Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim nem tudnak beletörődni...

Szüleim nem tudnak beletörődni abba, hogy elköltöztem. Mit mondhatnék nekik, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés
Már egy pár éve elköltöztem otthonról, eléggé messzire is, szóval csak ritkán tudom meglátogatni a családomat. Az első években megértettem, hogy nehéz nekik, hogy már nem vagyok ott, gondoltam, majd idővel megszokják, hogy már csak egyedül vannak otthon. De most így évek után még mindig azt szeretnék ha hazaköltöznék hozzájuk, mert hiányolnak és ez már olyan szintre kezd menni, hogy nagyon sajnálom őket, hogy elhagytam őket és kezd bűntudatom lenni. Édesapám nagyon szeret főzni, neki az a hobbija, hogy a családjának főz. Most ugyebár ők esznek munkában és ha otthon van, akkor nincs kinek főznie, és állandóan azt mondja, hogy hát ő főzött, de nincs kinek megennie és csak egyedül ül otthon egész nap. Tudom, hogy már felnőtt vagyok, a párommal élek együtt és ez így van rendjén, hogy a gyerek majd egyszer elköltözik, de ők ezt nem tudják megszokni, mivel tehetném ezt jobbá? Minden nap beszélek velük, de ez édeskevés nekik.

2016. máj. 14. 13:20
1 2
 11/17 Snorri ***** válasza:
83%
Én is nagyon nagyon szeretem a szüleimet, és megmondom őszintén, hogy nem is tudnék tőlük messze élni. Szerintem ez nem gond, nem tudom miért csak az a jó, ha valaki messzire költözik, és ritkán megy haza. Hozzánk a férjem szülei is közel laknak. És több unokatesóm is közel lakik a szüleihez, mert így jó nekik. Te nem tudnád sehogy megoldani, hogy közelebb költözz hozzájuk? Mert ha ez egyikőtöknek sem jó, akkor nem kell így csinálni.
2016. máj. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
75%
Én sem örülnék ha 1 évben 1 szer találna haza a gyerekem.Az élet rendje valóban az élik az életük.De nem mindegy az ország másik felébe,vagy a világ másik részére megy.Azért egy skyp meg telefon nem ugyan az,mint amikor ott van a közelébe a gyereke,az unokája.bachatja skypot meg bármit ha nem ölelheti magához nem részese az életének.Na de majd a azok a gyerekek is felnőnek,ugyan ugy elmennek élni az életük,és lám már átértékelődnek a dolgok még se olyan könnyű,van egy két gyerek aztán nincs egysem.Hiába mennek a papával szórakozni hiába mennek át férfiba vagy nőbe.valami hiányzik mindig,és a z a gyerekeik.Addig menjetek haza amig tehetitek,mert eljön az idő amikor ha akarnátok se mehetnétek mert nincs kihez.
2016. máj. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Hát, nyilván külföldre költözhettél.

Legalábbis azt sejtem.

Amúgy azt irtam volna, hogy menj le néhány hétvégén és kérd meg apudat, hogy főzzön rengeteget amit elvihetsz lefagyasztva (nyilván boldoggá tenné a tudat), de így nem írom.

Nem tudsz egy olyan családi házat megvenni esetleg, ahol öreg korukra hozzád költözhetnének és mindenki elfér?

2016. máj. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Pár ezer kilométerre lakom tőlük. Egy időben én is mondtam, hogy költöthetnek valahova közel hozzánk, de ők nagyon szeretnek beszélgetni, szomszéddal, elmennek üzletbe, étterembe és ott az emberekkel. De ha eljönnének hozzám, hát ott kivel társalogjanak, a nyelvet nem értik, nem beszélik és nem éreznek itt jól magukat. És ezt meg is értem. Gondolkoztunk a párommal, hogy majd talán egy pár év múlva közelebb költözünk, hogy legalább olyan 500 kilométeren belül legyünk, de az még messze van. Én elhiszem, hogy nehéz ezt megszokni, hogy eddig minden nap láttak, most meg évente 1 hétig. Csak szeretném egy kicsit jobbá tenni ezt nekik, mondjuk szeretik, ha küldök képeket, szóval mindig csinálok képeket, hogy azért láthassanak engem is meg a környéket.
2016. máj. 15. 09:17
 15/17 anonim ***** válasza:
Ha anyagilag megteheted, vegyél nekik valami wellnes hétvégére, vagy esetleg "csak" valami kirándulásra, kikapcsolódásra, kajálásra valami ajándék utalványt, bónuszbrigádon sok ilyen van pl :) az a lényeg, hogy vedd rá őket, mozduljanak ki valahova, ha a saját kapcsolatukat erősítik, és tényleg jól érzik magukat együtt, akkor mindent könnyebb lesz elviselniük, többek között a te hiányodat is.
2016. máj. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Járnak ők kirándulni, ha engedi az idejük.
2016. máj. 15. 14:48
 17/17 anonim ***** válasza:

Tanítsd meg nekik a Skypot, és annyiszor látnak szinte, ahányszor akarnak.

Talán megnyugszanak, ha részt vesznek az életedben és ha rendszeresen elérnek, talán végre megnyílnak és el merik mondani a gondjaikat is.

2016. máj. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!