Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 100. 000 forint zsebpénz 16...

100. 000 forint zsebpénz 16 éves gyereknek? Ezek normálisak?

Figyelt kérdés

Én nem is értem hogy jut ilyen valaki eszébe!! Ráadásul a lány ruháit meg egyéb dolgait még mindig a szülei fizetik! dísznek meg kap mellé 100 ezer forintot amit nem is költ semmire ha mégis akkor könyvekre! Normális az ilyen szülő??

Én egyáltalán nem adok zsebpénzt a gyerekemnek mert fölösleges. Ha mégis akkor 2-3 ezer forintot és szerintem ez a normális.

Nem is értem a gyereknek hogy van pofája elfogadni ha a szüleinek már nincs esze! Dolgozni meg persze nem dolgozik,én ennyi idősen bőven diákmunkáztam.



2016. ápr. 11. 21:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/86 anonim ***** válasza:
93%

Én meg azt nem értem, hogy miért van az, hogy az emberek mások szokásain annyit tudnak rugózni és annyira fel tudják húzni magukat, mintha nekik semmi más dolguk nem lenne... Mi a p*csa közöd van hozzá, hogy ki mennyit ad a saját gyerekének? Azt a pénzt te dolgoztad össze??? Az a gyerek a tiéd??? Nem. Akkor foglalkozz a saját gyerekeddel.

De azért arra kíváncsi lennék, hogy abban mi a felháborító, hogy egy 16 éves gyerek havi 100 ezer forintot nem fölösleges sz*rságokra költ el, hanem vesz pár könyvet néha?!

2016. ápr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/86 anonim ***** válasza:
89%
Miért ne, ha így sem szórja a pénzt. Én is sok mindenkit irigylek, de nem kell meglincselni, csak mert szerencsésebb mer lenni, mint te voltál.
2016. ápr. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/86 anonim ***** válasza:
92%

'Ráadásul a lány ruháit meg egyéb dolgait még mindig a szülei fizetik!'


16 évesen neked kik fizették a ruháidat meg az egyéb dolgaidat áruld már el kérlek? Feltételezem, hogy nem te, hanem a szüleid.


'Normális az ilyen szülő?? '


Igen.


'Én egyáltalán nem adok zsebpénzt a gyerekemnek mert fölösleges.'


Na viszont, az olyan szülő aki ezt így leírja és még büszke is rá, az a nem normális. Tőled egyáltalán, hogy nem vették még el a gyerekedet?


Azt tanácsolom inkább szállj magadba.

2016. ápr. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/86 anonim ***** válasza:
91%

1. Ha megtehetik, hogy ennyi zsebpénzt adjanak, feltételezem a milliót veri az összbevétel. Ha megtehetik, miért ne? Ha az egész család ilyen színvonalon él, miért spórolnának a saját gyerekükön?


2. Ha nem költené semmire a gyerekem ezt az összeget, hanem félretenné, nagyon örülnék. Azt jelentené, hogy meg tudja becsülni a pénz értékét, gyűjt valamire, vannak tervei


3. Ha könyveket vásárolna belőle, szintén nagyon örülnék, hiszen ez azt jelenti, hogy értelmes gyerek, szeret olvasni, van némi intellektuális/kulturális érdeklődése.


Szóval hol a gond?


Vagy ez ilyen dögöljön meg a szomszéd tehene is, mert neked diákmunkáznod kellett?

2016. ápr. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/86 anonim ***** válasza:
93%
Ritka irigy a kérdező, ez egyértelmű.
2016. ápr. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/86 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam hogy,ilyen sok komment lesz! Azon viszont megdöbbentem hogy szinte mindenki egyetért a gyerek szüleivel!

Annyi a közöm hogy náluk takarítok és látom mi megy ott! Ahelyett hogy mondjuk szegényeknek adnák a pénzt mások éheznek ők meg hihetetlen luxuskörülmények között élnek! Én sem hiszem hogy ebben az országban lehet gazdagnak lenni lopás nélkül. De ha már így van,tanítsák meg a gyereket arra hogy nem mindig fog ölébe hullani a pénz!

2016. ápr. 12. 20:04
 57/86 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, és ha ők valóban ilyen gazdagok, akkor szerinted az lenne a kötelességük, hogy az összes vagyonukat a szegényeknek adományozzák???? Amit ők megkerestek??

Elárulok egy titkot: nem csak maffiózó, lopó, csaló, drogáruló emberek tudnak megvagyonosodni, hanem azok is, akik nem azt nézik hogy más milyen vagyonos és fröcsög rájuk undorító irigy módra, hanem értelmet adnak az életüknek, és célokat tűznek ki maguk elé, amit iszonyat munkával meg is tudnak valósítani. És a sorsukat nem a kormányra bízza (mint mondjuk te, aki csak takarít, szintén rabszolga módon khm.. ahelyett hogy céljaid lennének..... nem lenézni akarlak, de olyan ostoba módon gondolkodsz, hogy az valami hihetetlen, holott örülhetnél h gazdagéknál takaríthatsz, ha már másra nem voltál képes).

2016. ápr. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/86 anonim ***** válasza:
83%
Már nem azért, de az a gyerek akinek adnak egy X összeg zsebpénzt -tökmindegy mennyit- és azt könyvekre költi illetve félre rakja nem hinném, hogy tanítani kéne, hogy nem mindig fog a pénz az ölébe hullani. Ugyanis az általad leírtak alapján kedves kérdező az illető gyerek ezzel teljesen tisztában van, hiszen nem elbulizza elissza, eldrogozza stb, hanem könyvekre költi meg félre rakja. Innentől kezdve tényleg nem értem a problémát. Amúgy tanulni sosem késő elkezdeni és akkor lehet, hogy neked is normális állásod lesz nem minimálbérért minden bántás nélkül.
2016. ápr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/86 anonim ***** válasza:
95%

Ha valahol takarítasz vagy besegítesz vagy valakinek a személyes asszisztense vagy a munkaköröd azt jelenti hogy BIZALMI KAPCSOLATBAN ÁLLSZ a munkaadóddal.

Semmien körülmények között nem adhatnál ki infót a munkaadódról és annak családjáról 3. személynek. Te mit csinálsz? Kiírod egy nagy látogatottságú online panelre hogy a családtól a saját lányuk mennyi zsebpénzt kap és az adott összeget hogyan osztja be. Szerinted ez rendben van?

H nálam dolgoznál ez azt jelentené hogy ÉN MEGBÍZNÉK BENNED MIVEL AZ OTTHONOMAT ÉS A SZEMÉLYES TEREMET ÁTENGEDEM NEKED HOGY OTT TAKARÍTS ÉS TEGYÉL VEGYÉL IGY BELELÁSS AZ ÉLETEMBE ÉS AZ ÉLETVITELEMBE. Te pedig nem csak kibeszélsz de megkérdőjelezed a döntésemet is.

Helyből kirugnálak ha elolvasnám és magamra ismernék!

2016. ápr. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/86 anonim ***** válasza:
92%
Nem értem ha 1.500 forint/óra órabérért is tudok találni takarító munkaerőt miért kellene 3.000 forint/órát fizetnem ha nem nyújtasz olyan kiemelkedőt amiért plusz munkadíj járna. Értem én hogy nehéz megemészteni hogy ha valakinek kimagaslóan jól megy miközben te annyit keresel mint a lány zsebpénze de sajnos ez a világ ilyen. Neked is törekedned kellett volna arra hogy legyen olyan állásod amivel magasabb színten élhetnél.
2016. ápr. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!