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Te már csak tudod, mi a marhaság. Gondolom neked bonyolult..
2016. márc. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Adri,te vagy?
2016. márc. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
A te tested, azt csinálsz vele amit akarsz. Ha jól érzed magad így akkor minden oké :)
2016. márc. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
50%

A BMI önmagában csak egy szám. Aszerint én már nem is élek 40 kilóval :D


Ha anyukád nem nyugszik le, menj orvoshoz és kérj tőle egy papírt, amin igazolja, hogy nem vagy testképzavaros. Én ilyet vittem anno a gimis osztályfőnökömnek, aki folyton ezzel csesztetett (iskolaorvos adta). Vagy anyukáddal együtt menj az orvoshoz. Neki csak hinni fog.

2016. márc. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
29%

Lol, en amikor 50kg voltam egy kis malackanak ereztem magam oszinten, aztan lefogytam 38kg-ra, most 43 vagyok es igy sem vagyok sovany, pedig en is 160cm vagyok.. Szerintem egyaltalan nem vagy korosan vekony, ha igy tetszel magadnak akkor a szuleid kedveert ne hizz

21/L

2016. márc. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!