Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 100. 000 forint zsebpénz 16...

100. 000 forint zsebpénz 16 éves gyereknek? Ezek normálisak?

Figyelt kérdés

Én nem is értem hogy jut ilyen valaki eszébe!! Ráadásul a lány ruháit meg egyéb dolgait még mindig a szülei fizetik! dísznek meg kap mellé 100 ezer forintot amit nem is költ semmire ha mégis akkor könyvekre! Normális az ilyen szülő??

Én egyáltalán nem adok zsebpénzt a gyerekemnek mert fölösleges. Ha mégis akkor 2-3 ezer forintot és szerintem ez a normális.

Nem is értem a gyereknek hogy van pofája elfogadni ha a szüleinek már nincs esze! Dolgozni meg persze nem dolgozik,én ennyi idősen bőven diákmunkáztam.



2016. ápr. 11. 21:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/86 anonim ***** válasza:
15%

A dolog azért fájdalmas, mert azoknak a gyerekeknek, akiknek nem jut ennyi ezzel a gyerekkel kell majd versenyeznie az életben. Öt gólelőnyből indul a meccs és ő büszke lesz magára, hogy milyen jól boldogul és milyen nagyszerű lény, míg a másik gyerek meg azt fogja gondolni, hogy mennyire rossz, hisz semmire sem képes.


Ennyi köze, ami van hozzá.

2016. ápr. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/86 anonim ***** válasza:
79%

"Ennyi köze, ami van hozzá."


Akkor tenni kell azért, hogy a gyerek ne a csóróságba szülessen. Ahhoz gondolom már nincs köze, hogy esetleg képezze magát és továbblépjen a közmunkából.

2016. ápr. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/86 anonim ***** válasza:
85%
22:59 ne haragudj, de ne legyél már ilyen ostoba! Igenis vannak, akik teljesen tisztességesen, KEMÉNY MUNKÁVAL lettek gazdagok (többen, mint gondolnád!), nem tudhatjuk, a kérdéses lány szülei melyik táborba tartoznak.
2016. ápr. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/86 anonim ***** válasza:
17%
#22 akkor mondhatod ezt, ha te megcsináltad. ha te felküzdötted magad onnan lentről. ez így üres.
2016. ápr. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/86 anonim ***** válasza:
87%
21-es válaszadó igazad van, de mésincs igazad. Nem attól indul 5 gól előnnyel a gazdag szülők gyereke hogy 16 évesen 100 000 Ft zsebpénzt kap. Attól hogy most estleg csak 3-5 ezret kapna még ha felnőtt ésönálló életet kezd, előnnyel indulna hisz nem kell neki iskola melett dákmunkát végeznie, nem kell lakásra, kocsra gyűjtenie,legtöbb estben állást sem kell keresnie mert aztis készen kapja a családi vállakozásban vagy valamelyik baráti cégnél vagy egyszerűen olyan jó iskolákat végez külföldön hogy már állásajánlata van amkor végez. Igazad van, hatalmas előny, de attól hogy nekem az nem adatott meg még nem érzem kevesebbnek magam egy cseppet sem.az már régen rossz nevelés ha ettől pl. a te gyereked kevesebbnek, értéktelenebbnek érzi magát. Nem pénzben mérik a tudást, műveltságet, tájékozottságot, belső harmóniát. Ezért nem háborít fel, ha valaki már a tini gerekének sok pénzt ad,mert közöm semmi,nem az enymet adja. Több nem lesz tőle.
2016. ápr. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/86 anonim ***** válasza:
91%
#21, lényegében azt mondod, hogy a szülőknek törekedni kellene arra, hogy ne segítsék a gyerekük boldogulását. Te se gondolhatod ezt komolyan
2016. ápr. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/86 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ez kamu.


"Én egyáltalán nem adok zsebpénzt a gyerekemnek mert fölösleges."


Nálam ennél a mondatnál elszakadt a sztori. Ilyen hülye szülő nincs.

Ha netán igaz a kérdés, akkor már ne haragudj, de nem sok közöd van hozzá.

2016. ápr. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/86 anonim válasza:
59%
Az konkrét én 18 vagyok és havi 12 ezret kapok, de hogy őszinte legyek egyáltalán nem irigylem a fent említett lányt és persze örülök annak amit én kapok mert más lehet még ennyit se :)
2016. ápr. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/86 anonim ***** válasza:
73%

Crisopher!

Azért csak megjelent ennél a kérdésnél is a "mi adónkból.." sztori... Ki nem szarja le a te adódat?:D Úgy beszéltek róla te meg a fajtársaid, mintha valami világmegváltó dolgot vinnétek véghez. Régen is volt adó, most is van, ezután is lesz. Régen is volt szegényebb és gazdagabb, most is van, a jövőben is lesz. Te egy melós vagy. Neked az a dolgod, hogy elvégezd a neked kiadott munkát. Azért kapod a pénzt, igaz nem annyit mint aki a feladatod kiadja. Annyit akarsz? Semmi gond! Legyen magasabb iskolád, alapíts céget, vegyél fel magadnak alkalmazottakat és adj nekik egyenlő részesedést te becsület fehér lovagja. Szólj ha megvagy. :D

2016. ápr. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/86 anonim ***** válasza:
67%
kicsit álmodozól? nem gond csak ne éld bele magad túlságosan
2016. ápr. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!