Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 100. 000 forint zsebpénz 16...

100. 000 forint zsebpénz 16 éves gyereknek? Ezek normálisak?

Figyelt kérdés

Én nem is értem hogy jut ilyen valaki eszébe!! Ráadásul a lány ruháit meg egyéb dolgait még mindig a szülei fizetik! dísznek meg kap mellé 100 ezer forintot amit nem is költ semmire ha mégis akkor könyvekre! Normális az ilyen szülő??

Én egyáltalán nem adok zsebpénzt a gyerekemnek mert fölösleges. Ha mégis akkor 2-3 ezer forintot és szerintem ez a normális.

Nem is értem a gyereknek hogy van pofája elfogadni ha a szüleinek már nincs esze! Dolgozni meg persze nem dolgozik,én ennyi idősen bőven diákmunkáztam.



2016. ápr. 11. 21:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/86 anonim ***** válasza:
62%

"dísznek meg kap mellé 100 ezer forintot amit nem is költ semmire ha mégis akkor könyvekre"

Najó, ez tényleg sok összeg, de komolyan, kiakadtál azon, hogy könyvekre költi? Ha ruhákra, akkor az a baj, ha cipőkre az, legalább ovlas! -.-


"Én egyáltalán nem adok zsebpénzt a gyerekemnek mert fölösleges"

Fölösleges, tényleg? Akkor, hogyan vesz magának ruhát, ahogy írtad, a szülők fizetik neki! Hát basszus, az oké ,hogyha tetszik neki egy ruha, azt Ő megveszi, de egyedül nem tudja eltartani magát! Egyébként, csodálkozol majd, ha a gyereked utcára kerül, mert 30 évesen nem tudta elkölteni felelősségteljesen a pénzét, mert ne mtanítottad rá.


"Ráadásul a lány ruháit meg egyéb dolgait még mindig a szülei fizetik"

Az előzőnél leírtam. És milyen egyéb dolgokat? Jaj, a szegény lánykának vesznek egy új cipőt, mert elszakadt a másik? Úristen, talán enni vettek neki! Igazi bűn!

2016. ápr. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/86 anonim ***** válasza:
97%

"Annyi a közöm hogy náluk takarítok és látom mi megy ott! Ahelyett hogy mondjuk szegényeknek adnák a pénzt mások éheznek ők meg hihetetlen luxuskörülmények között élnek! "


Mégis miért adnák másnak a tisztességesen megkeresett pénzüket?


Te kinek adnád a pénzed, a sarki csövesnek vagy a saját gyermekednek?!


Arról nem is beszélve, hogy nem tudhatod egyébként adakoznak-e vagy részt vesznek-e gyűjtéséken, önkénteskednek-e szabadidejükben.

2016. ápr. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/86 anonim válasza:
90%

Te is adakozd el nyugodtan a megkeresett pénzed egy részét! Miert ne tehetnéd? Nagyon rossz gondolat, hogy csak a gazdagoknak kell adakozniuk! Mármint azoknak, akiket te tartasz gazdagnak! Gondolj bele, a hajléktalan szerint te is gazdag vagy! Tehát a te gondolkodásmódod alapján te is köteles vagy adni neki! Ennyi!

És mindenki a legjobbat szeretné a gyerekének! Annyit ad, amennyit akar! Tehetősebb szinten teljesen normális ez az összeg!

Az, hogy te nem adsz a gyerekednek zsebpénzt, nagy melléfogás! Hogy fog szerinted megtalulni spórolni, gyűjteni, bánni a pénzzel? Ha lesz neki egy kevés majd elveri, mert azt sem fogja tudni hogyan kell gazdálkodni vele!

2016. ápr. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/86 anonim válasza:
94%
Gyerekek! Nem véletlenül takarít..
2016. ápr. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/86 acelsziv ***** válasza:
87%
micsoda egy pronyó némber vagy, kérdező...
2016. ápr. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/86 anonim ***** válasza:
82%

Már napok óta szemet szúrt a kérdés, de még most lett időm válaszolni.

Kérdező. Őszintén gondolkodj már el azon, hogy szerinted az a normális, hogy a 16 éves gyerek diákmunkázzon. Miért lenne ez a normális?Az a dolga,hogy tanuljon és vigye valamire.. Az iskola egy teljes munkaidőt is kitesz, emellett még vannak házifeladatok és tanulnivalók. Akinek nem muszáj, annak miért kéne dolgozni 16 évesen? Nem azt mondnom, nyári szünetben nem válik a kárára. De ne iskolaidőben..Nem akarok gonosz lenni, de lehet,hogyha neked sem kellett volna dolgoznod ennyi idősen, akkor te is magasabb iskolát tudtál volna végezni és nem kéne takarítanod piri pénzért.

Ez a baj a szegényebb, kevésbé tanult szülőkkel(nem minden esetben igaz!) de legtöbbször a saját gyereküknek sem biztosítják,hogy ki tudjon törni a szegénységből.. Pedig a szülők tudják a legjobban, hogy ez nem életforma..Legalább ha már neked nem volt jó, legalább a gyerekednek segítenél, hogy jobb élete legyen. Ez alatt azt értem, hogy ne kötelezd suli mellett diákmunkára és adj neki zsebpénzt. Mármint annyit, amennyiből tud is venni valamit.

"Én egyáltalán nem adok zsebpénzt a gyerekemnek mert fölösleges. Ha mégis akkor 2-3 ezer forintot és szerintem ez a normális. "

hogy lenne ez a normális? szerinted nem ég a lányod feje, amikor péntek délután hívják az osztálytársak fagyizni, vagy beülni a mekibe? dehogynem, mert nem tud menni, mert nincsen nála 500 forint sem, mert az anyja szerint ez a normális..

ezzel pont azt éred el,hogy amikor keresni fog a lányod, akkor nem fogja tudni kezelni, hanem hamar elveri majd, hiszen korábban sosem tudott költeni semmire..

nehogy már te nézd le a főnöködet, hogy a gyereke nem fogja tudni a pénz értékét..

ha csak könyvekre költ a lány, a többit félrerakja, akkor azzal mi a gond? nem veri el egy nap alatt.

szóval szerintem adhatnál zsebpénzt a gyerekednek. nem akarok összeget mondani, mert nyilván mindenki maga tudja. de ha csak heti 1000-et adsz neki, az is valami, ha hívják fagyizni már tud menni ő is. ennyi pénzt gondolom tudsz nélkülözni.



"Ahelyett hogy mondjuk szegényeknek adnák a pénzt mások éheznek ők meg hihetetlen luxuskörülmények között élnek!"

ezt meg jobb lett volna le sem írod.. a legtöbb ember úgy lesz gazdag,hogy nem vakargatja , hanem tesz érte..ez lehet egy kockázatos befektetés, vagy csak egy végzettség megszerzése.. bármi.. de tett érte, nem várta a csodát. ne sajnáld már tőlük a vagyonukat.. nem csak tisztességtelen úton lehet meggazdagodni.

nekem egyik ismerősöm mikrobiológus. havi 1 millát simán hazavisz, ezt mindenféle csalás és sikkasztás nélkül. tanult, majd a ranglétrán is felküzdötte magát.. nem értem miért kéne szétosztogatnia a fizetését, olyanoknak, akiknek annyi ambíciójuk nincsen, hogy legalább annyit keressenek,hogy ne éhezzenek.

2016. ápr. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/86 anonim ***** válasza:
94%

76# vagyok. azt még kihagytam, hogy a 100 ezer zsebpénz valóban kiemelkedően sok.

de gondolom,hogy belefér a családi költségvetésbe, nem hiányzik.

kevesebb irigykedést ajánlok! és ne rontsd el a lányod jövőjét, próbáld támogatni, hogy ő neki ne takarítania kelljen!

(mielőtt megköveznél, én gyári munkásként kezdtem.. ki lehet törni.)

2016. ápr. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/86 anonim ***** válasza:
26%
könyvekre költi 2016-ban? Még jó hogy nem őshüllőre...
2016. ápr. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/86 anonim ***** válasza:
72%

Nem sok a 100-ezer.

Ha megtehetnék a szüleim akkor ők is adnának annyit...

Gondold már végig,hogy egy 50 éves embernek mi öröme van a pénzébe? Maximum annyi hogy látja tőle a lányát boldognak lenni/anyagi biztonság..

Miért mégis mit kezdjenek a pénzel?Varjanak belőle egy takarót vagy mi?


18 éves vagyok.

Egy kajálás haverokkal 1000-1500 ft.

Fagyizás 200.

Hétvégi buli 3 ezertől indul helyben,nagyon szolidan.(sörözgetés)

1500 a belépő,a kaja amit este eszel 1000.Buszjegy esetleg 500-800 forint.

Szórakozóhely árak: 600 ft 0,5 dl jager.600 egy normláis borból 2 dl,Sör 350-400,whisky 500-700.

Szóval 5-8-10 ezernek egy hétvégi buliba is oda lehet verni,és amiket soroltam árakat azok még nem is egy nívósabb szórakozóhelyen vannak!


Elmegyek bevásárolni veszek 2l tejet meg egy kenyeret rögtön 900 ft.. Akkot mégis hogy gondolod hogy a 2-3 ezer forint elég?!?!


Ennyi erővel azt is mondhatnád,hogy miért van annak a vezérigazgatónak 32 millás r8-as Audija mikor nekem csak 300 ezres fiatom van?

Értelemszerű hogy a család bevételének VALAMENNYI százalékát teszi ki a gyerek zsebpénze.

Ha 3 emberre jut 80 ezer forint,és a gyereknek csak a 3%-a jut az nem normális.(Eleve nem normális hogy van az unióban olyan ország ahol 3 emberre jut 80 ezer..

Ha meg 3 emberre jut 1,5 millió forint(vállalkozók pl) akkor meg annak a 3%-a a gyerek zsebpénze.


Őszíntén,ha lenne pénzed te hagynád a gyereked nyomorogni?


Jelenleg egy fiatalnak aki még suliba jár(Gimi-szakiskola)

annak egy 20-25 ezer forint az ideális,abból tud magának venni ruhát,könyvet,+dolgokat pizza,fagyi,hétvégi buli.

Az,hogy ezt magyarországon a családok nagyrésze nem tudja megtenni az a nem normális.

Talán ha te is tanultál volna,vagy belekezdtél volna valamibe akkor neked is csak uzsonnapénz lenne az a 100-as amit odadobsz a gyereknek.

2016. ápr. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/86 anonim ***** válasza:
100%

"Gondold már végig,hogy egy 50 éves embernek mi öröme van a pénzébe? Maximum annyi hogy látja tőle a lányát boldognak lenni/anyagi biztonság..

Miért mégis mit kezdjenek a pénzel?Varjanak belőle egy takarót vagy mi?"


Írásod többi részével nagyjából egyetértek, uttsó, ez viszont nemcsak marhaság, hanem színtiszta önzés. Nem sok választ el az 50-től, és hidd el, el tudnám magamra költeni különösebb erőlködés nélkül a fizetésemet, pedig nem keresek keveset...50 évesen azért ne temess még el egy embert, jóanyám közel a 70-hez imád jönni-menni, fél éve vett magának egy autót (apámnak is van egy), öltözik, fodrászhoz, kozmetikushoz jár, szeret utazni, wellnessezni, mindig van valami terve a házzal, berendezéssel stb, stb, ugyan miből gondolod, hogy az életet csak 30 alatt lehet élvezni? :-)

2016. ápr. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!