Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 100. 000 forint zsebpénz 16...

100. 000 forint zsebpénz 16 éves gyereknek? Ezek normálisak?

Figyelt kérdés

Én nem is értem hogy jut ilyen valaki eszébe!! Ráadásul a lány ruháit meg egyéb dolgait még mindig a szülei fizetik! dísznek meg kap mellé 100 ezer forintot amit nem is költ semmire ha mégis akkor könyvekre! Normális az ilyen szülő??

Én egyáltalán nem adok zsebpénzt a gyerekemnek mert fölösleges. Ha mégis akkor 2-3 ezer forintot és szerintem ez a normális.

Nem is értem a gyereknek hogy van pofája elfogadni ha a szüleinek már nincs esze! Dolgozni meg persze nem dolgozik,én ennyi idősen bőven diákmunkáztam.



2016. ápr. 11. 21:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/86 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ebbe senkinek nincs beleszólása, az ő dolguk. Ha megtehetik akkor tegyék, nem tartozik senki másra. Ráadásul ezen bosszantod magad..Nincs jobb elfoglaltságod az este? :)
2016. ápr. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/86 anonim ***** válasza:
15%

100 ezer ft az ugy szamolom 300 euro, ennyit meg itt nemetorszagban sem adunk a gyereknek mint zsebpenz

nem ertem mi tortenik nalatok magyarorszagon :-(

2016. ápr. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/86 anonim ***** válasza:
89%
#12: Nyilván nem átlagos anyagi helyzetben vannak a gyerek szülei, mint te Németországban.
2016. ápr. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/86 acelsziv ***** válasza:
80%

1: Mi a franc közöd van hozzá?

2: Ki a retket érdekel, hogy te hol güröztél? Valszeg a gyerek szülei is güriztek, csak megtanultak bánni a pénzzel, hogy agyereknek már ne kelljen. Te meg inkább arra figyelj, hogy holnap árucsere a turiban. Le ne maradj.

2016. ápr. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/86 anonim ***** válasza:
94%
A normális azt jelenti, hogy átlagos, hétköznapi. Nem, a százezres zsebpénz nem átlagos. De mi a kérdésed? Egyébként nem ártana, ha adnál zsebpénzt a gyerekednek, mert akkor megtanulna bánni vele és lehet, hogy felnőve neki sem lesz akkora gigantikus pénzösszeg az a százezer.
2016. ápr. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/86 anonim válasza:
87%
belőled milyen öreglány lesz istenem....
2016. ápr. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/86 anonim válasza:
84%
Ha egyszer lesz gyerekem, és úgy állok hogy tudnék adni 100e ft ot a gyerekemnek akkor én is adnék.
2016. ápr. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/86 anonim ***** válasza:
91%
Tapasztalat: középiskolás koromban a kolesz lakotarsam is rengeteg pénzt kapott. Ott is volt 100ezer biztos. De ott azért nyilván kaját kell venni, fodrász stb. De azért a 100k igy is sok. De a gyerek így tanult meg nagyon jól spórolni és jól bánni a pénzel. Konkrétan aki kapott 10ezret. Az megvette hónap elején a legdragabb kaját. A gazdag srác meg a legolcsobbat annyi különbséggel hogy ő hónap végén is jól lakott. Míg a másiknak 0ftje volt. :) lehet egyén függő a dolog is. De mondjuk szerintem a nagyobb összeg nagyobb felelősség is ezért jobban oda figyelnek rá. Nyilván ha van az emberben ennyi.
2016. ápr. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/86 anonim ***** válasza:
85%

Ha megteheti a szülő miért ne adna?

Napi 3.000 forintra jön ki ami mondjuk 10 euró.

Nem olyan sok ha a családnak legalább 1.000.000 a havi jövdelme vagy afelett van.

2016. ápr. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/86 anonim ***** válasza:
12%

"Ha valaki 100e zsebpénzt ad, akkor nyilván nem olyan panelproli, mint te. Inkább egy gazdag család, ahol szintén meg kell tanulni gazdálkodni a gyereknek"

Aha, mert aki Magyarországon 100 000 forint zsebpénzt ad a gyereknek, az biztos tisztességes munkából gazdagodott meg, mi... Szerintem igen is van köze hozzá, mert aki itt gazdag, az a mi adóforintjainkból lett gazdag, a mi meglopásunkkal.

2016. ápr. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!