Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Magára lehet hagyni egy 6.5...

Magára lehet hagyni egy 6.5 és egy 5 éves gyereket. Nyáron 3 hét hétköznapjain 1 órára?

Figyelt kérdés
Nyári szünetről lenne szó. Nincs kire bízni őket mind a ketten dolgozunk.Fél kettőtől fél háromig lennének egyedül 3 hétig. A feleségem azt mondja nem vagyok normális,hogy így akarom megoldani. Szerintem egy órára nem gáz. De mit tanácsoltok ti. Szerintetek is gáz.Ha sokan azt mondjátok akkor veszek fel addig egy segítőt aki vigyáz a srácokra. Köszi a válaszokat mindegy mit mondtok menni fog a zöld kéz.

2016. jún. 1. 18:41
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
84%
Lekötözve talán! :)
2016. jún. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
61%

Az az igazság, hogy ez nagyon gyerekfüggő. 6 évesen simán voltam egyedül otthon fél-egy órát úgy, hogy anyám mellettem ott hagyta a kétéves öcsémet a járókában is, ő pedig gyorsan bevásárolt. Soha nem volt baj, megaludt a számban a tej, tesóm is nyugodt gyerek volt, veszélyes helyekhez pedig nem férhettem hozzá. Ezzel szemben mondjuk unokaöcsém 7 éves, és nemhogy egyedül nem lehet hagyni, de az ember a szemét sem veheti le róla, annyira ön- és közveszélyes idióta...


Nincs esetleg egy szomszéd, nagyszülő, aki rájuk tudna nézni egyszer-kétszer ez alatt az egy óra alatt? Az olyan kompromisszumos megoldás lehetne.

2016. jún. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
90%
Inkább ne. Kicsik, és bármi történhet, amire nem tudnak megfelelően reagálni.
2016. jún. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:
Jó meggyőztettek intézek addig valakit.
2016. jún. 1. 18:58
 15/49 anonim ***** válasza:
69%
Engem simán otthon hagyhattak ennyi idősen 1-2 órára, apám mesélte hogy ő 3-6 éves kora közt egyedül volt otthon ameddig a szülők dolgoztak meg a testvérei suliban voltak. De egy mai gyerekek többségét 5 percre nem lehet magára hagyni, mert annyira életképtelenek.
2016. jún. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 A kérdező kommentje:
Tényleg papám 5 évesen liba pásztor volt.8 évesen már tehenekre vigyázott egyedül.
2016. jún. 1. 19:01
 17/49 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is nagyon kicsik még. és egy 6,5 éves magára nehezen tud vigyázni nemhogy még az 5 éves tesóra is. több héten keresztül pedig még veszélyesebb, hiszen rájönnek hogy mikor van az amikor nincs anya és apa, és akkor mindent lehet csinálni. Ennyi idősen még nagyon kíváncsiak és nem tudják felmérni hogy mi az ami veszélyes lehet rájuk nézve.
2016. jún. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
96%
Akármilyen nyugodt, jó, szófogadó gyerekek, semmi esetre sem. Váratlan esemény bármikor adódhat, ha kicsi is az esélye, de miként reagálna két ilyen kisgyerek, egy áramszünetre, csőtörésre, ne adj isten elekromos tűzre, vagy arra, hogy valaki kopog, esetleg égszakadás-földindulássaal kitör egy istentelen nagy nyári zivatar. És most csak pár dolgot említettem. Nem az a lényeg, hogy milyen a természetük, hanem hogy nagyon kicsik. Ebben a korban képtelenek még promblémát megoldani, illetve elhárítani, a felelősség a tied. Persze ez nyilván nem szempont, de ha szigorúan a jogi részét veszed alapul, akkor konkrétan kimeríti a "kiskorú gondatlan veszélyeztetése" kategóriáját, de nyilván nem ez alapján dönt az ember, hanem pusztán a józan eszére hagyatkozik.
2016. jún. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 A kérdező kommentje:
Már beszéltem egy hölgy ismerőssünkel és vállalja a srácok is ismerik. Bár véleményem szerint simán mehetne az az egy óra ,de majd egy pár év múlva.
2016. jún. 1. 19:10
 20/49 anonim válasza:
43%
Egyik rokonom a ket 12 evest nem hagyja egyedul na ez a szánalmas,nem ti.
2016. jún. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!