Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem hagynak békén?...

Miért nem hagynak békén? Hogyan lehet elmagyarázni, hogy nem vagyok anorexiás?

Figyelt kérdés
A szüleim,az edzőm,a barátaim ezt hajtogatják. Csak mert 2 hete nem igazán van étvágyam,de még így is eszem 700 kcal minimum. De akkoris elkezdik,hogy mennyit tornázok.(heti 2x tenisz,1x kosár,1x röpi,3x konditerem). A súlyom teljesen normális,talán még sok is.174cm/58-9kg. Fogyni sem akarok már sokat,4-5 kg-t. De egyszerűen nem értik meg,hogy nem vagyok anorexiás. Ma is csak azért ettem,hogy lássák,hogy eszem,hogy higyjék el. Ááááh. Nem vagyok beteg. Mit mondjak nekik? Kezd idegesítő lenni.
2011. szept. 7. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg teljesen jó a BMI-d, ideális a súlyod.

Te ebből akarsz fogyni 10%-ot, napi 700 kalóriával (durva koplalás), miközben keményen edzel.

Hidd el, nem véletlen, ha ők anorexiásnak gondolnak, te meg három soron belül háromszor írod le, hogy nem vagy beteg.

Kit akarsz meggyőzni, saját magad, vagy minket?

2011. szept. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem 700 kcallal akarok fogyni,de nincs étvágyam. Semmit sem kívánok. Nem vagyok beteg. Nem akarom magam meggyőzni,tudom. A környezetemben élő embereknek szeretném elmagyarázni.
2011. szept. 7. 19:29
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az anorexiarol irtam a szakdolgozatomat, tobb dolog is szembeotlo veled kapcsolatban:


"eszem min 700 kcal": akinek nincs etkezesi zavara, es nem dietazik, azt sem tudja, mennyit visz be naponta. A 700 pedig nagyon keves, es nem a levegobe beszelek, ez a szakmam.

"sulyom teljesen normalis" "csak 4-5 kg-ot fogyni": a te sulyodbol mar nem fogyni kene, inkabb hizni.

"ma is azert ettem, hogy lassak eszem": a legtobb anorexias latvany evo, vagyis direkt akkor esznek, mikor masok latjak, bizonyitekul.


Lehet, hogy nem vagy anroexias, de jo uton vagy fele. Testkep zavarod biztosan lehet, es eves zavarod is. Ena helyedben hallgatnek a jo szora, de a hozzatartozoid idegesitenek, nem ertenek meg, fordulj szakemberhez. Lehet egy jo kis beszelgetes errol mar segitene. Nem belekerulni az anorexiaba egyszerubb, mint kikerulni belole!

2011. szept. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

én csak annyit tudok, hogy 700kcal marha kevés, az éhezés a szervezet számára - tehát ha ráadásul intenzív mozgás mellett nem kívánsz többet, akkor ott abban már valami elég komoly baj van, hiszen a szervezetednek alapjáraton többre lenne szüksége, nem hogy ilyen aktív mozgás mellett. Tehát valami probláma mindenképp van, és erre valami megoldást mindenképp mielőbb találni kéne, mert ez az állapot így egészségtelen és káros.

Hogy a probléma pszichés vagy testi, ahhoz nem értek, de mindenképp érdemes mindkét lehetőséget megnézni (az előző hsz eléggé meggyőző érveket hozott fel amellett, hogy ennek pszichés okai lehetnek, érdemes lehet racionálisan végiggondolni).

2011. szept. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én diétázok, vagyis kcal-t számolok, és én eszek 1500-at...

Akkor gondolkozz 1 kicsit. (Ja, és én 67 kg vagyok.)

2011. szept. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!