Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy ki legyen festve a szobám?

Figyelt kérdés

10 éve nem volt kifestve a szobám, a falak találkozásánál szó szerint fekete a fal. A posztereket leszedtem róla, mert már nem volt kedvem nézegetni őket, ott ahol a ragasztó volt lejött a fal, most fehér csíkok virítanak rajta.

A festés ingyen lenne, mert apám legjobb barátja festő, soha nem kért még pénzt a festésért, csak a festéket kellene kifizetni, de azt is apám barátja venné meg, így jelentős kedvezménnyel jutnánk hozzá. Hozzáteszem, hogy amúgy se vagyunk szegények.

Apám hallani sem akar a festésről, mert ilyet szól, hogy anyám mérges lenne a kupiért, meg a macskák miatt 3 nap múlva ugyanolyan retkes lenne a fal. Nem tudtam, hogy a macskák a plafonon járnak... Igazágból arról van szó, hogy lusta kipakolni meg visszapakolni, mindig azt mondogatja, hogy jövőre.

Senkit nem merek már idehozni, lassan nem tudok mit kitalálni a barátnőimnek, hogy miért nem jöhetnek át. Kifizetném a festéket is, de egyszerűen mindig csak az a válasz, hogy majd és majd.



2016. máj. 15. 15:25
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
89%

Festeni nem nagy cucc, jó minőségű festék kell (mondjuk héra) egy ecset a szűkös helyekhez és egy teddy henger.


Ha anyud támogat akkor menjetek el egy bevásárlóközpontba, fogjatok pár üres dobozt (lidl, aldi könnyű szerezni) pakold össze a cuccaid és haverokkal vigyétek ki a bútorokat.

Bedobozolsz, egy nap, másnap reggel 7-kor felkelsz, 2 max 3 óra alatt kihordtok mindent és lehet festeni.

Egy nap alatt meglehet csinálni. Másnap este már csak vissza kell hordani a dolgokat.

2016. máj. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
86%
Hű, mennyi szuperhős van itt. Igenis a szülő kötelessége normális lakhatást biztosítani.
2016. máj. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
43%

32-es, jöhesz ezzel a dumával, de sok szülő kb. szrik rá.


Kérdező: kifogások helyett már RÉG megcsinálhattátok volna.

Képzeld, én is 50 kilós csajként húzgáltam a szekrényeket, meg a kanapét, mikor költöztünk, vagy újrafestettünk.


Összehívsz pár havert, megveszed a festéket, és 2-3 óra alatt kimázoljátok, nem ügy. A bútorok tologatásában segítenek, és ilyen időben - ventillátorral - gyorsan kiszárad.

2016. máj. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
Valamelyik nap, amikor nincs otthon apád ki tudod festeni magad is a szobádat. Megveszed a kellékeket, a bútorokat a szoba közepére tolod (nem kell kivinni a szobából), fóliával letakarod az egészet meg a padlót is. A széleinél ragasztószalaggal rögzíted, hogy ne csússzon el. Aztán már csak egy létra kell, a festék meg fesőhenger/ecset és hajrá! Először fehér festékkel kifested az egészet, az elfedi a foltokat. Arra jöhet a színes festék, egy vagy két rétegben, amennyire szükség van. Vagy fehérből több réteg, ha fehér falakat szeretnél. Egy nap alatt megvan az egész. Ha kora reggel/hajnalban kezded, egy nap alatt megvan az egész. Mire apád hazaér, már az utolsó réteg szárad, akkor már nem tud beleszólni. Ha megszáradt, leszeded a fóliát, a bútorokat visszatolod a helyére és kész. Én sem vagyok festő mégis a saját szobám én szoktam festeni, mert soha senki nem segít. Nálunk is ez megy, hogy halogatva van, majd ki lesz festve majd ki lesz festve... Aztán évek után meguntam és megcsináltam magamnak. Azóta mindig magam festek, ha kell. Nem nehéz csak fárasztó és hosszú ideig tart, főleg, ha nagy a szobád vagy több ablak, ajtó is van, amiket körbe kell festeni. A neten megtalálod, hogy mire kell odafigyelni szobafestésnél, először érdemes ezeket elolvasni. :)
2016. máj. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
Veszel pár üveg üdítőt meg pár doboz édességet és még a barátaid is átjönnek segíteni
2016. máj. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
27%

Csak nem írtad meg, hány éves vagy.

De ha már elmúltál 14, elég élhetetlen, elkényeztetett lehetsz!

Amiket írsz a szőnyegről meg a szekrényekről, meg arról, hogy "nem tudsz" festeni, mind-mind csak kifogás!

Pár nap alatt meglennél vele, ha összeszednéd magad, és nem arra várnál, hogy apád megrendelje és kifizesse és a festő megcsinálja!

(Szintén lányként rengeteget festettem már, szekrényeket emelgettem-tologattam, bútorlapot vágattam, barkácsoltam tartóállványt, átalakítottam szekrényt stb.) Nagyon kevés olyan dolog van, amivel egy átlagos tinédzser lány ne birkózna meg, ha akar - te nem akarsz, egyszerűbb lógatni a lábad és apádat hibáztatni.)


Amúgy:

- szobából mindent kipakolni (nekem 16 nm-es, fullra pakolt szoba esetén 1,5 nap volt)

- bútorokat elhúzni a szoba közepére, lefedni fóliával

- szőnyeget két oldalt feltekerni, letenni a fal 1m-es sávjában erős, többrétegű papírt (Ha adott fal kész, értelemszerűen a másik oldalt feltekerni)

- ha nem vagy ügyes, leragasztani a konnektorokat (bár ez szerintem időpocsékolás, könnyen ki lehet kerülni)

- kifesteni kb. 1 nap, annyi idő alatt meg is szárad

- visszapakolni 1-1,5 nap

KÉSZ - és még büszke is lehetsz magadra, hogy megcsináltad:))

2016. máj. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:
Hihetetlen, még mindig nem értitek, hogy meg se bírom mozdítani a szekrényeket... Minimum 2-3 ember kellene hozzá, apám meg nem enged ide senkit. Itthon volt szombaton, vasárnap és ma is, egész nap nézte a tv-t, pedig minden nap el lett neki mondva, hogy ki kell pakolni. Egyébként most is tv-t néz. Persze, ez a normális hozzáállás egy szülőtől, és mindenért én vagyok a hibás... Legközelebb, ha elromlik a villany, vagy csőtörés lesz, azt is nekem kell megcsinálni....
2016. máj. 16. 15:10
 38/44 anonim ***** válasza:
17%

Miért, ha akkor van csőtörés, amikor nincsenek otthon a szüleid, akkor végignézed, ahogy elfolyik egymás után a sok köbméter víz???

Vagy ha kimegy a villany, ülsz a sötétben?

LOL:)

2016. máj. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 A kérdező kommentje:
Ti vagytok a nagy lolok. Ez kb. ugyanolyan, mint hogy ha elvágom a kezemet, akkor varrjam össze magamnak...
2016. máj. 16. 15:58
 40/44 anonim ***** válasza:
28%

Hisztizhetsz még 4 oldalon keresztül, ha ennyire életképtelen vagy, üldögélj csak a "koszos" szobádban, míg apád elvan a tv előtt.

Nem hiszem, hogy mások 14 évesen is képesek egyedül megoldani, neked meg egy ágyat is derogál arrébb húzni. Bár lehet, hogy csak én voltam annyira h*lye, hogy egyedül rendezzem át a szobámat amikor eszembe jutott... Nekem is inkább itt kellett volna írnom, hogy mennyire gáz apám, hogy nem segít.

2016. máj. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!