Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Magára lehet hagyni egy 6.5...

Magára lehet hagyni egy 6.5 és egy 5 éves gyereket. Nyáron 3 hét hétköznapjain 1 órára?

Figyelt kérdés
Nyári szünetről lenne szó. Nincs kire bízni őket mind a ketten dolgozunk.Fél kettőtől fél háromig lennének egyedül 3 hétig. A feleségem azt mondja nem vagyok normális,hogy így akarom megoldani. Szerintem egy órára nem gáz. De mit tanácsoltok ti. Szerintetek is gáz.Ha sokan azt mondjátok akkor veszek fel addig egy segítőt aki vigyáz a srácokra. Köszi a válaszokat mindegy mit mondtok menni fog a zöld kéz.

2016. jún. 1. 18:41
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
36%

Attól függ, milyenek a gyerekek.

Engem pl ott lehetett volna hagyni, mert ilyen kis szabálykövető gyerek voltam, simán olvasgattam volna ez idő alatt.

Örökmozgókkal viszont lehet baj, bár ha ki tudtok alakítani biztonságos környezetet, akkor meg lehet csinálni.

2016. jún. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
48%
Te beteg vagy. Hámyszor volt a hírekben,hogy itthonhagyták a gyereket,felgyulladt a ház,meg kiesett az ablakon?
2016. jún. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
70%
Nem.
2016. jún. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
36%

A gyerekeket tudnak rola amugy? Ertik, hogy mi fog tortenni? Elfogadjak, vagy meg vannak inkabb ijedve? Mind a ketten biztonsagosan szobatisztak? Rosszcsontok, vagy szofogadoak? Neked kell ismerned a gyerekeidet.

De szerintem probaljatok ki ugy, hogy mind a ketten otthon vagytok. Jatszatok el, hogy el kell mennetek valahova, es magyarazzatok el a gyerekeknek, illetve csinaljatok nekik addig programot (akar rajzfilm vagy hasonlo), ami lefoglalja oket. Hagyjatok telefonszamot, hogy lehessen hivni benneteket a vonalasrol, ha akarmi baj tortenik. Aztan toltsetek el egy orat valahol a hazon kivul a kozelben. Meglatjatok, mukodik-e.

2016. jún. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem még kicsik hozzá! Én nem merném őket egyedül hagyni...
2016. jún. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
91%
Nem azért nem, mert nem lennének el egy óráig, hanem azért nem, mert még nem teljesen látják át a dolgok következményét. A lányom is tud telefonálni és 6 éves, mégsem merném egyedül hagyni, mert ki tudja mit hozna ki belőle egy vészhelyzet.
2016. jún. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
91%

Felelőtlenség lenne!

A kisfiam 5 és fél éves. Kint voltunk a konyhában és dörömbölést hallottunk. Kiderült, hogy a kisfiunk beszorult a fürdőszobába, amikor is mosdóba ment, mert rászorult az ajtó. Még így is kétségbe volt esve, hogy ott voltunk az ajtó másik felén, de képzeld el, ha teljesen egyedül van otthon!

Veszélyes! Bármi történhet, amit egy ilyen kicsi gyerek nem tud kezelni, nem tud mit kezdeni a helyzettel, és ha valami történne pont abban az 1 órában, valami tragédia, amit meg tudtál volna előzni, ha otthon vagy, akkor hogy nézel utána a tükörbe???

Nem egy tizenévesről van szó, aki esetleg jobban feltalálja magát, felelősségteljesebb, okosabb.

2016. jún. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
86%
A mai világban én már nem merném egyedül hagyni a gyerekeimet.
2016. jún. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:
Ismerem őket és ezért gondoltam rá. Köszönöm a válaszokat és nem nem vagyok beteg. Bár így vigyázna mindenki a gyerekére mint mi.Ez csak egy ötlet volt részemről.Azért dobok zöldet.
2016. jún. 1. 18:56
 10/49 anonim ***** válasza:
92%

Még idejében keresni kell egy jó babysittert.Vannak akik egy-egy órára is válalják.Én is szoktam hívni ha pl szülői értekezlet stb..van.

Én egyszer a 6 éves lányomat hagytam magára kb 8 percre.Lementem a házunk föltszintjén lévő pékségbe.

Legalább három hétig mesélte mindenkinek,hogy magára hagytam szerinte hosszú időre.

2016. jún. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!